Latvijas U17 volejbola izlase EČ noslēdz astotajā vietā

18/07/2021 16:16

Latvijas U-17 vīriešu volejbola izlase Albānijas galvaspilsētā Tirānā notiekošo Eiropas U-17 čempionāta finālturnīru (EČ) svētdien noslēdza astotajā vietā. Latvieši cīņā par septīto vietu ar rezultātu 1-3 (25:21, 15:25, 19:25, 22:25) zaudēja vienaudžiem no Beļģijas.

Latvijas izlasē ar 21 punktu rezultatīvākais bija Kristians Fokerots, bet 17 punktus guva Kristers Landzāns. Beļģiem 16 punktus nopelnīja Eliots de Vlēšauvers, bet ar 15 punktiem, četriem no tiem blokā, atzīmējās Berre van Loverens.

“Tā pēcgarša visai slikta, noteikti varējām spēlēt labāk. It kā bijām labi sagatavojušies taktiski un psiholoģiski. Čaļi bija nobrieduši labākai spēlei, taču parādījām visai blāvu sniegumu. Pēdējās spēlēs pazuda cēlāja saikne ar pirmā tempa uzbrucējiem, par ko nebija bažu pirms turnīra. Daudz pie kā vēl jāstrādā,” sarunā ar Latvijas Volejbola federāciju (LVF) atklāj izlases galvenais treneris Mārcis Obrumans.

“Astotā vieta tomēr ir ļoti labs sasniegums. Kā vērtē aizvadīto ciklu kopumā? Esam gājuši diezgan garu ceļu. Daudz laika pavadījām kopā, trenējāmies un diezgan labi sagatavojāmies. Ar nedaudz labāku spēli varējām būt piektajā sestajā vietā, tas būtu optimāli. Astotā? Turnīru beigt ar zaudējumu vienmēr ir nepatīkami. Var teikt, ka labs sasniegums, bet tajā pašā laikā gribējās sasniegt kaut ko vairāk,” atzīst Obrumans.

Latvijas U-17 izlases galvenajam trenerim palīdzēja asistents Ģirts Mārtiņsons un statistiķis Aivis Kokins, kā arī fizioterapeite Ilva Mazure.

Latvijas U-17 izlase Eiropas čempionāta finālturnīros šajā vecuma grupā debitēja ar 3-2 uzvaru pār vienaudžiem no Turcijas, dienu vēlāk ar 1-3 piekāpās Krievijai, turpinājumā mājinieki albāņi pieveikti ar 3-0, trešdien tika piedzīvota neveiksme 1-3 pret Beļģiju, bet ceturtdien gūta uzvara 3-1 pār Slovēniju.

Pirmajā grupā Latvija ieņēma ceturto vietu, taču otrā vieta jeb pusfināls bija vien uzvaras attālumā. Pusfinālā par 5.-8.vietu Latvija sestdien ar 1-3 piekāpās Bulgārijai.

Beļģija, kura bija vienā grupā ar Latviju, trīs setos zaudēja Krievijai un uzvarēja Albāniju, četros setos zaudēja Slovēnijai un svinēja panākumu pār Latviju, kā arī trijos setos – pār Turciju. Šāds sniegums Beļģijai deva trešo vietu grupā, par punktu apsteidzot Latviju. Pusfināla cīņā par 5.-8.vietu piecos setos tika zaudēts Serbijai. Savstarpējā cīņā grupā latvieši piekāpās vienaudžiem no Beļģijas ar 1-3 (21:25, 32:30, 22:25, 19:25).

Finālturnīrā piedalās 12 izlases, kas sadalītas divās apakšgrupās pa sešām katrā. Abu grupu pirmo divu vietu ieguvējas nodrošināja vietu pusfinālos, bet trešās un ceturtās pozīcijas īpašnieces spēkojas par 5.-8.vietu. Kvalifikācijas sacensību otrajā kārtā Latvijas izlase Mārča Obrumana vadībā ar 3-1 pārspēja Horvātiju un ar 3-0 – Franciju un Baltkrieviju.

Trīs notikušajos turnīros Latvijai šis ir pirmais finālturnīrs, savukārt Beļģija pirmajā finālturnīrā pirms četriem gadiem ieņēma otro vietu, bet pirms diviem gadiem neiekļuva finālturnīrā. Pirms finālturnīra Latvijas izlase Slovēnijas pilsētā Mariborā divreiz zaudēja Austrijai – 1-3 un 0-3.

Latvijas U-17 vīriešu volejbola izlases kandidāti:

Gustavs Auziņš (“libero”), Gabriēls Kokins, Edvards Apsītis, Kristofers Niklāvs Kļaviņš, Leo Aleksandrs Štolcs, Timurs Aisens, Marats Selivanovs, Ņikita Dimitrijevs, Krišs Liepiņš, Armands Rokjāns, Kristians Fokerots, Kristers Landzāns.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Jānis Stēlnieks un Gregs Popovičs
16/09/2021 20:42

Strēlnieks skaidro, kādēļ 2018. gadā atteicās no “Spurs” piedāvājuma

Lietuvas basketbola granda Kauņas “Žalgiris” basketbolists Jānis Strēlnieks atklājis iemeslus, kādēļ 2018. gada izskaņā, kad viņš pārstāvēja Pirejas “Olympiacos” vienību, atteicās no Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandas Sanantonio “Spurs” piedāvājuma….