Latvijas U16 izlase EČ sāk ar drošu uzvaru pār Nīderlandi

10/08/2018 21:54

Eiropas čempionāta kadetu izlasēm Serbijas ziemeļu pilsētā Novisadā Latvijas valstsvienība ar rezultātu 77:69 apspēlēja Nīderlandes vienaudžus, uzsākot turnīru ar panākumu.

Spēles pirmajā ceturtdaļā astoņu punktu izrāvienu veica Latvijas izlase, kas īsā laika posmā no sev nelabvēlīgā 2:4 panāca 10:4 savā labā. Cik ātri latvieši šo pārsvaru ieguva, tik arī ātri to zaudēja, ceturtdaļai noslēdzoties ar pilnīgu līdzsvaru – 17:17.

Otrā ceturkšņa pirmās divas minūtes priekš Latvijas izlases iesākās lieliski – tika gūti septiņi punkti pēc kārtas, kas ļāva iekrāt +7 (24:17). Turpinājumā nīderlandieši spēja panākt neizšķirtu tikai vienreiz (31:31), puslaiku priekšgalā noslēdzot Latvijas basketbolistiem – 37:33.

Pēc pārtraukuma mūsu izlasei piederēja jau izteikts pārākums, Latvijai aizskrienot priekšā pat līdz +18 (75:57), bet spēles beigās nedaudz atslābinoties, kas Nīderlandei ļāva rezultāta deficītu samazināt līdz galējam 69:77.

Mūsu izlasē lielisku sniegumu rādīja Rodijs Macoha, kurš guva 19 punktus, kā arī savāca 11 atlēkušās bumbas. Nīderlandes izlasē 17 punkti Jorjama Saizanū rēķinā.

Turnīra turpinājumā latvieši spēkosies ar mājinieci Serbiju un allaž spēcīgo Spānijas izlasi.