Latvijas U-16 izlases basketbolistes dramatiskā cīņā izcīna ceļazīmi uz Pasaules kausu

09/08/2017 23:00

Latvijas U-16 meiteņu basketbola izlase trešdien iekļuva Eiropas čempionātā (EČ) kadetēm pusfinālā un nodrošināja ceļazīmi uz U-17 Pasaules kausu, kas nākamgad norisināsies Baltkrievijā.

Latvietes ceturtdaļfinālā lielāko daļu mača atradās iedzinējās, tomēr ceturtajā ceturtdaļā lauza cīņas gaitu un ar rezultātu 62:58 (18:25, 11:15, 15:9, 18:9) pārspēja spēcīgo Vāciju, kas pērn šajā vecuma grupā izcīnīja sudrabu.

Latvijas U-16 basketbolistes Eiropas kadetu čempionāta pusfinālu sasniegušas pirmo reizi vēsturē. Iepriekš labākie sasniegumi bija trīs reizes izcīnītas piektās vietas – 2001., 2014. un 2015.gadā.

Latvijas U-17 meiteņu izlase Pasaules kausā startēs otro reizi pēc kārtas, jo arī aizpērn kadetes izcīnīja ceļazīmi uz planētas meistarsacīkstēm.

Pusfinālā Latvijas kadetes piektdien spēkosies ar Ungāriju, kas ceturtdaļfinālā ar 75:46 (20:12, 26:7, 15:16, 14:11) apspēlēja Serbiju. Tikmēr otrā pusfinālā duelēsies Itālija un Francija.

Ceturtdaļfinālā Latvijas izlases rindās rezultatīvākā bija Laura Meldere, kura guva 20 punktus un izcīnīja deviņas atlēkušās bumbas. Tikmēr Ketija Vihmane, kura realizēja svarīgus metienus pamatlaika beigās, atzīmējās ar 12 punktiem un četrām pārtvertām piespēlēm. Astoņus punktus iemeta Paula Kļeščova, bet ar septiņiem punktiem un astoņām bumbām zem groziem atzīmējās Raivita Koreņika.

Vācietēm 19 punkti Eleai Gabai, bet ar 16+18 atzīmējās Emīlija Besoira.

Vācietes spēles pirmajās divās minūtēs panāca vadību ar 7:2. Turpinājumā latvietes nonāca iedzinējos ar 12 punktiem, taču samazināja pretinieču handikapu un pirmo ceturksni zaudēja ar 18:25. Otrajā ceturksnī Vācijas izlases pārsvars turējās robežās no pieciem līdz deviņiem punktiem, bet puslaika beigās pretinieces panāca jau 11 punktu pārsvaru (40:29).

Trešajā spēles nogrieznī Latvijas meitenes uz pusi samazināja pretinieču pārsvaru, bet ceturtajā ceturtdaļā pēc nospēlētām četrām minūtēm Meldere pietuvināja lavieties līdz vairs tikai mīnus diviem punktiem (51:53), bet nedaudz vēlāk Jete Nulle panāca neizšķirtu. Turpinājumā Meldere ar diviem sodiņiem izvirzīja vadībā latvietes, taču pretinieces panāca izlīdzinājumu.

Tāpat arī uz nākamo Melderes precīzo metienu vācietes atbildēja ar iemestu grozu, bet pusminūti pirms finālsvilpes Ketija Vihmane panāca 59:57. Tāpat Vihmane 14 sekundes pirms pamatlaika beigām aukstasinīgi realizēja divus soda metienus, latviešu pārsvaram sasniedzot jau četrus punktus (61:57). Atlikušajā laikā Latvijas basketbolistes noturēja vadību, izcīnot uzvaru ar 62:58 un iekļūstot pusfinālā.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka ar iespaidīgu “double-double” izceļoties Melderei, latvietes otrdien astotdaļfinālā ar rezultātu 61:47 pārspēja Serbijas vienaudzes. Tikmēr vācietes ar 73:47 pārspēja lietuvietes.

Latvijas kadetes apakšgrupu kārtā izcīnīja divas uzvaras trīs mačos, ieņemot otro vietu apakšgrupā.

Čempionātu, kurā piecas labākās komandas iegūs tiesības nākamajā gadā spēlēt U-17 Pasaules kausa izcīņā, Latvijas kadetes piektdien sāka uz uzvaras nots, ar 67:52 uzveicot Baltkrieviju, bet sestdien ar 72:54 tika pārspētas turcietes. Tikmēr grupu kārtas noslēdzošajā spēlē svētdien Latvijas basketbolistes ar 45:68 zaudēja mājiniecēm no Francijas.

Savukārt vācietes apakšgrupā izcīnīja trīs pārliecinošas uzvaras. Vispirms ar 79:45 tika pārspēta Nīderlande, pēc tam ar 78:40 pieveikta Horvātija, bet apakšgrupas noslēdzošajā spēlē tika gūta virsroka 68:46 pār Čehiju.

Vācijas U-16 basketbolistes pērn pirmo reizi vēsturē izcīnīja medaļas Eiropas jaunatnes čempionātos meitenēm. Arī šī gada turnīru viņas iesāka iespaidīgi, izcīnot pārliecinošas uzvaras un būdamas rezultatīvākās čempionātā.

No pagājušā gada Latvijas U-16 izlases sastāva šajā čempionātā piedalās arī Jete Nulle, Laura Meldere, Flēra Vīnerte, Anita Miķelsone, Paula Kļeščova un Raivita Koreņika. Saspēles vadītājai Nulle šis ir jau trešais Eiropas U-16 čempionāts, turklāt viņa tāpat kā centra spēlētāja Meldere pērn spēlēja pasaules U-17 čempionātā, bet šogad – Eiropas U-20 čempionātā.

U-16 meiteņu izlasi Eiropas čempionātā otro gadu pēc kārtas vada Kaspars Mājenieks, kurš ikdienā ar šī vecuma meitenēm strādā Liepājas sporta skolā.

Šovasar Latvijas U-16 meiteņu izlase aizvadīja septiņas pārbaudes spēles, izcīnot četras uzvaras.

Eiropas kadetu čempionātā piecas labākās komandas iegūs tiesības nākamajā gadā spēlēt U-17 Pasaules kausa izcīņas turnīrā, kas norisināsies Baltkrievijā. Aizpērn latvietes kadetu čempionātā izcīnīja piekto vietu, tādējādi pērn varēja piedalīties Pasaules kausā, kur bija desmitās.