Latvijas U18 hokeja izlase Četru nāciju turnīru Jelgavā noslēdz ar zaudējumu kazahiem

15/12/2018 20:54

Pirmo un vienīgo neveiksmi Jelgavā notiekošajā Četru nāciju turnīrā piedzīvoja Latvijas U18 hokeja izlase, zaudējot Kazahstānai ar 0:3. Četru komandu konkurencē Latvija ieņēma trešo vietu ar četriem punktiem.

Abos iepriekšējos mačos Oļega Sorokina vadītie hokejisti izcīnījuši uzvaras pēcspēles metienu sērijā – 5:4 pret Baltkrieviju un 4:3 pret Austriju. Noslēdzošajā spēlē U18 izlase tikās ar Kazahstānu. Pirmajā trešdaļā Latvijas komanda neizmantoja divus skaitliskos vairākumus, tomēr tieši viesiem no Āzijas piederēja pārsvars metienos – 10:4.

Mača liktenis tika izšķirts otrajā periodā. Lai gan Latvijas šajās 20 minūtēs izdarīja 15 metienus, kamēr Kazahstāna tikai piecus, visas trīs ripas ielidoja Artūra Šilova sargātajā cietoksnī. Viesi veiksmīgi aizvadīja trešdaļas sākumu, atzīmējoties 22. un 24. minūtē, precīzi bija Igors Zaļevskis un Staņislavs Filipenko, bet mača vidū trešos Kazahstānas vārtus guva Igors Iščenko.

Pēdējā periodā laukumā izcēlās arī asumi, un divi katras komandas spēlētāji nonāca uz noraidīto soliņa. Nedz kautiņi, nedz vārtsarga maiņa pret sesto laukuma spēlētāju nespēja uzmundrināt Latviju, un komanda cieta sakāvi ar 0:3, ierindojoties trešajā vietā.

U18 izlase Oļega Sorokina un Jura Ozola vadībā turpina gatavoties 2019. gada pasaules čempionātam elites divīzijā, kas norisināsies Zviedrijā no 18. līdz 28. aprīlim.

Latvijas U-18 izlases sastāvs turnīram Jelgavā (13.-15. decembris):

Vārtsargi: Artūrs Šilovs (HK RĪGA), Mārcis Glūzda, (HK LIEPĀJA), Rūdolfs Lazdiņš (HS RĪGA), Bruno Brūveris (HK RĪGA)
Aizsargi: Emīls Mežnieks (HS RĪGA), Ralfs Litaunieks (VALERANGA, Norvēģija), Kārlis Krustiņš (HS RĪGA), Dāvis Orniņš (HS RĪGA), Emīls Ginters (HS RĪGA), Rūdolfs Spilva (Mārupe/AKO), Nauris Sējējs (SERVETTE, Šveice), Jegors Mateiko (HK RĪGA), Artūrs Brikmanis (HK RĪGA);
Uzbrucēji: Aleksandrs Biškins (HS RĪGA), Ralfs Jevdokimovs (HS RĪGA), Berts Rudzītis (HS RĪGA), Roberts Petrovičs (HS RĪGA), Gļebs Prohorenkovs (HS RĪGA), Rihards Liģis (HS RĪGA), Everts Ozols (HK LIDO), Jānis Švānenbergs (HK RĪGA), Kārlis Bucenieks (HK RĪGA), Raimonds Vītoliņš (HS RĪGA), Roberts Zalāns (HS RĪGA), Kaspars Ziemiņš (HS RĪGA), Artūrs Pontags (HK DINABURG)

Tikmēr ar panākumu Četru nāciju turnīru Meribelā (Francija) sestdien noslēdza Latvijas U16 nacionālā izlase.

Aizvadītajā mačā Ērika Miļuna padotie ar rezultātu 5:1 (1:1, 1:1, 3:0) pārliecinoši apspēlēja mājiniekus francūžus.

Ar precīziem metieniem Latvijas izlases rindās izcēlās Artūrs Karaša, Klāvs Veinbergs, Roberts Siliņš, Anrī Ravinskis un Dāniels Gontars.

Latvijas komanda turnīrā izcīnīja septiņus punktus un kopvērtējumā ierindojās otrajā vietā. Pirmā ar astoņiem bija Norvēģija, trešie ar trīs punktiem palika Francija, bet Dānija netika pie punktiem un palika ceturtajā vietā.

Turnīra pirmajā mačā Latvija ar 8:2 uzveica dāņus, bet otrajā cīņā ar rezultātu 2:3 pagarinājumā piekapās norvēģiem.

Augusta beigās Latvijas U16 izlase startēja “Zell am See” (Austrija) turnīrā. Ērika Miļuna vadītā komanda izcīnīja otro vietu četru izlašu konkurencē. Latvijas izlase šajā turnīrā ar 11:2 sagrāva mājiniekus austriešus, ar 5:3 uzveica Vāciju, bet noslēgumā ar 4:8 kapitulēja Šveicei. Līdz ar to Miļuna vadītā vienība izcīnīja otro vietu. Savukārt novembrī U16 izlase aizvadīja trīs izbraukuma spēles ar Norvēģijas komandu, piedzīvojot trīs neveiksmes.

LHF no šīs sezonas uzsākusi sadarbību ar “International Hockey School” (IHS), kas tehniski organizēja un atbalstīja braucienu uz Austriju (“Zell am Zee”) un Norvēģiju. Parādot savas spējas organizēt izbraucienus, U16 izlases brauciens uz Franciju norisināsies IHS vadībā.

Šīs sezonas laikā Latvijas U16 izlase piedalīsies vairākos starptautiskos turnīros, līdz ar to iespēja apliecināt savus spēkus tiek dota daudziem šā vecuma jauniešiem.

Informāciju sagatavoja: Latvijas Hokeja federācija (LHF)