Latvijas sportisti uzsāks dalību PČ bobslejā un kamaniņu sportā

28/01/2023 09:27
Nokopēts
Mārtiņš Bots un Roberts Plūme

Šodien Oberhofā, Vācijā, pasaules čempionātā kamaniņu sportā tiks sadalīti trīs medaļu komplekti, par godalgām cīnoties arī Latvijas sportistiem.Vīriešu divnieku ekipāžām pirmais brauciens būs plkst.9.40 pēc Latvijas laika, bet otrais plkst.11.15. Sieviešu divnieku ekipāžām braucieni būs plkst.10.25 un un plkst.11.50, bet sieviešu vieninieki trasē dosies plkst.12.45 un plkst.14.15. Sacensības tiešraidē translēs kanāls TV6.

Latvijas divnieki Mārtiņš Bots/Roberts Plūme un Eduards Ševics-Mikeļševics/Lūkass Krasts pirmajā braucienā startēs viens pēc otra jeb ar 12. un 13.numuru no 20 ekipāžām. Bots/Plūme sezonas veiksmīgāko nogriezni aizvadīja gada pirmajās divās nedēļas nogalēs, kad Siguldā Pasaules kausa posmos vispirms svinēja uzvaru, bet pēc tam izcīnīja sudraba medaļas. Arī Ševics-Mikeļševics/Krasts mājas trasē parādīja vislabākos rezultātus, izcīnot piekto un trešo vietu.

Sieviešu divnieku sacensībās Marta Robežniece/Kitija Bogdanova startēs ar pirmo numuru, Andai Upītei/Sanijai Ozoliņai būs devītais numurs, bet Viktorijai Ziediņai/Selīnai Zvilnai – 13.numurs no 15 ekipāžām. Sieviešu divniekiem debitējot Pasaules kausā, latvietes nestartēja posmos Ziemeļamerikā, bet Eiropā Upīte/Ozoliņa vispirms bija ceturtās Insbrukā, bet pēc tam pirmās un otrās Siguldā. Pārējās divas Latvijas ekipāžas līdz šim startēja Pasaules kausā junioriem, izcīnot godalgotas pozīcijas.

Vieniniekiem juniorei Frančeskai Bonai būs pirmais numurs, Kendija Aparjode startēs ar 13.numuru, Elīna Ieva Vītola ar 19., bet Sigita Bērziņa – ar 21.numuru 37 kamaniņu braucēju konkurencē. Šosezon par Latvijas sieviešu komandas pirmo numuru kļuvusi Vītola, kura labākos rezultātus sasniedza arī mājas trasē, Siguldā izcīnot otro un trešo vietu. Oberhofā pieaugušo konkurencē vislabāk startējusi Aparjode, kura pirms divām sezonām šeit izcīnīja trešo vietu.

Svētdien norisināsies sacensības vīriešu vieniniekiem un godalgas tiks dalītas arī komandu stafetē. Vācijā notiks arī nākamie divi Pasaules kausa posmi – Altenbergā (no 3. līdz 5.februārim) un Vinterbergā (no 10. līdz 12.februārim). Nedēļu vēlāk astotais posms notiks Šveices trasē Sanktmoricā, bet sezonas noslēgums iecerēts nedēļu vēlāk Vinterbergā, kur sportisti atkārtoti sacentīsies no 24. līdz 26.februārim.

Pasaules čempionāts bobslejā

Latvijas pilotu Emīla Cipuļa un Jēkaba Kalendas vadītās divnieku ekipāžas šodien Sanktmoricā, Šveicē, aizvadīs pasaules čempionāta bobslejā pirmos divus braucienus. Pirmais brauciens sāksies plkst.14, bet otrajam starts tiks dots plkst.15.30. Meistarsacīkstes tiešraidē translēs kanāls “TV3 Sport Open”.

Cipulim un stūmējam Matīsam Miknim būs otrais numurs, bet Kalenda ar Dāvi Spriņģi startēs ar 21.numuru 30 ekipāžu konkurencē. Svētdien trešais un ceturtais brauciens norisināsies plkst.14.15 un plkst.15.40.

Latvijas bobslejisti šosezon piedalījušies pēdējos no trīs sešiem posmiem, līdz jaunajam gadam startējot tikai Eiropas kausā. Cipulim līdzšinējos trīs posmos ir viena sestā un divas septītās vietas, kamēr Kalenda etapos, kuros tika pie ieskaitīta rezultāta, bija 14. un 16.pozīcijā.

Sanktmoricas trasē Cipulis ir startējis pērn Pasaules kausa posmā (14.vieta) un aizpērn pasaules junioru čempionātā (septītā pozīcija), kamēr Kalenda šajā dabīgā ledus trasē startē pirmo reizi karjerā.

Titulētajam Vācijas pilotam Frančesko Frīdriham cīnoties ar traumām, pēdējos četros Pasaules kausa posmos divnieku sacensībās uzvarējis viņa tautietis Johanness Lohners. Vācijas piloti Frīdrihs, Lohners un Kristofers Hāfers, brits Breds Hols un arī mājinieks Mihaels Fogts ir starp šo meistarsacīkšu favorītiem.

Latvijas labākais bobsleja pilots Oskars Ķibermanis, ārstējot ceļa savainojumu, šosezon nestartē. Pirms došanās uz Siguldu, kur no 12. līdz 19.februrārim notiks pēdējais Pasaules kausa posms, bobslejisti un skeletonisti piestās Austrijas trasē Insbrukā, kas posmu uzņems no 7. līdz 12.februārim.

TOP notikumi
1
X
2
3.1
3.4
2.15
5
4.4
1.55
19.07
4
3.75
1.65
1.49
4.6
5.5
1.19
7.5
11.5
1.3
-
3
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām