Latvijas U18 izlase aizvadīs vēsturisku ceturtdaļfināla maču ar Kanādu

25/04/2019 08:00
Latvijas U18 hokeja izlase, Sportazinas

Vēsturisku brīdi Zviedrijā notiekošajā U18 pasaules čempionātā šovakar piedzīvos Oļega Sorokina vadītā Latvijas hokeja izlase, kas pulksten 20:30 tiksies ar Kanādas vienaudžiem un aizvadīs pirmo ceturtdaļfināla spēli Latvijas hokeja vēsturē šajā vecuma grupā.

Latvijas U18 valstsvienība šogad atgriezās elites divīzijā pēc viena gada pārtraukuma, taču grupu turnīrā parādīja atzīstamu sniegumu un pirmoreiz Latvijas hokeja vēsturē spēja iekļūt ceturtdaļfinālā. Līdz šim Latvijas U18 hokejistu augstākais panākums bija izcīnīta devītā vieta, ko mūsu hokejisti ieņēma 2010., 2012., 2015. un 2016. gadā.

Sorokina trenētā komanda pasaules čempionāta ievadā ar 2:5 piekāpās mājiniekiem zviedriem un ar 1:5 zaudēja Krievijas izlasei, bet grupu turnīra svarīgākajā spēlē ar 2:0 apspēlēja Slovākijas vienaudžus un garantēja vietu starp pasaules astoņām spēcīgākajām izlasēm. Pēdējā apakšgrupas mačā gan mūsu jaunie hokejisti piedzīvoja pamatīgu sagrāvi pret vienu no čempionāta galvenajām favorītēm ASV (1:7).

Pēc vienas dienas atpūtas Latvijas U18 hokejisti šodien atgriezīsies laukumā un aizvadīs vēsturisku ceturtdaļfināla spēli pret Kanādas valstsvienību, kas pārliecinoši uzvarēja savā grupā un arī tiek uzskatīta par vienu no turnīra galvenajām favorītēm.

Kanādieši apakšgrupu turnīrā visos četros mačos svinēja panākumus pamatlaikā un ieguva maksimālos 12 punktus. Čempionāta ievadā hokeja dzimtenes pārstāvji ar 5:3 pārspēja Somijas vienaudžus un 7:4 uzveica Šveices izlasi, bet turpinājumā ar 11:1 sagrāva Baltkrievijas valstsvienību un 6:2 sakāva Čehijas komandu.

Latvijas izlasi šovakar sagaida ļoti smags mačs, jo Kanādas valstsvienība grupu turnīra četrās spēlēs guva 29 vārtus un ieņēma otro vietu šajā rādītājā, atpaliekot vienīgi no ASV, kura iemeta par divām ripām vairāk.

Visrezultatīvākais kanādiešu spēlētājs šobrīd ir Alekss Nevhūks, kurš guvis četrus vārtus un sakrājis astoņus rezultativitātes punktus. Savukārt par vienu punktu mazāk pirmajās četrās spēlēs nopelnījuši trīs hokejisti – Peitons Krebs (4+3), Dilans Kozens (3+4) un Džeiminsons Rīzs (2+5). Kopumā pie vismaz viena rezultativitātes punkta grupu turnīrā tikuši 19 no 20 Kanādas izlases laukuma spēlētājiem.

Tikmēr Latvijas valstsvienības sastāvā pirmajos četros mačos ar rezultatīvu sniegumu ir izcēlušies desmit hokejisti, no kuriem gan tikai divi nopelnījuši vairāk par vienu rezultativitātes punktu. Ar vieniem vārtiem un vienu rezultatīvu piespēli grupu turnīrā izcēlušies aizsargs Ernests Ošenieks un Raivis Ansons. Bez viņiem vēl pie punktiem tikuši arī Patriks Zabusovs (1+0), Jānis Švānenbergs (1+0), Ralfs Jevdokimovs (1+0), Kristaps Skrastiņš (1+0), Gustavs Millers (0+1), Rūdolfs Polcs (0+1), kā arī aizsargi Patriks Ozols (0+1) un Miks Tumānovs (0+1).

Kanādas un Latvijas izlašu dueļa uzvarētāja pusfinālā tiksies ar Zviedrijas un Čehijas pāra uzvarētāju. Tikmēr citās ceturtdaļfināla spēlēs ASV jaunie hokejisti spēkosies ar Somijas vienaudžiem, bet savā apakšgrupā otro vietu izcīnījusī Baltkrievijas valstsvienība krustos nūjas ar Krievijas vienaudžiem.

Latvijas U18 hokeja izlases sastāvs pasaules čempionātam:

Vārtsargi: Artūrs Šilovs, (“Rīga”), Rūdolfs Lazdiņš (Hokeja skola “Rīga”), Kārlis Reinis Riba (“Lido”);

Aizsargi: Patriks Ozols (“Lido”), Ernests Ošenieks, Kārlis Krustiņš (abi – HS “Rīga”), Miks Tumānovs, Harijs Brants, Ņikita Mateiko (visi – “Rīga”), Nauris Sējējs (Ženēvas “Servette”, Šveice);

Uzbrucēji: Rūdolfs Polcs, Gustavs Millers, Jānis Švānenbergs, Patriks Zabusovs (visi – “Rīga”), Gļebs Prohorenkovs, Raivis Kristiāns Ansons, Kristaps Skrastiņš, Ralfs Jevdokimovs, Rihards Liģis, Roberts Petrovičs, Aleksandrs Biškins, Raimonds Mikus Vītoliņš (visi – HS “Rīga”), Patriks Marcinkēvičs (“Prizma”).