Latvijas sportistu janvāra spēka rangs

01/02/2022 20:02
Martins Dukurs, Rūdolfs Balcers, Kristaps Platačs

Portāls “Sportazinas.com” piedāvā 2022. gada janvāra mēneša Latvijas sportistu spēka rangu. Ceturtajā izlaidumā apkopoti 10 atlēti, kuri janvārī parādīja lielisku sniegumu gan starptautiskā, gan vietējā mēroga sacensībās gan individuālos, gan komandu sporta veidos. Zemāk aplūkojams saraksts, kurā subjektīvi izvērtēti Latvijas sportisti, kuri sasnieguši vērā ņemamus rezultātus.

10. Kristaps Platačs

Čehijas čempionāta kluba Kladno “Volejbal” volejbolists Kristaps Platačs trijās spēles pēc kārtas kļuva par mača rezultatīvāko spēlētāju. Uzvarā pret Zlīnas “Fatra” Platačs guva 17 punktus, pa diviem sakrādams blokā un ar servi, kā arī uzbrūkot ar 65% efektivitāti. Tāpat labākais savā komandā Platačs bija arī pret Beskidu “Black Volley”, kad latvietis iekrāja 23 punktus, četrus punktus sakrādams ar servi un divus – blokā, kā arī uzbrukdams ar 55% efektivitāti. Arī panākumā pret  “Ostrava” vienību Platačs tika pie 21 punkta, trīs punktus sakrādams ar servi un divus -blokā, uzbrukumā darbojoties ar 64% efektivitāti.

Kristaps Platačs

Kristaps Platačs | Foto: kladno.volejbal.cz

9. Eduards Tralmaks

Tralmaks Amerikas Hokeja līgā (AHL) janvārī ļoti palīdzēja savai pārstāvētajai Providensas “Bruins” vienībai uzbrukumā. Latviešu hokejists janvārī aizvadīja astoņas AHL spēles, kuru laikā iekrāja četrus vārtus un divas rezultatīvas piespēles, kā arī nopelnīja pozitīvu lietderības koeficientu +6.

Eduards Tralmaks

Eduards Tralmaks | Foto: Providensas “Bruins”

8. Haralds Egle

Latviešu hokejists AHL kluba Manitobas “Moose” sastāvā janvāra mēnesī demonstrēja rezultatīvu sniegumu un pēdējās piecās mēneša spēlēs tika pie septiņiem rezultativitātes punktiem. Kopumā mēnesī Egle piedalījās 12 AHL dueļos, kuru laikā iekrāja astoņus (3+5) rezultativitātes punktus, kā arī pozitīvu lietderības koeficientu +9.

Haralds Egle

Haralds Egle | Foto: Manitobas “Moose”

7. Anastasija Kravčenoka

Latvijas sportiste duetā ar austrālieti Fēbi Bellu janvāra sākumā izcīnīja trešo vietu “King of the Court” sacensību finālā. Kravčenoka un Bella fināla pirmajā kārtā sakrāja piecus punktus, dalot trešo vietu. Lielāko punktu summu – astoņus punktus – sakrāja vācu duets Sandra Itlingere un Izabela Šneidere, bet no sacensībām izstājās čehu duets Marie Sāra Štohlova/Barbora Hermannova. Otrajā kārtā Latvijas/Austrālijas duets pēc puscīņas izrāvās vadībā ar deviņiem punktiem, būtībā nodrošinot vietu trešajā kārtā. Ar 13 punktiem Kravčenoka un Bella piekāpās vien vācietēm, kas sapelnīja 15 punktus.

Anastasija Kravčenoka

Anastasija Kravčenoka | Foto: Florian SCHROETTER/AFP

6. Kristaps Porziņģis

Porziņģim, salīdzinot ar citiem šīs NBA regulārās sezonas mēnešiem, janvāris nepadevās tik spīdošs, taču basketbolists nodemonstrēja visai stabilu sniegumu. Latviešu basketbolists pusi janvāri atradās līgas veselības un drošības protokolā, kas liedza viņam doties laukumā. Līdz ar to viņš janvārī nospēlēja astoņus mačus, kuru laikā caurmērā izcēlās ar 14,9 punktiem, 6,8 atlēkušajām bumbām un 1,9 bloķētiem metieniem. Ar Porziņģi ierindā “Mavericks” pagājušajā mēnesī izcīnīja sešas uzvaras astoņās cīņās.

