Latvijas šosejas riteņbraucēji šoruden lielāku uzsvaru liek uz pasaules čempionātu

09/09/2021 17:13

Latvijas šosejas riteņbraukšanas izlase šoruden lielāku uzsveru liek uz pasaules čempionātu, šī iemesla dēļ vīriešiem elites grupā nestartējot Eiropas meistarsacīkstēs, sarunā ar aģentūru LETA skaidroja Latvijas Riteņbraukšanas federācijas (LRF) ģenerālsekretārs Toms Markss.

Šonedēļ Trento provincē, Itālijā, norisinās Eiropas čempionāts šosejas riteņbraukšanā, taču elites vīriešu sacensībās individuālajā un grupas braucienā Latvija nav pārstāvēta.

“Eiropas čempionātā trase grupas braucienā ir ar pietiekami daudz kāpuma metriem, un mums šādām distancēm ir piemēroti divi braucēji – Toms Skujiņš un Krists Neilands. Toms tikai nesen atgriezies sacensību apritē pēc saslimšanas, bet Krists ārstē muguras traumu. Tā kā šogad bija gan olimpiskās spēles, gan Eiropas un pasaules čempionāti, tad gatavošanos koncentrējam uz pasaules čempionātu,” stāstīja Markss.

LRF konsultējusies ar Latvijas vadošajiem riteņbraucējiem un tie atzinuši, ka trase ir pārāk smaga, lai varētu cīnīties par augstvērtīgu rezultātu.  Pasaules čempionātā grupas braucienā ir četras kvotas un pirmā izvēle uz to aizpildīšanu ir Skujiņam, Neilandam, Emīlam Liepiņam un Mārtiņam Pluto, ja vien korekcijas neieviesīs riteņbraucēju veselības stāvoklis. Pasaules čempionāta grupas braucienā trase jau būs krietni parocīgāka Latvijas sportistiem.

Eiropas čempionātā elites grupā sievietēm individuālajā braucienā ceturtdien startēja Dana Rožlapa, bet sestdien grupas braucienā uz starta izies Lija Laizāne. Viņas pārstāvēs Latviju arī pasaules čempionātā. Planētas meistarsacīkstes norisināsies aiznākamajā nedēļā Beļģijā. Individuālie braucieni norisināsies Brigē, bet grupas braucieni notiks Lēvenā.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Ģirts Ankipans, Normunds Sējējs un Artis Ābols
18/10/2021 11:02

Kur tagad strādā kādreizējie “Dinamo” galvenie treneri?

Rīgas “Dinamo” Kontinentālajā hokeja līgā (KHL) aizvada savu 14. sezonu. Iepriekšējos 13 gados komandu vadījuši speciālisti no dažādām valstīm ar dažādu pieeju, un arī līdzjutēju atmiņas par viņiem ir visai…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…