Latvijas U16 meiteņu izlase Eiropas čempionātu sāk ar pretinieču sagrāvi

22/08/2019 21:40
Matīss Rožlapa

Latvijas U16 meiteņu basketbola izlase ceturtdien Skopjē Eiropas kadetu čempionāta pirmajā mačā ar 76:40 (17:9, 13:13, 21:10, 25:8) sagrāva vienaudzes no Zviedrijas.

Rezultatīvākā Latvijas valstsvienībā ar 21 gūto punktu bija Elizabete Bulāne, kura sakrāja arī astoņas rezultatīvas piespēles, piecas atlēkušās bumbas un četrreiz pārtvēra pretinieču piespēles. Astoņus punktus guva Marta Daniela Leimane, kurai arī astoņas atlēkušās bumbas, pa septiņiem punktiem iekrāja Līva Krūmiņa, Katrīna Ozola un Nikola Priede, kura izcīnīja arī piecas atlēkušās bumbas un četrreiz atņēma pretiniecēm bumbu. Savukārt Vanesa Jasa, kura guva tikai trīs punktus, sešreiz pārtvēra pretinieču piespēles.

Vienīgo reizi zaudētājās spēles sākumā latvietes nonāca pēc Zviedrijas izlases sekmīga trīspunktu metiena – 3:5. Līdz ceturtdaļas beigām tika panākta vadība ar 17:9, bet otrajā ceturtdaļā rezultāta starpība nostabilizējās septiņu līdz desmit punktu robežās, puslaikam beidzoties ar 30:22 Latvijas labā.

Izšķirošo pārsvaru Latvijas basketbolistes ieguva trešajā spēles nogrieznī, kuru uzvarēja ar 21:10. Ceturtdaļu latvietes sāka ar 16:0 izrāvienu, daudzveidīgi da5rbojoties uzbrukumā. Līdz spēles beigām, laukumā tiekot visām 12 pieteiktajām basketbolistēm, rezultāta starpība vēl tika palielināta, pirmo cīņu Skopjē pārliecinoši uzvarot ar 76:40.

Piektdien Matīsa Rožlapas trenētā izlase plkst.22 spēkosies ar Beļģiju, kas šodien ar 43:71 atzina Spānijas pārākumu, bet sestdien apakšgrupas pēdējā mačā mēros spēkus ar Spāniju. Astotdaļfinālā C grupas četrinieks tiksies ar D grupas vienībām (Čehija, Turcija, Grieķija, Polija).

Astotdaļfināla uzvarētājas turpinās cīņas par medaļām, bet zaudētājām būs priekšā dueļi par 9.-16.pozīciju. Piecas labākās komandas nodrošinās vietu U17 Pasaules kausa izcīņā, kas nākamgad norisināsies Rumānijā.

Gatavojoties Eiropas čempionātam, kadetes šovasar aizvadīja astoņas pārbaudes spēles. Pret Lietuvu uzvaras un zaudējumi tika dalīti uz pusēm (75:70 un 71:82), panākumi gūti pār Somiju (74:62), Turciju (65:48) un Igauniju (80:44), bet neveiksmes ciestas pret Franciju (49:65), Spāniju (46:85) un Krieviju (50:78).

Nikolai Priedei šis būs jau trešais Eiropas čempionāts, jo šovasar viņa uzspēlēja arī U-18 meistarsacīkstēs. Tikmēr savos otrajos čempionātos spēlēs Vanesa Jasa un Elizabete Bulāne.

Latvijas kadetes savu labāko rezultātu Eiropas čempionātā sasniedza aizpērn, kad iekļuva pusfinālā, bet pēc tam cieta divus zaudējumus un samierinājās ar ceturto vietu. Tiesa, komanda izcīnīja ceļazīmi uz 2018.gada U17 Pasaules kausa izcīņu. Vēl trīs reizes latvietes bijuša piektās, bet pērn ieņēma devīto vietu.

Latvija ir vienīgā valsts Eiropā, kuras jauniešu komandas šovasar piedalās U19 Pasaules kausa izcīņā gan puišu, gan meiteņu konkurencē, kā arī Eiropas čempionātu A divīzijās visās sešās grupās. Tiesa, U20 un U18 basketbolisti zaudēja vietu elitē.