Latvijas U-20 hokejisti ar zaudējumu Krievijai uzsāk Melnās jūras kausa izcīņu (+VIDEO)

26/05/2017 21:39

Latvijas U-20 hokeja izlase piektdien Sočos notiekošās Melnās jūras kausa izcīņas pirmajā mačā ar 2:6 (1:3, 1:0, 0:3) piekāpās Krievijas vienaudžiem.

Latvijas komandas labā vārtus šajā mačā iemeta Daniels Bērziņš un Markuss Komuls.

Jau pirmo minūšu laikā Krievijas hokejisti izvirzījās vadībā ar 2:0, bet Bērziņam pirmā perioda laikā izdevās samazināt rezultāta starpību līdz minimumam. Tiesa, līdz pirmajam lielajam pārtraukumam krievi atjaunoja divu vārtu pārsvaru, taču Komuls otrajā trešdaļā vēlreiz pietuvināja Latvijas izlasi līdz minimumam.

Noslēdzošajā periodā Krievijas komandai gan piederēja izteikts pārsvars, kas vainagojās trīs vārtu guvumos un drošā uzvarā.

Sestdien Kārļa Zirņa vadīto Latvijas izlasi gaida cīņa par Krievijas U-20 valstsvienības otro komandu, kamēr svētdien tiks samēroti spēki pret Šveici.

Uz Sočiem Latvijas izlases sastāvā devušies divi vārtsargi, septiņi aizsargi un 13 uzbrucēji.

Latvijas izlases sastāvā ir arī par Ziemeļamerikas Hokeja līgas (NAHL) sezonas vērtīgāko spēlētāju atzītais vārtsargs Mareks Egils Mitens.

Latvijas U-20 izlase pirms došanās uz Sočiem aizvadīja desmit dienu treniņnometni. Otrais sagatavošanās posms ir paredzēts no 26.jūnija līdz 5.jūlijam.

Šogad Ērika Miļuna vadībā Latvijas U-20 izlase pasaules čempionātā augstākajā divīzijā palika pēdējā vietā, tādējādi izkrītot uz pirmās divīzijas A grupu. Marta beigās par U-20 valstsvienības galveno treneri kļuva Zirnis.

Patlaban 39 gadus vecais Zirnis kopš 2012.gada pildījis Latvijas hokeja valstsvienības galveno treneru asistenta pienākumus, strādājot kopā ar Tedu Nolanu, Aleksandru Beļavski, Leonīdu Beresņevu un Bobu Hārtliju.

Zirnis aizvadītajā pasaules čempionātā pieaugušajiem pirmajās spēlēs bija kopā ar Latvijas izlasi, bet pēc tam atgriezās Latvijā, lai strādātu ar U-20 valstsvienību.