Latvijas U18 izlase tiksies ar Krieviju un aizvadīs otro spēli divu dienu laikā

20/04/2019 07:55
Latvijas U18 hokeja izlase, Sportazinas.com

Turpinot Zviedrijā notiekošo U18 pasaules čempionātu elites divīzijā, Oļega Sorokina trenētā Latvijas jauniešu izlase šodien pulksten 16:30 tiksies ar Krievijas vienaudžiem un aizvadīs otro spēli divu dienu laikā.

Latvijas U18 valstsvienība iepriekšējā gadā Rīgā notiekošajā U18 pasaules čempionātā pirmās divīzijas A grupas turnīrā, izcīnot piecas uzvaras piecos mačos, pārliecinoši ieguva tiesības atgriezties spēcīgāko izlašu sabiedrībā un vakar aizvadīja pirmo spēli pēc atgriešanās elites divīzijā, kurā izrādīja cienījamu pretestību mājiniekiem zviedriem, kas iepriekšējā turnīrā izcīnīja bronzas godalgas, un čempionāta ievadā piedzīvoja zaudējumu ar 2:5. Mūsu jaunajiem hokejistiem parādīt vēl labāku sniegumu liedza daudzie norādījumi un četri ielaistie vārti mazākumā.

Latvijas izlasei vakar aizvadot pirmo spēli elites divīzijā pēc atgriešanās, Krievijas Jaunatnes hokeja līgas (MHL) kluba ”Rīga” uzbrucējs Patriks Zabusovs astotajā minūtē realizēja izgājienu vienatnē ar pretinieku vārtsargu un izvirzīja Sorokina vadīto komandu vadībā, taču laukuma saimnieki līdz 27. minūtei guva trīs vārtus un panāca divu ripu pārsvaru (3:1). Lai gan pēdējās trešdaļas ievadā Jānis Švānenbergs, kurš ikdienā arī pārstāv HK ”Rīga”, samazināja rezultāta starpību līdz minimumam (2:3), zviedri guva vēl divus vārtus skaitliskajā vairākumā un svinēja drošu uzvaru.

Sorokina vadītajai Latvijas valstsvienībai nebūs daudz laika, lai sagatavotos nākamajai spēlei, jo mūsu jaunie hokejisti vakar devās laukumā vēlu vakarā, bet šodien jau pulksten 16:30 mērosies spēkiem ar Krievijas vienaudžiem un aizvadīs otro cīņu Zviedrijā notiekošajā U18 pasaules čempionāta elites divīzijā.

Mūsu izlases nākamā pretiniece Krievija pirms diviem gadiem U18 pasaules čempionātā izcīnīja bronzas medaļas, taču pērn piedzīvoja fiasko, jo ceturtdaļfinālā ar 1:5 zaudēja ASV un ceturto reizi pēdējo piecu gadu laikā turnīru pabeidza jau ceturtdaļfinālā. Šogad abas izlases ir vienā apakšgrupā un krieviem būs iespēja amerikāņiem revanšēties. Līdz šim vienīgajā aizvadītajā turnīra spēlē gan Krievijas jaunie hokejisti nav parādījuši ļoti pārliecinošu sniegumu – čempionāta pirmajā spēļu dienā viņi ielaida trīs vārtus mazākumā un tikai ar 6:3 uzveica Slovākijas vienaudžus.

Pēc šodienas cīņas pret Krievijas izlasi Sorokina trenētā Latvijas valstsvienība varēs vienu dienu atpūsties, bet grupu turnīra noslēgumā mūsu jaunie hokejisti atkal aizvadīs divas spēles divu dienu laikā. Latvijas U18 komanda savu nākamo maču (22. aprīlī) aizvadīs tieši pret Krievijas pirmo pretinieci Slovākiju, kas vakar ļoti rezultatīvā cīņā ar 5:12 zaudēja ASV. Savukārt grupu turnīra pēdējā cīņā (23. aprīlī) Sorokina padotie mērosies spēkiem ar jau pieminēto ASV.

Katras grupas pirmo četru vietu ieguvējas iekļūs ceturtdaļfinālā, bet vājākās komandas savā starpā cīnīsies par palikšanu elites divīzijā.

U18 pasaules čempionāts elites divīzijā norisināsies līdz 28. aprīlim.

Latvijas U18 hokeja izlases sastāvs pasaules čempionātam:

Vārtsargi: Artūrs Šilovs, (“Rīga”), Rūdolfs Lazdiņš (Hokeja skola “Rīga”), Kārlis Reinis Riba (“Lido”);

Aizsargi: Patriks Ozols (“Lido”), Ernests Ošenieks, Kārlis Krustiņš (abi – HS “Rīga”), Miks Tumānovs, Harijs Brants, Ņikita Mateiko (visi – “Rīga”), Nauris Sējējs (Ženēvas “Servette”, Šveice);

Uzbrucēji: Rūdolfs Polcs, Gustavs Millers, Jānis Švānenbergs, Patriks Zabusovs (visi – “Rīga”), Gļebs Prohorenkovs, Raivis Kristiāns Ansons, Kristaps Skrastiņš, Ralfs Jevdokimovs, Rihards Liģis, Roberts Petrovičs, Aleksandrs Biškins, Raimonds Mikus Vītoliņš (visi – HS “Rīga”), Patriks Marcinkēvičs (“Prizma”).