Latvijas U17 basketbolistes tiek pie pirmās uzvaras Pasaules kausā

24/07/2018 18:10
Latvijas U17 meiteņu izlase, Sportazinas.com

Latvijas U-17 meiteņu basketbola izlase otrdien Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā notiekošajā Pasaules kausa izcīņas finālturnīra trešajā spēlē ar 68:47 (13:13, 19:12, 24:11, 12:11) uzvarēja Angolas vienaudzes, tiekot pie pirmā panākuma šajās meistarsacīkstēs.

Ar šo panākumu Latvijas basketbolistes izcīnīja trešo vietu D grupā, bet astotdaļfinālā viņas tiksies ar C grupas otro spēcīgāko vienību Argentīnu.

Latvijas komandas rindās 17 punktus otrdienas mačā iemeta Ketija Vihmane, kamēr 12 punktus un deviņas atlēkušās bumbas pievienoja Anita Miķelsone, bet desmit punkti un septiņas rezultatīvas piespēles Paulai Kļeščovai.

Abas komandas pirmo ceturtdaļu aizvadīja punkts punktā, vadībā esot te vienai, te otrai izlasei. Pirmais ceturksnis noslēdzās ar neizšķirtu 13:13, bet Latvijas valstsvienībai padevās lielisks otrās ceturtdaļas ievads, jo pretinieces teju sešas minūtes nespēja gūt ne punkta, kamēr pašas izvirzījās vadībā ar 21:13. Lai arī turpinājumā Angolas basketbolistes cīņas gaitu izlīdzināja, Latvija pirmo puslaiku noslēdza ar septiņu punktu pārsvaru – 32:25.

Lūzuma punkts gan tika panākts trešajā ceturtdaļā – otrais puslaiks tika iesākts ar Kļeščovas un Vihmanes precīziem trejačiem, kas rezultāta starpību ļāva palielināt jau līdz 13 punktiem (38:25). Ceturkšņa turpinājumā Latvijas valstsvienībai savu pārsvaru izdevās pakāpeniski palielināt, līdz priekšpēdējā minūtē tas pirmo reizi sasniedza jau 20 punktus.

Ar labu aizsardzību Latvijas valstsvienība ceturtajā ceturtdaļā solīdo pārsvaru nosargāja un izcīnīja likumsakarīgu uzvaru.

D grupā pirmās divas vietas ieguva Kanāda un Austrālija, kas divās spēlēs tikušas pie divām uzvarām, kamēr Latvija tika pie viena panākuma trīs mačos, bet angolietes cieta neveiksmes visās cīņās.

Turnīra izspēles kārtība gan paredz, ka visas komandas kvalificējas astotdaļfinālam. Tajā D grupa tiksies ar C grupas komandām, bet Latvijai pretī stāsies tās otrā spēcīgākā vienība Argentīna, kas trīs mačos izcīnīja divas uzvaras. Nākamā mača uzvarētājas turpinās cīņu par medaļām, kamēr zaudētājas spēkosies par 9.-16.vietu.

Jau ziņots, ka Latvijas basketbolistes turnīru sestdien sāka ar 51:65 zaudējumu Kanādai, bet svētdien ar 41:60 piedzīvoja neveiksmi pret Austrāliju. Savukārt Angola sacensību ievadā pamatīgi kapitulēja austrālietēm (43:81) un atzina arī kanādiešu pārākumu (36:66).

Sacensību pirmajā posmā komandas aizvada pa trim spēlēm grupu turnīrā. Pēc tam sāksies izslēgšanas spēles – astotdaļfināli, ceturtdaļfināli par 1.-8.un 9.-16.vietu, pusfināli un finālspēles.