Latvijas U-18 izlase čempionāta otrajā spēlē tiksies ar Norvēģijas vienaudžiem

03/04/2018 09:00
Latvijas U-18 Izlase, Sportazinas.com

Pēc septiņu gadu pārtraukuma Rīgā notiekošā 1. divīzijas A grupas U-18 pasaules čempionāta otrajā spēlē Oļega Sorokina vadītā Latvijas izlase tiksies ar Norvēģijas vienaudžiem. Abu komandu duelis sāksies pulksten 20:15 (tiešraide LTV7 kanālā).

[post_bet]

Čempionāta spēļu pirmajā dienā Latvijas U-18 izlase parādīja neizteiksmīgu sniegumu un nerealizēja nevienu no diviem pēdējā trešdaļā nopelnītajiem soda metieniem, tomēr sīvā cīņā nosargāja pirmajā periodā iegūto pārsvaru un ar 2:1 pārspēja Slovēnijas komandu.

Pirmajā trešdaļā ar precīziem metieniem Oļega Sorokina vadītās valstsvienības rindās izcēlās aizsargs Gustavs Bergs un uzbrucējs Ričards Grīnbergs, taču par iepriekšējā vakara galveno varoni kļuva Latvijas izlases vārtsargs Artūrs Šilovs. Viņš atvairīja 17 no 18 slovēņu izdarītajiem metieniem un glāba mājiniekus vairākās sarežģītās situācijās.

Otrajā spēļu dienā mūsu jaunie hokejisti spēkosies ar Norvēģijas vienaudžiem, kas čempionāta pirmajā spēlē jau pirmajā periodā ielaida trīs ripas un negaidīti atzina Kazahstānas komandas pārākumu (2:5). Abus vārtus norvēģu labā guva aizsargs Lars Kristians Rodne.

Latvijas U-18 izlases kodolu turnīrā veido HS ”Rīga” un HK ”Rīga” spēlētāji, kuru vidū ir arī vienīgais no iepriekšējā gada elites divīzijas turnīra komandā palikušais hokejists – vārtsargs Jānis Voris -, kurš gan mačā pret Slovēniju palika uz rezervistu soliņa.

Tāpat Sorokins dalībai čempionātā ir iekļāvis četrus spēlētājus, kuri aizvadīto sezonu pavadīja ārzemēs. Aizsargs Kārlis Reinis Štolcs spēlēja Zviedrijā, aizsargs Nauris Sējējs un uzbrucējs Kristers Arnicāns pārstāvēja Šveices komandas, bet uzbrucējs Artjoms Kopass sezonu pavadīja ASV.

Arī Norvēģijas U-18 izlases sastāvā, kura kodolu veido vietējā čempionāta hokejisti, ir iekļauti četri leģionāri. Aizsargs Jepe Mejers iepriekšējā sezonā spēlēja ASV, bet vārtsargs Tobiass Normans, kā arī uzbrucēji Oskars Matesons un Kristofers van Dorns aizvadīto sezonu pavadīja Zviedrijā.

Vai Latvijas izlasei šovakar izdosies apturēt norvēģu līderus un izcīnīt otro panākumu turnīrā, kas mūsu hokejistiem ļautu vēl nedaudz pietuvoties iekļūšanai elites divīzijā, kurā tiesības atgriezties iegūs tikai šī turnīra uzvarētāja?

Spēles sākums pulksten 20:15 (tiešraide LTV7 kanālā).