Latvijas U-17 basketbolistēm katastrofāls sākums un neveiksme pret Itāliju

28/07/2018 18:12

Latvijas U-17 meiteņu basketbola izlase sestdien, aizvadot katastrofālu mača sākumu, Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā Pasaules kausa pusfinālā par 5.-8.vietu ar 49:86 (4:31, 15:17, 19:21, 11:17) zaudēja Itālijas vienaudzēm, tāpēc svētdien komandu gaida cīņa par septīto pozīciju turnīrā.

Cīņā par septīto vietu Latvija tiksies ar Japānu, kas savā pusfinālā par 5.-8.vietu ar 68:69 (17:21, 15:14, 25:13, 11:21) zaudēja Spānijai.

Sestdienas zaudējumā pret Itālijas vienaudzēm Latvijas izlases sastāvā deviņus punktus iemeta Ketija Vihmane, kamēr pa septiņiem pievienoja Betija Rudzīte un Una Šteinharde.

Jau mača sākums Latvijas basketbolistēm izvērtās ļoti smags, jo pirmos punktus viņas guva vien septītajā minūtē, kad trejaci iemeta Līna Loceniece. Līdz tam itālietes bija izvirzījušās vadībā ar 17:0. Spēles sākumā Latvijai bija ļoti vāja aizsardzība, kas savukārt bija Itālijas trumpis, ļaujot pretiniecēm jau pēc pirmās ceturtdaļas atrasties vadībā ar iespaidīgu 27 punktu pārsvaru (31:4).

Otrajā ceturtdaļā Latvijas basketbolistes mača gaitu izlīdzināja, tomēr tik un tā lielāka iniciatīva piederēja Itālijas komandai, kas pirmo puslaiku noslēdza ar ievērojamu vadību – 48:19.

Otrajā puslaikā starp abām komandām bija līdzvērtīgāka cīņa, tomēr Latvijas basketbolistēm tā arī neizdevās lauzt dueļa gaitu, jo itālietes prasmīgi savu lielo vadību noturēja. Rezultātā šajā cīņā tika piedzīvots likumsakarīgs zaudējums.

Jau ziņots, ka Latvijas basketbolistes D apakšgrupā ar 51:65 zaudēja Kanādai, pēc tam ar 41:60 atzina Austrālijas pārākumu, bet tad ar 68:47 guva virsroku pār Angolu.

Savukārt astotdaļfinālā latvietes ar 72:58 uzvarēja Argentīnu, pirmo reizi vēsturē sasniedzot ceturtdaļfinālu, kurā gan tika piedzīvots smags zaudējums 43:67 Francijai.

Itālija turnīru sāka ar zaudējumu 48:68 ASV, bet pēc tam guva uzvaras 72:57 pār Ķīnu un 74:63 pār Mali. Ar divām uzvarām trīs spēlēs itālietes B apakšgrupā bija otrās un astotdaļfinālā ar 65:50 pārspēja mājinieces baltkrievietes, taču ceturtdaļfinālā tika piedzīvots zaudējums 46:64 Austrālijai.

Austrālija būs Latviju uzvarējušās Francijas pretiniece pusfinālā, bet par otru ceļazīmi uz finālu cīnīsies ASV un Ungārija.

Sacensību pirmajā posmā komandas aizvadīja pa trim spēlēm grupu turnīrā. Pēc tam sākās izslēgšanas spēles – vispirms astotdaļfināli, pēc tam ceturtdaļfināli par 1.-8.un 9.-16.vietu, kā arī vēlāk pusfināli un finālspēles.

Tieši neilgi pirms planētas meistarsacīkstēm Latvijas valstsvienība aizvadīja pārbaudes turnīru Liepājā ar spēcīgu komandu piedalīšanos. Starp tām bija arī apakšgrupas pretiniece Kanāda, kas tika pieveikta ar 62:47. Vēl šajā turnīrā Latvija ar 38:103 kapitulēja spēcīgajai ASV, kā arī ar 54:85 zaudēja Ķīnai.

Lielākā daļa no Latvijas U-17 izlases basketbolistēm aizvadītajā sezonā savas prasmes pilnveidoja, spēlējot Latvijas un Igaunijas apvienotajā čempionātā.

Jete Nulle jau startējusi piecos izlašu turnīros, bet Laura Meldere – četros. Vēl sešas meitenes pērn piedalījās ceļazīmes izcīnīšanā. Sastāvā ir arī četras debitantes.

Kaspara Mājenieka trenētā Latvijas izlase tiesības spēlēt Pasaules kausa izcīņā U-17 vecuma grupā ieguva pērn, izcīnot ceturto vietu Eiropas U-16 čempionātā.

U-17 Pasaules kausa izcīņā Latvijas bija pārstāvēta arī 2016.gadā, kad komanda ierindojās desmitajā vietā.

Pasaules kausa izcīņa U-17 izlasēm noslēgsies svētdien.