Latvijas U17 volejbolisti EČ trešajā spēlē viegli pieveic Albāniju

12/07/2021 23:04
Latvijas U17 volejbola izlase

Latvijas U17 vīriešu volejbola izlase Albānijas galvaspilsētā Tirānā pirmdien Eiropas U17 čempionāta finālturnīra (EČ) trešajā spēlē viegli pieveica grupas pastarīti Albāniju. Latvija apspēlēja mājiniekus ar 3-0 (25:16, 25:14, 25:22).

Pirmo setu ar vadību uzsāka mājinieki, kuri gan vairāk par divu punktu pārsvaru neieguva (4:2). Latvija pirmoreiz izvirzījās vadībā pēc Kriša Liepiņa uzbrukuma – 7:6. Mājinieki vadību atguva, panākot arī triju punktu pārsvaru (12:9), uz ko Latvija atbildēja ar četru punktu izrāvienu un vadības atgūšanu pēc Kristiana Fokerota sitiena – 13:12. Turpinājumā punkti strauji krājās Latvijas izlasei, Maratam Selivanovam uzbrukumā pieliekot punktu setam – 25:16. Otro setu pēc Gabriēla Kokina bloka Latvija sāka ar 3:0 un viegli uzvarēja setu ar 25:14. Trešā seta vidū Latvija ieguva komfortablu 16:9 pārsvaru pēc Kokina uzbrukuma un ar Kokina uzbrukumu arī noslēdza spēli – 25:22.

Latvijas izlasē, kas cīņu pret ievērojami vājāko pretinieku aizvadīja eksperimentālā sastāvā, rezultatīvākais ar 11 punktiem bija Kokins. Astoņus punktus guva Timurs Aisens, kurš izcēlās ar četriem blokiem, pa septiņiem – Selivanovs, Fokerots un Kristers Landzāns. Punktus Latvijas valstsvienībā guva visi spēlētāji, atskaitot “libero” Gustavu Auziņu. Mājinieku rindās rezultatīvākais ar astoņiem punktiem bija Erinds Vora.

Dienas pirmajās cīņās Krievija ar 3-1 (25:17, 25:16, 22:25, 27:25) pieveica Turciju, bet Slovēnija ar 3-1 (29:27, 25:20, 14:25, 25:23) apspēlēja Beļģiju. Pēc trim spēļu kārtā pirmajā grupā pa trim uzvarām ir Krievijai un Slovēnijai, divas uzvaras svinējusi Latvija, vienu – Beļģija, bet tikai zaudējumi ir Turcijai un Albānijai. Latvijas U17 izlase sestdien Eiropas čempionāta finālturnīros šajā vecuma grupā debitēja ar 3-2 uzvaru pār vienaudžiem no Turcijas, bet svētdien ar 1-3 piekāpās Krievijai.

Tikmēr Albānija ir šīs grupas pastarīte, jo pirmajās cīņās ar 0-3 (6:25, 11:25, 11:25) piekāpās Slovēnijai un ar 0-3 (7:25, 12:25, 4:25) – Beļģijai. Kvalifikācijas sacensību otrajā kārtā Latvijas izlase Mārča Obrumana vadībā ar 3-1 pārspēja Horvātiju un ar 3-0 – Franciju un Baltkrieviju. Albānija finālturnīram kvalificējās kā mājiniece.

Trīs notikušajos turnīros Latvijai šis ir pirmais finālturnīrs, kamēr albāņiem – pirmā dalība Eiropas U17 čempionātā. Pirms finālturnīra Latvijas izlase Slovēnijas pilsētā Mariborā divreiz zaudēja Austrijai – 1-3 un 0-3. Finālturnīrs Albānijā notiek no 10. līdz 18.jūlijam. Pēc spēles ar Albāniju Latvijas U17 izlase trešdien spēlēs ar Beļģiju un ceturtdien – ar Slovēniju.