Latvijas U-16 izlases basketbolisti pārbaudes turnīrā Turcijā zaudē Lietuvas vienaudžiem

02/02/2017 16:33

Konja (Turcija), 2.febr., LETA. Latvijas U-16 basketbola izlase ceturtdien tradicionālā pārbaudes turnīrā Turcijā ceturtdien ar rezultātu 76:87 (15:19, 19:26, 20:18, 22:24) zaudēja Lietuvas vienaudžiem.

Latvijas izlases labā 21 punktu guva Ojārs Bērziņš, Kristofers Strautmanis izcēlās ar 16, bet Everts Razma ar 13 punktiem, kamēr Daniels Gersons izcēlās ar astoņiem punktiem un izcīnīja tikpat atlēkušās bumbas.

Latvijas izlase pēc pirmā puslaika zaudēja ar 34:45, tomēr beigu ceturtdaļā starpību spēja sadeldēt un pusotru minūti pirms beigām latviešiem bija vien četru punktu deficīts (76:80). Tomēr beigas labāk nospēlēja lietuvieši, svinot drošu uzvaru.

Lietuvas kadetu izlase izcīnīja piekto uzvaru piecās spēlēs un ir turnīra līdere, bet Latvijas U-16 basketbolisti pēc piecām kārtām ar divām uzvarām un trīs zaudējumiem ieņem ceturto vietu.

LETA jau vēstīja, ka turnīra pirmajā mačā sestdien Latvija trešajā pagarinājumā ar rezultātu 65:77 piekāpās Argentīnas kadetu izlasei. Avioreisa aizkavēšanās dēļ Latvijas delegācija Konjas pilsētā bija ieradusies vien 11 stundas pirms šīs cīņas.

Savukārt otrajā mačā Latvija ar 65:61 apspēlēja Gruzijas vienaudžus, tiekot pie pirmās uzvaras turnīrā, bet pirmdien ar 89:57 tika sagrauta Bulgārija, savukārt pēc tam sekoja pamatīgs klupiens cīņā ar mājinieci Turciju 69:94.

Turnīrā piedalās astoņas komandas, kas izspēlēs apļa turnīru. Latvijas komandas nākamie pretinieki būs Turcijas U-15 basketbolisti, bet noslēdzošajā mačā būs jāspēlē pret Ukrainas kadetu izlases.

Ar diviem panākumiem četrās spēlēs Latvijas jaunie basketbolisti šī turnīra kopvērtējumā pagaidām ieņem ceturto vietu.

Latvijas U-16 izlasi Konjā vada treneri Roberts Zeile un Mārtiņš Līcis-Līcītis, jo galvenais treneris Mārtiņš Gulbis ir aizņemts pamatdarbā klubā.

Latvijas komanda Turcijas turnīrā piedalās sesto gadu pēc kārtas un lielākais panākums tika gūts 2014.gadā, kad latvieši uzvarēja visās sešās spēlēs un 16 komandu vidū izcīnīja pirmo vietu.