Latvijas svarcēlāja Ivanova par sudrabu EČ junioriem var pretendēt uz naudas balvu līdz 5123 eiro

30/09/2021 12:57
Daniela Ivanova

Latvijas svarcēlāja Daniela Ivanova par izcīnīto sudrabu Eiropas junioru čempionātā varēs pretendēt uz valsts naudas balvu līdz 5123 eiro, aģentūru LETA informēja Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM). Savukārt Ivanovas treneri un apkalpojošais personāls kopā var pretendēt uz naudas balvu līdz 2561 eiro.

Naudas balva piemērota atbilstoši Ministra kabineta noteikumiem par kārtību, kādā piešķiramas naudas balvas par izciliem sasniegumiem sportā, un naudas balvu apmēru/ Biedrībai “Latvijas Svarcelšanas federācija” IZM ir jāiesniedz iesniegums par naudas balvu piešķiršanu.  Šā gada nogalē šie iesniegumi kopā ar citu federāciju pieteikumiem tiks virzīti izvērtēšanai Latvijas Nacionālajā sporta padomē, un padomes priekšlikumi par naudas balvu piešķiršanu tiks iesniegti izskatīšanai Ministru kabinetā. Precīzus naudas balvu apmērus pēc padomes ieteikuma noteiks Ministru kabinets.

Jau vēstīs, ka Latvijas svarcēlāja Daniela Ivanova otrdien Rovaniemi izcīnīja sudraba medaļu Eiropas junioru čempionātā. Ivanova, startējot svara kategorijā līdz 71 kilogramam, summā pacēla 201 kilogramu. Raušanā pirmais mēģinājums ar 84 kilogramus smagu stieni viņai nebija pa spēkam, bet otrajā piegājienā viņa šo svaru pacēla. Trešajā mēģinājumā Latvijas sportiste izpildīja mēģinājumu ar 87 kilogramus smagu stieni, kas bija sekmīgs. Šajā disciplīnā viņai bija vien sestā vieta, bet pārliecinoši labāko rezultātu – 103 kilogramus – uzrādīja Krievijas sportiste Jevgeņija Guseva.

Grūšanā latvietei bija pa spēkam visi pieteiktie svari – 109, 113 un 114 kilogrami. Pēdējais piegājiens viņai deva pārliecinošu otro vietu aiz Gusevas, kura virs galvas pacēla 127 kilogramus. Summā Gusevai 230 kilogrami un zelta medaļa, Ivanovai 201 kilograms un sudrabs, bet par kilogramu mazāk summā pacēla somiete Aino Luostarinena. Šajā svara kategorijā A grupā startēja arī Ilze Ojere, kura, ieskaitot četras B grupas dalībnieces, guva 11.vietu kā abās disciplīnās, tā arī summā, kur pacēla 171 kilogramu (78+93). Latviju Eiropas čempionātā junioriem un U-23 vecuma grupā pārstāvēs arī Artūrs Vasiļonoks, Iļja Sokolovs, Ēriks Sakovičs, Armands Mežinskis un Jevgēņijs Haustovs.

Pieslēgties

Dienas fokusā

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…