Latvijas U – 19 izlases kapteinis: Angļi ir stipri, bet mūsu izlase arī ir stipra

25/03/2018 15:10

Jau vēstīts, ka Latvijas U-19 futbola izlase sestdien Maķedonijā Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra elites kārtas otrajā mačā ar 0:3 (0:1) piekāpās Anglijai.

Līdz ar to Aleksandra Basova vadītā komanda zaudējusi izredzes iekļūt Eiropas čempionāta finālturnīrā.

Pēc mača Latvijas U-19 izlases kapteinis un centra aizsargs Vladislavs Soloveičiks bija sarūgtināts par zaudējumu angļiem, taču uzskata, ka no šīs spēles var paņemt arī pozitīvo: “Angļi ir stipri, bet mūsu U-19 izlase arī ir stipra. To apliecina tas, ka daudzi spēlē ārzemēs, ka mēs nesitam bumbu vienkārši kaut kur prom uz priekšu, bet pieturam, ir futbola attēls, visi cenšas spēlēt futbolu.”

Kapteinis Vladislavs Soloveičiks

Bijām izpētījuši Anglijas izlasi – kā spēlē, viņu uzbrukumu: zinājām, ka būs grūta spēle. Domāju, parādījām labu spēli, cīnījāmies. Pirmais puslaiks bija labs, centāmies spēlēt ar īsām piespēlēm, iziet uzbrukumā, bet mazliet nesanāca, jo daudz spēku atstājām aizsardzībā.

Otrajā puslaikā spēks beidzās un bija grūti kaut ko izdarīt. Ap 75. minūti redzēju, ka puišiem vairs nav spēka, tamdēļ vienkārši vajadzēja nospēlēt līdz galam. Viņiem bija tāds temps – it kā visu laiku neskrien – tā mierīgi, mierīgi, bet tad pēkšņi – ātrums. Neviena izlase tā nespēlē. Savā laikā ar U-17 spēlējām arī pret Spāniju, bet, man šķiet, ka Anglija ir stiprāka – tāds temps, ko grūti izturēt. Redzot, ka komandai spēks iet mazumā, teicu, ka jānospēlē līdz galam, ka palikušas desmit minūtes un nevajag nekur skriet, jo spēle ir izšķirta. Tobrīd galvenais bija vairāk neielaist, lai nebūtu sagrāve. Teicu vīriem – spēlējam līdz galam, pieņemam to, kas ir, zinot, ka tā ir Anglija. Mums jāturpina trenēties un augt.

Savā spēlē varam uzlabot it visu – gan tehniku, gan fizisko gatavību. Anglijā viņiem tas viss ir kopš bērnības. Futbols viņiem ir pirmajā plānā, numur viens. Tāpēc ir jāstrādā, viss ir mūsu rokās. Angļi ir stipri, bet mūsu U-19 izlase arī ir stipra. To apliecina tas, ka daudzi spēlē ārzemēs, ka mēs nesitam bumbu vienkārši kaut kur prom uz priekšu, bet pieturam, ir futbola attēls, visi cenšas spēlēt futbolu.

Kopumā turnīrs sācies labi, jo pirmajā spēlē uzvarējām mājiniekus. Tagad galvenā spēle ir nākamā, mērķis ir būt otrajā vieta grupā. Tas ir reāli. Latvijai tas būtu labs rezultāts. Pirms spēles bija sajūta, ka varam uzvarēt arī angļus. Par to runājām arī vēl mēnesi pirms turnīra. Futbolā daudz kas ir iespējams, taču spēle parādīja, ka šobrīd nevaram gan – angļi ir stiprāki. Visi centās, bet nesanāca.

Izmantotie resursi: Latvijas futbola federācijas mājas lapa.