Latvijas U18 basketbolistes FIBA “Challenger” turnīru sāk ar zaudējumu Horvātijai

27/07/2021 23:23
Latvijas U18 basketbolistes

Latvijas U18 sieviešu izlase otrdien Rīgā, Daugavas Sporta namā, FIBA “Challenger” turnīra pirmajā spēlē zaudēja Horvātijas juniorēm – 58:73 (20:20, 31:45, 44:59, 58:73). Mūsu komandas nākamās pretinieces A grupā spēļu secībā būs Vācijas (28. jūlijā), Rumānijas (29. jūlijā), Portugāles (31. jūlijā)  un Krievijas (1. augustā) komandas. Latvijas komanda visas spēles sāks plkst.17:30.

Latvijas juniores ievada ceturtdaļā likvidēja Horvātijas vienības pirmo izrāvienu (no 7:17 – 18:17), taču viešņu atkārtotā ofensīva otrajā ceturtdaļā (puslaiks 31:45) izšķīra spēles iznākumu. Otrajā puslaikā latvietes netika tuvāk par 42:50. Atspēlēšanos nobremzēja kļūdas un neprecīzie metieni. Visā spēlē pretinieces acīgi izmantoja latviešu kļūdas (punkti 9-16), kā arī precīzāk meta: divpunktnieki 22/55 – 25/45, trīspunktnieki 3/21 – 4/23. Soda metieni 5/9 – 11/23, atlēkušās bumbas 50-48.

Saskaņā ar valdības noteikto regulējumu sporta sacensību norisei Covid-19 pandēmijas apstākļos spēles klātienē varēs apmeklēt tikai skatītāji, ar Latvijā atzītu sadarbspējīgu vakcinācijas pret Covid-19 vai Covid-19 pārslimošanas sertifikātu (ierobežojumi attiecas uz visiem vecumiem – arī bērniem). Saskaņā ar FIBA noteikumiem tribīnēs jālieto sejas aizsegi.

Ņemot vērā sarežģīto epidemioloģisko situāciju, Starptautiskās Basketbola federācijas Eiropas zonas (“FIBA Europe”) valde atcēla 2021. gada Eiropas jaunatnes čempionātus. Lai nodrošinātu spēļu praksi, tiks rīkots neoficiālu sacensību seriāls – FIBA “Challengers”. U18 vecuma grupā Eiropas rangu tabulas 18 labākās komandas tika sadalītas trijos sešniekos. Turnīri notiek Rīgā, Klatovijā (Čehija) un Heraklionā (Grieķija). Katra turnīra labākās komandas saņems balvas, rezultāti neietekmēs valstu pozīcijas FIBA oficiālajā jaunatnes izlašu reitingā.