Kristaps Porziņģis

Kristaps Porziņģis | Foto: AP Photo/Brandon Wade

5. Oskara Ķibermaņa ekipāža

Latvijas pilota Oskara Ķibermaņa četrinieku ekipāža janvārī Sanktmoricas trasē Šveicē Pasaules kausa (PK) posmā bobslejā, kas vienlaicīgi ir arī Eiropas čempionāts (EČ), izcīnīja pirmo vietu. Ķibermanis kļuva par divkārtēju Eiropas čempionu, jo 2020.gadā viņš uzvarēja divnieku meistarsacīkstēs Siguldā. Tikmēr divnieku sacensībās Ķibermaņa un Matīsa Mikņa ekipāža EČ ieguva ceturto vietu, bet PK posmā ieņēma piekto vietu.

Ķibermaņa bobsleja četrinieks

Ķibermaņa bobsleja četrinieks | Foto: LBSF

4. Martins Dukurs

Martins Dukurs janvāra vidū Sanktmoricas trasē Šveicē uzvarēja Pasaules kausa (PK) posmā skeletonā, 11. reizi izcīnot pasaules kausu kopvērtējumā un 12. reizi uzvarot Eiropas čempionātā (EČ). Martins Dukurs kopvērtējumā izcīnīja uzvaru ar 1623 punktiem. Otrais ar 1551 punktu finišēja vācietis Aksels Jungks, bet trešo vietu ar 1547 punktiem ieņēma viņa tautietis Kristofers Grothērs.

Martins Dukurs

Martins Dukurs | Foto: Eibner/Memmler EP_MMR

3. Deniss Vasiļjevs

Aizvadītajā mēnesī Latvijas daiļslidotājs Deniss Vasiļjevs Tallinā notiekošajā Eiropas čempionātā izcīnīja trešo vietu, nopelnot Latvijai medaļu Eiropas čempionātā daiļslidošanā. Izvēles jeb garajā programmā Vasiļjevs ieguva trešo pozīciju 24 dalībnieku konkurencē. Viņš izvēles programmā summā saņēma 181,84 punktus, kas par 16,23 punktiem viņam ļāva uzlabot personīgo rekordu.

Deniss Vasiļjevs

Deniss Vasiļjevs | Foto: Daniel MIHAILESCU / AFP

2. Teodors Bļugers

Bļugeram janvāra beigās tika veikta žokļa operācija, kas liegs viņam spēlēt apmēram divus mēnešus. Līdz tam latviešu hokejista mēnesis bija visai veiksmīgs. Bļugers janvārī aizvadīja 10 spēles, kuru laikā atzīmējās ar vienu vārtu guvumu un četrām rezultatīvām piespēlēm, kā arī pozitīvu lietderības koeficientu +3.

Teodors Bļugers

Teodors Bļugers | Foto: Pitsburgas “Penguins”

1. Rūdolfs Balcers

Latviešu Nacionālās hokeja līgas (NHL) hokejists janvāra vidū atgriezās laukumā pēc ķermeņa lejasdaļas savainojuma sadziedēšanas. Pēc nospēlētiem trim mačiem Balceram atkal bija jāiziet no ierindas, jo viņš tika ievietots līgas Covid-19 protokolā. Neskatoties uz to, uzbrucējs mēneša laikā piedalījās piecās spēlēs, kurās izcēlās ar trīs vārtiem un vienu rezultatīvu piespēli, punktus iekrājot četros mačos pēc kārtas.

Rūdolfs Balcers

Rūdolfs Balcers | Foto: Darren Yamashita-USA TODAY Sports

Vērts pieminēt

Māris Gulbis – Latvijas basketbola kluba “VEF Rīga” basketbolists Māris Gulbis 36 gadu vecumā demonstrēja labāko un stabilāko sniegumu starp komandas latviešu basketbolistiem izšķirošajās FIBA Čempionu līgas “play-in” kārtas spēlēs pret Francijas vienību Dižonas JDA. Pirmajā cīņā Gulbis atzīmējās ar 15 punktiem, realizējot piecus no sešiem metieniem no spēlēs, bet otrajā duelī pievienoja 18 punktus, kā arī septiņas atlēkušās bumbas. Šie bija uzbrucēja rezultatīvākie mači šajā FIBA ČL sezonā.

Renārs Birkentāls – Latvijas biatlonistsBirkentāls svētdien Slovākijā izcīnīja 27.vietu Starptautiskās Biatlona savienības (IBU) Kausa desmit kilometru sprintā. 27. vieta Birkentālam ir jauns rekords IBU Kausā, kas ir otrā līmeņa sacensības aiz pasaules kausa.

Latvijas handbola izlase – Latvijas vīriešu handbola izlase Dobelē nodrošināja vietu 2024. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā. Pirmskvalifikācijas atbildes spēlē Latvija ar rezultātu 36:32 (19:17) pārspēja Bulgāriju un divu maču summā guva virsroku ar 72:55.