Latvijas U-21 izlase pārbaudes turnīru Viļņā sāk ar uzvaru pār Baltkrievijas vienaudžiem

26/03/2017 16:40

Latvijas U-21 futbola izlase svētdien trīs komandu pārbaudes turnīru, kas norisinās Lietuvas galvaspilsētā, sāka rezultatīvā cīņā ar 4:3 (3:1) uzvarot Baltkrievijas vienaudžus.

Latvijas U-21 izlases labā divus vārtus guva aizsargs Ņikita Koļesovs, bet pa reizei precīzi bija Marks Kurtišs un Roberts Uldriķis.

Rezultāts tika atklāts spēles desmitajā minūtē, kad pēc Andreja Cigaņika no labās malas izpildīta brīvsitiena pretinieku vārtsargs bumbu atvairīja, taču tā nonāca pie Latvijas izlases, un sekojošo centrējumu ar precīzu sitienu noslēdza Koļesovs.

Līdzīgs scenārijs bija arī 26.minūtē Latvijas otro vārtu guvumā, kad Cigaņiks vēlreiz izpildīja brīvsitienu, bet šoreiz to noslēdza Kurtišs, kurš ieraidīja bumbu tālajā stūrī. Jau pēc divām minūtēm Baltkrievija vienus vārtus atspēlēja, taču neilgi pirms pārtraukuma pēc vēl vienas standartsituācijas izspēles Koļesovs precīzi sita ar galvu un panāca 3:1.

Otrajā puslaikā risinājās atklāta spēle, kurā abām vienībām bija izdevības izcelties. Pirmie to izmantoja baltkrievi, pēc patāla sitiena trāpot vārtu tālajā stūrī. Arī turpinājumā vairāk uzbruka pretinieki, tomēr 85.minūtē vienā no pretuzbrukumiem lieliski nospēlēja Uldriķis, spēcīgi sitot zem vārtu pārliktņa.

Mača beigās Latvijas izlasei nācās izturēt vēl vienu pretinieku spiedienu, kas vainagojās ar Baltkrievijas vārtiem kompensācijas laika ceturtajā minūtē, tomēr ar komandas pūlēm uzvara tika nosargāta.

Daiņa Kazakeviča trenētā U-21 izlase otrdien tiksies arī ar Lietuvas vienaudžiem. Lai izcīnītu pirmo vietu šajā miniturnīrā, Latvijas jaunajiem spēlētājiem pietiks ar neizšķirtu, jo sestdien Baltkrievija ar 2:1 uzvarēja Lietuvu.

Pirms pēdējās spēles Latvijai un Baltkrievijai ir pa trīs punktiem, bet Lietuva pagaidām ir tukšā.

Pārbaudes turnīrs Latvijas U-21 izlasei kalpo par noslēdzošo sagatavošanās posmu pirms 2019.gada UEFA Eiropas U-21 čempionāta kvalifikācijas turnīra. Tur Latvijas futbolisti spēlēs vienā apakšgrupā ar Angliju, Nīderlandi, Ukrainu, Skotiju un Andoru. Pirmā kvalifikācijas turnīra spēle notiks 10.jūnijā, kad Latvijas jaunie futbolisti savā laukumā uzņems Andoru.