Latvijas U-18 hokejisti pasaules čempionātā atstāj “sausā” norvēģus (VIDEO)

03/04/2018 22:39
Latvijas U 18 hokeja izlase, Sportazinas.com

Latvijas U-18 puišu hokeja izlase otrdien Rīgā pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupas otrajā spēlē ar rezultātu 3:0 (0:0, 1:0, 2:0) pārspēja Norvēģijas vienaudžus.

Līdz ar to Latvijas jaunie hokejisti turnīru turpina bez zaudējumiem, jo pirmdien pirmajā duelī ar 2:1 pārspēja Slovēniju.

Latvijas U-18 izlases labā vārtus guva Deniss Fjodorovs, Ričards Grīnbergs un Gustavs Millers, kamēr nepārspēts palika vārtsargs Jānis Voris, kurš atvairīja visas 15 pretinieku mestās ripas.

Mača rezultāts tika atklāts otrā perioda sestajā minūtē, kad izlases kapteinis Fjodorovs pēc cīņas pie kreisās apmales ieguva ripu un aizslidoja līdz vārtiem, pārspēdams pretinieku vārtsargu. Šajos vārtos lielu artavu deva arī Mikus Mintautišķis, kurš pie apmales palīdzēja Fjodorovam iegūt ripu.

Turpinājumā norvēģi centās atspēlēties, taču savos uzdevumu augstumos bija Voris, kurš vairākas reizes glāba latviešus no vārtu zaudējuma. Kad līdz pamatlaika beigām bija palikušas septiņas minūtes, laukuma saimniekiem izdevās dubultot savu pārsvaru – vairākumā meistarīgi pretinieku vārtu priekšā nospēlēja Grīnbergs, kurš ar metienu pēc pagrieziena panāca 2:0.

Divas minūtes pirms pamatlaika beigām norvēģi vārtsargu nomainīja pret sesto laukuma spēlētāju, ripu jau tukšos pretinieku vārtos ieraidot Milleram.

Par labāko spēlētāju Latvijas izlasē tika atzīts Voris, kuram vakar mačā ar Slovēniju tika dota atpūta.

Jau vēstīts, ka pirmdien Latvijas U-18 izlase, nespējot parādīt cerēto sniegumu, grūtā cīņā ar 2:1 uzvarēja Slovēniju. Tikmēr Norvēģija ar 2:5 zaudēja Kazahstānai, bet Vācija ar 7:2 sagrāva Dāniju.

Savukārt otrdien Vācija ar 1:0 pārspēja Kazahstānu, bet Slovēnija ar 3:2 pieveica Dāniju.

Līdz ar to Vācija un Latvija ar sešiem punktiem divās spēlēs izvirzījušās apakšgrupas priekšgalā, kamēr pa trim punktiem ir Slovēnija un Kazahstānai, bet Norvēģija un Dānija pagaidām ir tukšā.

Ceturtdien latvieši spēkosies ar Vāciju, piektdien paredzēts duelis ar Dāniju, bet svētdien turnīra noslēgumā – ar Kazahstānu.

Latvijas U-18 hokeja izlases galvenais treneris Oļegs Sorokins komandas sastāvā iekļāvis divus vārtsargus, astoņus aizsargus un 12 uzbrucējus. Savukārt rezerves vietu sastāvā galvenais treneris atvēlējis vārtsargam Rihardam Norvaišam, kurš oficiālajā pieteikumā netika iekļauts.

No nosauktajiem spēlētājiem vislielākā pārstāvniecība ir no hokeja skolas “Rīga” sistēmā esošajiem hokejistiem. “Rīgas” vienībā šogad spēlējuši septiņi sarakstā iekļautie kandidāti.

Valstsvienībā iekļauti arī četri hokejisti, kuri ikdienā spēlē ārzemēs. ASV hokeja zinības apgūst Artjoms Kopass, Šveicē spēlē Nauris Sējējs un Kristers Arnicāns, bet Zviedrijas jauniešu komandas pārstāv Kārlis Reinis Štolcs.

Tikmēr Norvēģijas izlases kodolu veido vietējo komandu spēlētāji, trīs spēlētāji nāk no Zviedrijas klubiem, bet viens spēlē Ziemeļamerikā.

Treniņnometnes ietvaros Latvijas jauniešu izlase aizvadīja trīs pārbaudes mačus. Sākotnēji Latvijas U-18 komanda ar 1:3 piekāpās Latvijas nacionālās valstsvienības kandidātiem, bet pēc tam divās cīņās (0:4, 2:3) Ventspilī atzina Krievijas U-17 izlases pārākumu.

Ceļazīmi uz pasaules čempionāta eliti izcīnīs tikai šī turnīra uzvarētāja, bet vājākā vienība pametīs pirmās divīzijas A grupu un nākamgad spēlēs B grupā.

Iepriekšējo reizi Latvijā pirmās divīzijas pasaules čempionāts U-18 izlasēm notika 2011.gadā, bet vēl pirms tam – 2006.gadā. Abos šajos čempionātos Latvijas puiši izcīnīja zelta godalgas un ieguva ceļazīmi uz augstāko divīziju.

Latvijas U-18 valstsvienības trenera groži šajā čempionātā uzticēti Sorokinam, bet asistenta pienākumus pildīs Herberts Vasiļjevs un Juris Ozols.

Latvijas U-18 izlase elites divīzijā spēlējusi septiņas reizes.