Latvijas U18 hokejisti atspēlējas, bet tomēr atzīst spēcīgās Krievijas pārākumu

19/09/2019 16:12

Oļega Sorokina vadītā Latvijas U18 valstsvienība ceturtdien ar rezultātu 3:4 (0:0, 0:0, 3:3, 0:0, 0:1) pēcspēles metienu sērijā piekāpās spēcīgajai Krievijas U18 izlasei.

Pirmajā un otrajā trešdaļā abas komandas spēkojās līdzvērtīgi, kā rezultātā vārti netika gūti. Astoņas minūtes līdz pamatlaika beigām Latvijas atradās iedzinējos ar 1:3, taču pēc tam mūsu hokejisti guva divus vārtus un panāca neizšķirtu – 3:3.

Pagarinājumā vārti netika gūti, bet pēcspēles metienos veiksmīgāka bija Krievija, svinot panākumu visā mačā ar 4:3.

Latvijas komandas labā ar diviem vārtiem izcēlās Raimonds Mikus Vītoliņš, 1+1 pievienoja Martins Rodrigo Laviņš, bet divas rezultatīvas piespēles Oskara Lapinska kontā.

Latvijas izlases vārtu drošība šodien tika uzticēta diviem vārtsargiem – Ričardam Pučem un Mārcim Glūzdam. Viņi spēles laiku dalīja uz pusēm.

Trešdien abas izlases aizvadīja pirmo savstarpējo spēli, kas norisinājās “Arēna Rīga”. Šajā duelī pārāki ar 5:1 bija pārāki krievu hokejisti.

Augusta sākumā Krievijas U18 izlase piedalījās slavenajā Ivana Hlinkas un Veina Grecka turnīrā. Krievijas komanda šajā turnīrā startēja ļoti veiksmīgi, aizspēlējoties līdz finālam, kur ar 3:2 uzveica Kanādas izlasi.

Arī šajā sezonā darbā ar Latvijas U18 valstsvienību Sorokinam asistēs Juris Ozols un Herberts Vasiļjevs.

Latvijas U18 izlase pagājušajā pasaules čempionātā elites divīzijā Zviedrijā pirmo reizi vēsturē sasniedza ceturtdaļfinālu, kur sīvā cīņā ar 1:3 piekāpās spēcīgajai Kanādas valstsvienībai.

Mūsu U18 komanda nākamā gada pasaules čempionātā elites divīzijā, kas norisināsies ASV, spēkosies vienā apakšgrupā ar Zviedriju, Kanādu, Baltkrieviju un Šveici. Šis turnīrs norisināsies no 16. līdz 26.aprīlim.

Latvijas izlases sastāvs mačiem pret Krieviju (17. un 19.septembris)

Vārtsargi: Bruno Brūveris (HK “Rīga”), Rūdolfs Lazdiņš, Ričards Puče (abi HS “Rīga”), Mārcis Glūzda (HK “Liepāja”).

Aizsargi: Ralfs Litaunieks (“Valerenga”, Norvēģija), Rolands Vasiļjevs (HK “Dinaburga”), Dāvis Orniņš, Ralfs Bergmanis, Haralds Slišāns, Emīls Ginters, Gustavs Ozoliņš (visi HS “Rīga”), Bogdans Hodass (HS “Rīga”/”Jelgava/JLSS”).

Uzbrucēji: Roberts Zalāns, Martins Laviņš (abi HS “Rīga”), Oskars Lapinskis (“Lagnau”, Šveice), Fēlikss Gavars (“Selects Hockey Academy”, ASV), Raimonds Vītoliņš, Kristers Brauns (visi HS “Rīga”), Kaspars Ziemiņš (HS “Rīga”/”Daugava”), Deniss Vilmanis (HK “Liepāja”), Ņikita Sažko (HK “Rīga”), Patriks Klemka, Pēteris Purmalis (visi HS “Rīga”), Artjoms Tretjakovs (HK “Dinaburga”), Klāvs Veinbergs (HS “Rīga”/”Jelgava/JLSS”).

Uzbrucēji: Oskars Lapinskis (“Lagnau”, Šveice), Fēlikss Gavars (“Selects Hockey Academy”, ASV), Kaspars Ziemiņš (HS “Rīga”/”Daugava”), Deniss Vilmanis (“Liepāja”), Ņikita Sažko (“Rīga”, MHL), Patriks Klemka, Pēteris Purmalis, Raimonds Vītoliņš, Kristers Brauns, Roberts Zalāns, Martins Laviņš (visi – “Rīga”, OHL), Artjoms Tretjakovs (“Dinaburga”), Klāvs Veinbergs (“Rīga”/”Jelgava/JLSS”).