Latvijas U17 futbolisti EČ kvalifikāciju sāk ar zaudējumu čehiem

23/09/2021 18:13
Latvijas U17 futbola izlase

Latvijas U17 vīriešu futbola izlase ceturtdien Jelgavā piedzīvoja zaudējumu Eiropas čempionāta (EČ) kvalifikācijas turnīra pirmajā spēlē. Jurģa Pučinska vadītā komanda Zemgales Olimpiskā centra Jāņa Lūša stadionā ar 0:1 (0:1) zaudēja vienaudžiem no Čehijas.

Latvijas futbolisti iedzinējos nonāca 32.minūtē, kad pēc stūra sitiena nespēja izraidīt bumbu tālu prom no soda laukuma. Čehijas uzbrukums turpinājās ar vairākiem viļņiem un vienā no epizodēm Dāvja Viljama Veisbuka priekšā atsisto bumbu netraucēts uztvēra Jirži Remiāšs, kurš panāca 1:0.

Otrajā puslaikā Latvijas izlase uzlaboja savu spēli un parūpējās par vairākiem bīstamiem uzbrukumiem, taču rezultātu izlīdzināt nespēja. Pēdējo reizi iespēja panākt 1:1 bija divarpus minūtes pirms pamatlaika beigām, kad pēc centrējuma soda laukumā Ivans Patrikejevs sita bumbu tikai nedaudz garām vārtiem.

Vēl šajā grupā Zviedrija ar 8:0 (6:0) sagrāva Lietuvu. Turpinājumā latviešiem Jelgavā 26.septembrī būs mačs pret Zviedriju un 29.septembrī pret Lietuvu. Visi mači sāksies plkst.16. Savukārt pārējo komandu savstarpējās spēles uzņem Jāņa Skredeļa stadions Rīgā.

Covid-19 pandēmijas dēļ bija dažādi trenēšanās ierobežojumi, kas visvairāk skāra tieši jaunatnes futbola segmentu. Epidemioloģisko apstākļu dēļ pagājušajā gadā tika atcelti vairāki jaunatnes futbola turnīri, un šīs ir pirmās UEFA Eiropas čempionāta sacensības kopš 2019.gada rudens.

Atlases turnīra Elites kārtai kvalificēsies grupas pirmo divu vietu ieguvēji, kā arī vēl četras no trešo pozīciju ieguvējām, kurām būs labākie rezultāti mačos pret savas apakšgrupas divām labākajām komandām. Kopumā līdz novembra sākumam tiks izspēlēti 13 kvalifikācijas kārtas turnīri. Elites kārtas turnīrā nākamā gada martā sacentīsies 32 izlases, sadalot 15 ceļazīmes uz finālturnīru, kas maijā risināsies Izraēlā.

Latvijas U17 izlases sastāvs

Vārtsargi: Dāvis Viljams Veisbuks (“Super Nova”), Vladislavs Razumejevs (“Daugavpils”), Leonards Čevers (“Tukums 2000”);

Aizsargi: Roberts Laurovs, Alans Kangars (abi – “Metta”), Ivans Patrikejevs (“Riga”), Dzintars Mārtiņš Kaupe (“Dinamo Rīga”), Mārtiņš Lormanis (“Pisa 1909”, Itālija), Milāns Tihonovičs (“Daugavpils”),

Pussargi: Ēriks Boroduška, Artjoms Vissarionovs, Daniils Putrāns (visi – “Riga”), Žans Borisenoks (“Rīgas Futbola skola”), Martins Štāls (“Tukums 2000”), Efraims Valutadatils (“Babītes SK”), Artūrs Janovskis, Kevins Cēsnieks (abi – “Jelgava”);

Uzbrucēji: Emīls Evelons, Roberts Adītājs (abi – “JDFS Alberts”), Haralds Silagailis (“Riga”), Reinis Pāls (“Babītes SK”), Kristaps Grabovskis (“Leipzig U-17”, Vācija), Linards Liepiņš (“Metta”).