Latvijas tenisa savienība bija par pārmaiņām Deivisa kausa formātā

Kārlis Lejnieks, Sportazinas.com
Kārlis Lejnieks | Foto: Latvijas tenisa savienība

Latvijas Tenisa savienība (LTS) bija par pārmaiņām Deivisa kausa izcīņas formātā, aģentūrai LETA atklāja organizācijas ģenerālsekretārs Kārlis Lejnieks.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka ar nākamo gadu tiks būtiski mainīts Deivisa kausa formāts, kas gada beigās tiks izcīnīts 18 izlašu starpā, veidojot tādu kā finālturnīra izspēles kārtību.

“Ņemot vērā tenisa sabiedrības reakciju, izmaiņas Deivisa kausā ir drastiskas. Diplomātiski sakot, tikai laiks rādīs, vai šīs izmaiņas būs pareizas. Nianses, kā tas viss notiks, vēl neviens nezina. Nav zināmi līgumi, to detaļas,” norādīja Lejnieks.

Runas par Deivisa kausa formāta maiņu kļuva aktuālas pēc tam, kad Spānijas futbola vienības “Barcelona” zvaigznei Žerāram Pikē piederošais investīciju uzņēmums “Kosmos” noslēdza 25 gadu sadarbības līgumu ar šīm sacensībām, plānojot kopumā šī turnīra attīstībā ieguldīt trīs miljardus dolāru (2,6 miljardus eiro) jeb 120 miljonus dolāru (104 miljonus eiro) gadā.

“Tam vēl nav pamatojuma. Mēs balsojām par to, ka dodam pilnvaras Starptautiskajai Tenisa federācijai (ITF) izskatīt un atbalstīt reformas procedūru. Mēs nebalsojām par to, ka atbalstām “Bacelona” futbolista Pikē investīciju kompāniju, jo viņš pats savu naudu tur neiegulda – viņš tikai piemeklējis investorus,” izteicās Lejnieks.

Kā atklāja LTS ģenerālsekretārs, ja šai kompānijai tuvākajā laikā neizdosies izpildīt savas saistības, izmaiņas Deivisa kausā varētu tikt arī atceltas.

Deivisa kausa finālturnīrs sezonas izskaņā gan neesot ieguvis lielu atbalstu spēlētāju vidū. “ATP sezonas astoņi labākie tenisisti būs beiguši noslēguma turnīru Londonā, bet uzreiz pēc tam viņiem būs jāspēlē Deivisa kausā. Šobrīd tas izskatās tā, ka vairākām nācijām būs jāiztiek bez saviem vadošajiem spēlētājiem.”

“LTS balsoja par izmaiņām Deivisa kausā, bet ne tieši par šādu reformu,” atklāja Lejnieks. “Turnīra formātam bija jāmainās jebkurā gadījumā. Jautājums, vai šis būs pareizais risinājums. Lielajām nācijām šādi tiek atņemtas iespējas redzēt tenisistus savās mājās. Tomēr jebkurš spēlētājs pateiktu, ka Deivisa kausam bija jāmainās, jo spēles tajā bija par biežu un nogurdinošu. Profesionāļiem sezona ir pamatīgi attīstījusies, un kopā ar Deivisa kausu viņiem jāspēlē 11 mēnešus gadā.”

Lejnieks gan vēl skaidri nemācēja teikt, ko pārmaiņas Deivisa kausā nozīmēs Latvijai, kam nākamgad paredzēts sacensties Eiropas zonas trešajā grupā, bet sagaidāms, ka tā būs viena divcīņa gadā, kuras uzvarētājs pacelsies grupu augstāk.

“Mūsu visu interesēs ir, lai šis projekts izdotos. ITF cenšas, lai mazajām federācijām būtu lielāks atbalsts. Ar šo projektu mums būs vairāk līdzekļu, ko ieguldīt tenisa attīstībā un spēlētājos,” uzsvēra Lejnieks. “Ceru, viss izdosies ar uzviju un ieguvējas būs tieši mazākas nācijas.”

Lejnieks arī neizslēdza varbūtību, ka uz līdzīgu formātu nākotnē pāries arī Federāciju kauss sievietēm. Tajā balsojums par izspēles kārtības maiņu gaidāms nākamgad. Tas līdz ar to nozīmētu, ka vadošās pašmāju tenisistes Aļonu Ostapenko un Anastasiju Sevastovu, pārstāvot savas valsts krāsas, Latvijā tikpat kā nebūtu iespējams redzēt klātienē.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par