Latvijas tenisa izlase Deivisa kausa cīņas pret Ēģipti aizvadīs savās mājās

Mārtiņš Podžus, sportazinas.com
Mārtiņš Podžus | Foto: Latvijas Tenisa savienība

Latvijas vīriešu tenisa izlase 6. un 7.martā gaidāmās Deivisa kausa Pasaules otrās grupas “play-off” spēles aizvadīs savā dzimtenē, vēstī Latvijas Tenisa savienība (LTS).

Latvijas izlasei pretī stāsies Ēģiptes valstsvienība, pret kuru pēdējo reizi tika spēlēts 2012.gadā. Pēc jaunā Deivisa kausa izspēles formāta Latvijas izlase šobrīd atrodas Pasaules otrajā grupā un uzvaras gadījumā septembrī cīnīsies izslēgšanas spēlēs par iekļūšanu pirmajā grupā.

Pēdējo reizi Deivisa kausa spēles Latvijā tika aizvadītas 2017.gadā, kad Jelgavā tika atzīts Norvēģijas tenisa izlases pārākums. Pret nākamo pretinieci Ēģipti Latvijas izlasei jau vienreiz ir izdevies izcīnīt panākumu – 2012.gadā Latvijas izlases līderis Ernests Gulbis kaldināja uzvaru pār Ēģiptes tenisistiem.

“Jaunais formāts mums ir ļoti labvēlīgs. Tas palielina mūsu izredzes cīnīties par iekļūšanu Pasaules pirmajā grupā. Paskatīsimies, kādi spēlētāji mums būs pieejami un kāds sastāvs mums izveidosies, bet tas būs izlases kapteiņa ziņā. Šobrīd ir vairāki kandidāti, tā kā – gatavojamies,” LTS citē organizācijas prezidentu Juri Savicki.

“Šobrīd veicam pārrunas par konkrētām vietām, kurās varētu tikt aizvadītas šīs spēles, bet jāņem vērā, ka pēc Starptautiskā Tenisa federācijas (ITF) noteikumiem vietai ir jābūt ne tālāk par 180 kilometriem no starptautiskās lidostas,” uzsver Savickis.

Jau ziņots, ka Latvijas vīriešu tenisa izlase septembrī aizvadīja spēles Deivisa kausa Eiropas trešajā grupā, kas norisinājās Grieķijas galvaspilsētā Atēnās. Mūsu valstvienībai izdevās pārliecinoši ar rezultātu 3:0 uzvarēt Ziemeļmaķedonijas un Melnkalnes izlasi, taču vēlāk tika atzīts Igaunijas un Grieķijas izlases pārākums. Šajās spēlēs Latvijas izlasi pārstāvēja brāļi Mārtiņš un Jānis Podžus, Artūrs Lazdiņš un debitants Roberts Štrombahs, savukārt pie kapteiņa stūres bija Deniss Pavlovs.

ir galvenās tenisa sacensības vīriešu izlasēm, ko organizē Starptautiskā Tenisa federācija (ITF) jau kopš 1900.gada. Sākotnēji tās tika organizētas kā sacensības starp ASV un Lielbritānijas izlasēm, bet šobrīd tās ir lielākās ikgadējās starptautiskās komandu sacensības. Latvijas izlase šajā turnīrā piedalās kopš 1993.gada, pašlaik atrodas Eiropas/Āfrikas zonas III grupā.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par