Latvijas tenisistiem pirmais zaudējums Deivisa kausa izcīņā

Mārtiņš Podžus, sportazinas.com
Mārtiņš Podžus | Foto: LTF

Latvijas vīriešu tenisa izlase piektdien Grieķijā Deivisa kausa Eiropas trešās grupas pusfināla pirmajā duelī piekāpās Igaunijai, piedzīvojot pirmo zaudējumu turnīrā.

Pirmajā mačā Vācijā uzaugušas latviešu izcelsmes tenisists Roberts Štrombahs, kurš ATP rangā ieņem 539.vietu, ar rezultātu 6-7 (8:10), 6-4, 3-6 piekāpās Vladimiram Ivanovam (ATP 821.).

Otrajā spēlē laukumā dosies (ATP 485.) un Jurgens Zops (ATP 433.).

Lai finālā spēkotos ar A grupas uzvarētāju Poliju, Latvijai atlikušajās divās spēlēs (vienspēle un dubultspēle) jāizcīna uzvaras.

Latvijas izlasi šajā turnīrā arī pārstāv Jānis Podžus un Artūrs Lazdiņš.

Jau ziņots, ka trešdien latvieši ar 3-0 pārspēja Melnkalni, bet ceturtdien ar tādu pašu rezultātu uzveikta Ziemeļmaķedonija.

Eiropas trešās grupas turnīrs līdz sestdienai norisinās Atēnās. Latvijas izlase startē B grupā, kurā tai stājas pretī Igaunijas, Melnkalnes un Ziemeļmaķedonijas valstsvienības. Labākās divas komandas no katras grupas mērosies savā starpā, lai cīnītos par iekļūšanu Deivisa kausa Eiropas otrajā grupā.

Latvijas otrā rakete M.Podžus ATP rangā ieņem 485.vietu, bet J.Podžus un Lazdiņš ir dalītā 1519.pozīcijā, kamēr Štrombahs ir 539.vietā. Štrombahs starp Vācijas tenisistiem ir trešajā desmitā.

Pie Latvijas izlases kapteiņa stūres ir Deniss Pavlovs, kurš šajā amatā ir kopš pagājušā gada.

Pagājušajā gadā Latvijas izlasei neizdevās atgriezties Eiropas zonas otrajā grupā, jo ar uzvarām tikai pret Lihtenšteinu un Armēniju nepietika un nākamajās spēlēs tika piedzīvoti zaudējumi pret Grieķijas un Melnkalnes izlasēm. Šis Deivisa kausam ir bijis pārmaiņu gads, jo tika mainīts izspēles formāts. Turpmāk labākās pasaules 18 komandas sezonas beigās tiksies vienu nedēļu ilgā finālturnīrā, bet pārējās komandas, balstoties uz Deivisa kausa rangu, tiks sadalītas pirmajā, otrajā, trešajā un ceturtajā grupā.

ir galvenās tenisa sacensības vīriešu izlasēm, ko organizē Starptautiskā Tenisa federācija (ITF) jau kopš 1900.gada. Sākotnēji tās tika organizētas kā sacensības starp ASV un Lielbritānijas izlasēm, bet šobrīd tās ir lielākās ikgadējās starptautiskās komandu sacensības. Latvijas izlase šajā turnīrā piedalās kopš 1993. gada, pašlaik atrodas Eiropas/Āfrikas zonas trešajā grupā.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par