Latvijas U17 un U19 futbolistes svin graujošas uzvaras Baltijas kausā (VIDEO)

04/07/2022 18:03
Latvijas U17 sieviešu futbola izlase

Latvijas U17 sieviešu futbola izlase pirmdien svinēja graujošu uzvaru Baltijas kausa pirmajā spēlē. Latvijas jaunās futbolistes Birštonā ar rezultātu 7:0 (4:0) uzveica vienaudzes no Lietuvas.

Spēles sestajā minūtē ar soda sitienu Latvijas izlasi vadībā izvirzīja Marta Loreta Heringa, bet 27.minūtē no pašas vārtu priekšas pārsvaru dubultoja Nikola Preijere. Viņa 32.minūtē izmantoja vēl vienu komandas biedrenes piespēli uz vārtu priekšu un panāca jau 3:0, bet punktu graujošajam pirmajam puslaikam 43.minūtē ar atkārtotu sitienu pielika Anna Belova. Piekto reizi bumbu pretinieču vārtos otrā puslaika ievadā nogādāja Alīna Ansone, kura vēl pēc pāris minūtēm, izmantojot vēl vienu centrējumu no soda sitiena, panāca 6:0. Pēdējos vārtus cīņas noslēdzošajās minūtēs guva laukumā uz maiņu nākusī Loreta Želve.

Turnīra otro maču Latvijas komanda aizvadīs otrdien pret Igauniju. Savukārt trešdien savā starpā tiksies Lietuva un Igaunija. Lienes Vācietes vadībā U-17 izlasi pārstāv futbolistes no desmit pašmāju klubiem. Latvijas izlase ir šī vecuma pašreizējā Baltijas kausa čempione.

Rudenī Latvijas valstsvienība uzsāks 2022./2023.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīru. U-17 izlase spēlēs B līgas ceturtajā apakšgrupā kopā ar Slovākiju un Azerbaidžānu, bet turnīrs oktobra beigās paredzēts Latvijā.

Latvijas U-17 sieviešu futbola izlases kandidāšu saraksts:

Vārtsardzes: Madara Matrevica (“Metta”), Kristiāna Ustiņenkova (RFS), Elza Renāte Strazdiņa (“Jelgava”);
Aizsardzes: Ingūna Buldure (“BFC Daugavpils”), Līva Šteinberga (RFS), Sofija Gluščuka (“Metta”), Katrīna Augustāne (“Metta”), Marta Loreta Heringa (“Liepājas Futbola skola”), Krista Rūja (“Olaine”), Tīna Čamane (“Liepājas Futbola skola”), Uma Upīte (“Metta”);
Pussardzes: Anna Belova (RFS), Samanta Laškova (“Super Nova”/Rēzeknes BJSS), Patrīcija Brazauska (“Iecava”) Loreta Želve (“Super Nova”), Kristiāna Estere Punga (“Olaine”), Alīna Ansone (“Rīga”), Loreta Dārta Auziņa (“Olaine”), Katrīna Garanča (“Metta”), Alise Keita Baltrušaite (“Iecava”);
Uzbrucējas: Nikola Pinčuka (RFS), Nikola Preijere (“Olaine”), Elīza Paula Sīpola (“Metta”).

Latvijas U19 sieviešu futbola izlase

Latvijas U19 sieviešu futbola izlase pirmdien Baltijas kausa pirmajā spēlē sagrāva vienaudzes no Lietuvas, atkārtojot U17 valstsvienības iespēto, vēsta Latvijas Futbola federācija (LFF). Jonavā notikušajā mačā Latvijas izlase uzvarēja ar rezultātu 6:0 (2:0).

Rezultātu pirmā puslaika pašā izskaņā pēc stūra sitiena atklāja Katrīna Daņilova, kam kompensācijas laikā sekoja Darjas Fiošinas precīzais sitiens. Otrā puslaika sākumā trīs vārtu pārsvaru panāca Anastasija Poļuhoviča, bet vēl pēc neilga brīža vēl viens stūra sitiens vārtu guvumu deva arī Sofijai Garančai. Piektos vārtus 61.minūtē atkal pēc stūra sitiena guva Poļuhoviča, bet pēdējās mača sekundēs savus otros vārtus guva Garanča, kā pirmā tiekot pie pa vārtu stabu trāpijušās bumbas.

Turnīra otro maču Latvijas komanda aizvadīs otrdien pret Igauniju. Savukārt trešdien savā starpā tiksies Lietuva un Igaunija. Viktors Vicehovskis valstsvienībā pulcējis deviņu klubu pārstāves, starp kurām piecas ir ar pieredzi nacionālajā izlasē. Latvijas izlase ir šī vecuma pašreizējā Baltijas kausa čempione. Rudenī Latvijas valstsvienība uzsāks 2022./2023.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīru. U-19 izlases meitenes oktobra sākumā Albānijā B līgas otrajā apakšgrupā mērosies spēkiem ar Rumāniju, Albāniju un Armēniju.