Latvijas U17 meiteņu izlases treneris: Visa komanda “ēda zemi” aizsardzībā

Latvijas U17 meiteņu izlase, Sportazinas.com
Foto: basket.lv

Visa Latvijas U-17 meiteņu basketbola izlase trešdien Minskā notiekošā Pasaules kausa astotdaļfināla mačā pret Argentīnu aizsardzībā cīnījās līdz galam un “ēda zemi”, secināja komandas galvenais treneris Kaspars Mājenieks.

Latvijas jaunas basketbolistes trešdien pirmo reizi vēsturē sasniedza Pasaules kausa ceturtdaļfinālu, jo astotdaļfinālā ar 72:58 pārspēja Argentīnu, bet ceturtdaļfinālā tiksies ar Franciju.

Latvijas U17 izlases galvenais treneris Kaspars Mājenieks sacīja, ka komanda parādījusi savu īsto spēku: “Lai uzvarētu astotdaļfinālā, vajadzēja noticēt sev un nospēlēt disciplinēti, ievērojot iepriekš sarunātos noteikumus. Ticēt sev meitenes sāka jau otrajā puslaikā mačā ar austrālietēm un kopš tā brīža spēles kvalitāte uzlabojas. Savukārt noteikumus šodien izdevās ievērot apmēram par 75 procentiem.”

Speciālists turpināja: “Pirmajās spēlēs argentīnietes radīja ļoti labu iespaidu, taču turnīra gaitā kļuvušas smagnējākas. Savus uzbrukumus viņas visu laiku virza caur vidu, un mums viens no galvenajiem uzdevumiem bija aiztaisīt vidu ciet, tai skaitā piespiest argentīniešu līderi Čagasu vairāk spēlēt ar kreiso roku. Sarunāto izdevās izpildīt. Mūsu “lielās” spēlētājas nospēlēja pacietīgi, “mazās” spēja izsekot savām pretspēlētājām un argentīniešu tradicionālās līderes kopā guva tikai 17 punktus. Jā, “pieteicās” neplānota palīdze (Brenda Fontana iemeta 25), taču galvenais uzdevums aizsardzībā bija izpildīts. Līderu izsišana no ierastā ritma bija ļoti vērtīga galotnē, kad viņas netrāpīja svarīgus metienus.”

Tikmēr vissvarīgākais aspekts uzvarā bijusi valstsvienības lieliskā cīņa aizsardzībā: “Mums līderēm ļoti labi palīdzēja rezervistes, un visa komanda “ēda zemi” aizsardzībā. Beigās, kad vienubrīd nospēlējām nepacietīgi, un argentīnietes samazināja rezultāta starpību, Laura (Meldere) paņēma komandu uz pleciem un izvilka cauri grūtākajam brīdim. Nav pirmā reize, kad Laura svarīgākajā brīdī spēj saņemties un tikt pāri savām neveiksmēm. Prieks par viņu, un prieks par visu komandu.”

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par