Latvijas U16 basketbolisti uzvar Izraēlu un iekļūst Eiropas čempionātā ceturtdaļfinālā

14/08/2018 17:06

Latvijas U-16 basketbola izlase otrdien Eiropas čempionāta astotdaļfināla mačā ar 85:81 (26:27, 19:23, 15:23, 25:8) apspēlēja Izraēlu.

Latvijas izlases sastāvā rezultatīvākais ar 16 punktiem bija Toms Skuja, kamēr 15 punktus guva Kārlis Daga-Krūmiņš, bet 14 punktus pievienoja Kristians Šulcs. Savukārt Krišs Helmanis zem groziem sakrāja 12 atlēkušās bumbas.

Trenera Martiņa Gulbja vadītā izlase zaudēja pirmajās trīs ceturtdaļās, taču, pateicoties teicamam sniegumam pēdējā ceturtdaļā, latviešiem izdevās izcīnīt uzvaru. Pēc nospēlētām 30 minūtēm rezultāts vēstīja 73:60 par labu Izraēlai, taču Latvijas komanda izšķirošajā spēles nogrieznī neļāva pretiniekiem iemest vairāk par astoņiem punktiem, kamēr pati guva 25 punktus.

Spēles izskaņā, rezultātam esot 82:81, Šulcs iemeta vienu no diviem soda metieniem un panāca 83:81. Pretinieki uzreiz steidzās uzbrukumā un nopelnīja divus soda metienus, taču abas iespējas neizmantoja Naoms Šimons Dovrats. Labāka nervu sistēma izrādījās Latvijas basketbolistiem, jo pēc tam divus soda metienus realizēja Toms Skuja, ļaujot savai izlasei uzvarēt ar 85:81 un sasniegt ceturtdaļfinālu.

Latvijai ceturtdaļfinālā būs jācīnās pret Turcijas un Gruzijas dueļa uzvarētāju. Turnīra pirmajā mačā Latvija ar 77:69 pieveica Nīderlandi, tad ar 60:85 piekāpās serbiem, bet pēdējā grupu turnīra duelī sekoja neveiksme ar 71:87 Spānijai. Līdz ar to Latvija B grupā finišēja trešajā vietā.

Tikmēr Izraēla sacensības sāka ar 78:63 uzvaru pret Slovēniju, kam sekoja neveiksme ar 77:81 pret Melnkalni, bet noslēdzošajā apakšgrupu spēlē tika piedzīvots smaga sakāve pret Lietuvu ar 46:92. Izraēla A grupā bija otrā. B grupas komandas astotdaļfinālā tiekas ar A apakšgrupas vienībām, bet astotdaļfinālu uzvarētāji cīnīsies par 1.-8., kamēr zaudētāji par 9.-16.vietu.

Latvijas izlasē iekļauti Gulbenes, Liepājas, kā arī astoņu Rīgas sporta skolu sagatavotie spēlētāji. Komandas potenciālie līderi ir ārējās līnijas spēlētāji Toms Skuja, Toms Liepiņš, Kārlis Daga-Krūmiņš un Ričards Daniels Vanags, kā arī spēka uzbrucēji Rodijs Mačoha un Krišs Helmanis, kuri rādīja stabilāko sniegumu pārbaudes spēlēs

No šī sastāva pērn Eiropas U-16 čempionātā spēlēja tikai Mačoha, kurš iepriekšējo sezonu pavadīja Spānijas kluba Fuenlavradas “Montakit” sistēmā. Komandas galvenajam trenerim Mārtiņam Gulbim darbā palīdz Dāvis Čoders un Kristaps Zeids. Gulbim šis ir otrais Eiropas U-16 čempionāts galvenā trenera statusā, pērn kadetiem šajā turnīrā izcīnot astoto vietu. Vēl trīs vasaras viņš darbojies kā galvenā trenera asistents.

Gatavojoties šim turnīram Latvijas kadeti ziemā izcīnīja uzvaru Baltijas jūras kausa izcīņā Tallinā. Savukārt jūlijā pa divām reizēm tika uzvarētas Izraēlas (86:72 un 89:87) un Ukrainas (107:63 un 91:51) kadetu izlases, bet Baltijas kausa izcīņā uzvarēta Zviedrija (89:47), taču zaudēts Lietuvai (71:83) un Igaunijai (78:82).

Latvijas kadetu labākais sasniegums šajā vecuma grupā ir 2014.gadā izcīnītās sudraba medaļas, bet Izraēlas augstākais rādītājs ir bijusi trešā vieta 1997.gadā. Eiropas čempionāta trīs vājākās komandas zaudēs vietu A divīzijā.