Latvijas U17 sieviešu volejbola izlase EČ pirmo kvalifikācijas kārtu aizvadīs Daugavpilī

17/11/2021 19:39
Nokopēts
Latvijas U17 sieviešu volejbola izlase

Latvijas U17 sieviešu volejbola izlase Eiropas čempionāta (EČ) kvalifikācijas turnīra pirmo kārtu novembra beigās aizvadīs Daugavpilī, trešdien ziņo Latvijas Volejbola federācijas (LVF) preses dienests.

Kvalifikācijas turnīrs no 25. līdz 28.novembrim notiks Daugavpilī, Daugavpils Bērnu un jaunatnes sporta skolas telpās Kandavas ielā. Turnīrs ar astoņu komandu līdzdalību notiks Austrumeiropas Volejbola zonālās asociācijas (EEVZA) čempionāta ietvaros, sadalot arī godalgotās vietas EEVZA meistarsacīkstēs šajā vecuma grupā.

Ievas Ņečiporukas trenētā Latvijas U17 meiteņu izlase kvalifikācijas turnīrā Daugavpilī grupā spēlēs ar Polijas, Baltkrievijas un Lietuvas vienaudzēm. Otrajā grupā cīnīsies Igaunija, Gruzija, Krievija un Ukraina. Katrā no grupām komandas izspēlēs apļa turnīru, nosakot vietu sadalījumu. Turnīra pēdējā dienā savstarpējās spēlēs tiksies apakšgrupās pirmās, otrās, trešās un ceturtās vietas ieguvušās komandas, nosakot galīgo vietu sadalījumu čempionātā.

“Sākotnēji šis turnīrs bija paredzēts Tallinā, taču valstī ieviesto Covid-19 ierobežojumu dēļ organizatori bija spiesti atteikties no turnīra uzņemšanas šajos apstākļos. Ņemot vērā, ka esam blakus Igaunijai, kā arī to, ka martā tieši šai vecuma grupai šādos apstākļos Daugavpilī sacensības jau esam uzņēmuši, EEVZA piedāvāja Latvijai rīkot turnīru arī šoreiz,” par sacensību nonākšanas apstākļiem Latvijā saka Latvijas nacionālo izlašu koordinators Arturs Vitkovskis.

“Piekritām, jo tā ir iespēja mūsu izlasei spēlēt mājās, un Daugavpils, kam jau ir krietna pieredze šādu sacensību uzņemšanā, bija ar mieru. Tāpat kā martā, spēlēsim Daugavpils BJSS volejbola zālē, kur ir ieklāts kvalitatīvs volejbola grīdas segums un kas ir tuvāk viesnīcai, kurā mājos sacensību dalībnieki,” saka Vitkovskis, piebilstot, ka sadarbībā ar pilsētas vadību lielus volejbola pasākumus gan starptautiskā, gan nacionālā mērogā Daugavpilī plānots rīkot arī turpmāk.

Kopā ar EEVZA nolemts, ka arī šoreiz sacensības noritēs bez skatītājiem tā sauktā “burbuļa” apstākļos. “Būs “dzeltenais režīms” – Latvijas izlasē gan spēlētājas, gan treneri un apkalpojošais personāls ir vakcinēti, bet viesu komandās situācija ir dažāda,” skaidro Vitkovskis.

Katras zonālās asociācijas labākā izlase kvalificējas EČ finālturnīram, otrās līdz sestās vietas ieguvējas iegūst ceļazīmi uz Eiropas meistarsacīkšu kvalifikācijas turnīra otro kārtu.

Latvijas volejbolistes 25.novembrī plkst.18.30 tiksies ar Poliju, bet 26.novembrī – ar Baltkrieviju. 27.novembrī plkst.19 latvietes spēlēs ar Lietuvu, bet 28.novembrī notiks cīņas par pirmo, trešo, piekto un septīto vietu. Spēles būs vērojamas “Facebook” tiešraidē “@VolejbolsLV” kontā.

    Pagaidām neviens nav komentējis

Jūsu anonīmais komentārs

TOP notikumi
1
X
2
6.48
4.56
1.55
1.6
4.75
5.42
3.51
3.82
2.11
4.4
3.9
1.75
1.26
6.5
10
1.27
5.75
11
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām