Latvijas tenisisti uzsāks Vimbldonas turnīru

Anastasija Sevastova, sport
Anastasija Sevastova Foto: wtatennis.com

Latvijas vadošie tenisisti Ernests Gulbis, Anastasija Sevastova un Aļona Ostapenko šodien uzsāks sezonas trešo “Grand Slam” turnīru – Vimbldonas čempionātu.

Gulbim mačs būs kā otrais 8.kortā un tas sāksies ap plkst.15 uzsāks, viņam pretī stājoties argentīnietim Leonardo Maijeram.

Gulbis ir planētas 90.rakete, bet viņa pretinieks ir ATP ranga 56.vietas īpašnieks.

Gulbis ar Maijeru ticies divas reizes, turklāt tas notika sen – 2010.gadā abi tenisisti uzvaras dalīja uz pusēm.

Otrajā kārtā šī dueļa uzvarētājs sacentīsies pret serbu Dušanu Lajoviču (ATP 33.) vai poli Hubertu Hurkaču (ATP 52.).

Gulbja labākais sasniegums Vimbldonas čempionātā ir ceturtā kārta, ko izdevās sasniegt pērn, kamēr 32 gadus vecais Maijers šajā turnīrā nav ticis tālāk par ceturto kārtu, kas vienīgo reizi tika sasniegta 2014.gadā. Pagājušajā gadā viņš apstājās pirmajā kārtā.

Latvijas vadošais vīriešu tenisists aizvada neveiksmīgi sezonu, jo viņš 25 mačos izcīnījis tikai sešas uzvaras, turklāt pašlaik viņam ir piecu zaudējumu sērija. Vēl pagājušajā nedēļā viņš Turcijas pilsētā Antaljā zaudēja piektā simta tenisistam.

Karjeras laikā Maijers ieguvis divus ATP titulus, turklāt abi bijuši “ATP World Tour 500” sērijas sacensībās Vācijas pilsētā Hamburgā 2014. un 2017.gadā. Šosezon argentīnietis ar augstvērtīgiem sasniegumiem nav izcēlies, bet kopumā pasaules tūrē, skaitot arī kvalifikāciju, guvis 13 uzvaras un piedzīvojis 15 zaudējumus.

Tikmēr Sevastova 3.kortā pēc kārtas trešajā mačā spēkosies ar amerikānieti Kristiju Ānu. Mačs varētu sākties ap plkst.17.

Sevastova pasaules rangā atrodas 12.vietā un ar šādu pašu numuru arī izlikta Vimbldonā, kamēr Āna ir planētas 191.rakete.

Latvijas pirmā rakete Sevastova ar Ānu līdz šim nav tikusies.

Šī pāra uzvarētāja nākamajā kārtā tiksies ar amerikānieti Danielu Kolinsu (WTA 34.) vai Kazahstānas tenisisti Zarinu Dijasu (WTA 89.).

Sevastovai Vimbldonas čempionāts gan nav bijis diez ko sekmīgs, jo viņa nekad nav tikusi tālāk par otro kārtu, turklāt līdz tai arī tikusi tikai vienreiz – 2017.gadā. Tikmēr Āna Vimbldonā nekad nav spēlējusi pamatturnīrā, turklāt šogad pirmo reizi pārvarēja kvalifikāciju.

Šosezon WTA pamatturnīros Āna aizvadījusi tikai divus mačus turnīrā Bogotā, kad spēja aizkļūt līdz otrajai kārtai.

Sevastova traumas dēļ pagājušajā nedēļā nepiedalījās Īstbornas WTA “Premier” sērijas turnīrā, bet šajā sezonā viņa uzvarējusi 19 no 33 cīņām.

Karjeras laikā Āna pie WTA tituliem nav tikusi, bet rekords pasaules rangā viņai ir 105.vieta, kas tika sasniegta pagājušā gada janvārī.

Tikmēr Ostapenko 18.kortā aizvadīs dienas ceturto maču, kura sākums paredzēts ne ātrāk par plkst.20. Viņa tiksies ar spēcīgo taivānieti Suveju Sje.

Pērn līdz pusfinālam aizkļuvusī Ostapenko ir WTA ranga 35.vietas īpašniece, kamēr Sje ir planētas 29.numurs, bet sezonas trešajā “Grand Slam” turnīrā viņa izlikta ar 28.numuru.

Ostapenko ar dubultspēļu speciālisti Sje spēkojusies vienu reizi, kad 2016.gada Austrālijas atklātā čempionāta pirmajā kārtā trīs setos pārāka bija taivāniete.

Otrajā kārtā šī pāra uzvarētāja tiksies ar beļģieti Kirstenu Flipkensu (WTA 81.) vai serbieti Dalilu Jakupoviču (WTA 143.).

Sje ir ļoti spēcīga pretiniece, kura karjeras laikā vienspēlēs izcīnījusi trīs WTA titulus, no kuriem divi bija vēl 2012.gadā, bet viens – pērn Japānas pilsētā Hrošimā. Karjeras rekords pasaules rangā viņai ir 23.vieta, kas tika sasniegta 2013.gada februārī. Šosezon taivāniete WTA tūrē aizkļuva līdz pusfinālam Dubaijā, bet kopumā šajā gadā guvusi 20 uzvaras un cietusi 15 zaudējumus.

Taivānas tenisiste arī ir viena no spēcīgākajām dubultspēļu spēlētājām pasaulē – šajā rangā viņa pašlaik ieņem 16.vietu, bet karjeras laikā ieguvusi 23 titulus, divas reizes triumfējot arī “Grand Slam” sacensībās.

Ostapenko pērn aizkļuva līdz Vimbldonas čempionāta pusfinālam, šajā turnīrā sasniedzot karjeras labāko rezultātu. Gadu pirms tam viņai izdevās aizkļūt arī līdz ceturtdaļfinālam. Savukārt Sje labākais sasniegums Vimbldonā ir ceturtās kārtas sasniegšana pērn.

Latvijas tenisistei šis turnīrs ir ļoti svarīgs. Ja viņai neizdosies aizstāvēt lielāko daļu no pērn iegūtajiem punktiem, kas pienācās par Vimbldonas pusfināla sasniegšanu, viņu gaida ievērojams kritums WTA rangā.

Ostapenko pagājušajā nedēļā sasniedza astotdaļfinālu Īstbornā, bet no tā izstājās savainojuma dēļ. Šogad viņa izcīnījusi 11 uzvaras un cietusi 16 zaudējumus.

Pērn par Vimbldonas čempionāta uzvarētājiem kļuva serbs Novaks Džokovičs un serbiete Angelika Kerbere.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par