Latvijas smaiļotājs Vilde iekļuvis Eiropas čempionāta B finālā 1000 metru distancē

04/06/2021 19:03
Artūrs Vilde

Latvijas smaiļotājs Aldis Vilde piektdien iekļuvis Polijā notiekošā Eiropas čempionāta smaiļošanā un kanoe airēšanā 1000 metru distances B finālā. Vilde 1000 metru distances otrajā pusfinālā starp deviņiem sportistiem ar rezultātu trīs minūtes un 51,593 sekundes ierindojās septītajā vietā, kas ļāva viņam kvalificēties B finālam. Viņš par vairāk nekā četrām sekundēm atpalika no trešās vietas, kas deva vietu A finālā. Starp 17 pusfināla dalībniekiem viņš sasniedza 12. labāko laiku.

Tikmēr Kristapam Laubem finālu 500 metru distancē neizdevās sasniegt. Laube otrajā pusfinālā finišēja pēc vienas minūtes un 52,791 sekundes. Ar šādu rezultātu viņš ierindojās astotajā vietā deviņu sportistu konkurencē. A finālā iekļuva airējuma pirmo triju vietu ieguvēji, bet B finālā – ceturtās līdz septītās vietas ieguvēji. Līdz septītās vietas iegūšanai viņam pietrūka nepilnas sekundes.

Vīriešu konkurencē 200 metru airējumā Kaspars Tīklenieks ar rezultātu 38,581 sekunde ierindojās piektajā vietā septiņu sportistu konkurencē un kvalificējās pusfinālam. 200 metru distancē priekšsacīkstēs Madara Aldiņa ar rezultātu 45,276 sekundes savā airējumā palika pēdējā – devītajā – vietā, neiekļūstot pusfinālā. Šajā distancē pusfinālā neiekļuva arī latviešu izcelsmes smaiļotāja Lāsma Liepa, kura kopš 2015.gada startē Turcijas izlases sastāvā.

Vēlāk 500 metru distances pusfinālā startēja Aldiņa, kura ar laiku divas minūtes un 0,893 sekundes ierindojās pēdējā jeb septītajā vietā, bet tas neliedza izcīnīt vietu B finālā. Šajā pusfināla airējumā ātrākā bija ukrainiete Marija Povha, kura Aldiņu apsteidzu par 9,050 sekundēm. Finālā automātiski iekļuva katra airējuma pirmo trīs vietu īpašnieces.

Tikmēr 500 metru distancē divnieku konkurencē Laube/Tiklenieks deviņu laivu konkurencē ierindojās pēdējā vietā un nesasniedza B finālu. Viņi finišu sasniedza pēc vienas minūtes un 37,357 sekundēm.  Uzvaru pirmajā pusfināla airējumā izcīnīja ukraiņi Oļegs Kuhariks un Dmitro Daņiļeņko, kuri Laubi/Tiklenieku apsteidza par 6,614 sekundēm.

Finālsacensības paredzētas sestdien un svētdien. Latviju Eiropas čempionātā Polijā pārstāv Aldis Vilde, Madara Aldiņa, Kristaps Laube un Kaspars Tīklenieks. Izlases treneris ir Kaspars Močāns, savukārt Māris Pravains pilda tiesneša pienākumus. Eiropas meistarsacīkstes Polijas pilsētā Poznaņā notiks līdz svētdienai.