Latvijas U18 izlasei svarīga cīņa pret Slovākiju par iekļūšanu ceturtdaļfinālā

22/04/2019 07:30
Latvijas U18 hokeja izlase, Sportazinas.com

Svarīgāko spēli apakšgrupu turnīrā Zviedrijā notiekošajā U18 pasaules čempionātā elites divīzijā šodien aizvadīs Oļega Sorokina vadītā Latvijas hokeja valstsvienība, kas pulksten 16:30 mērosies spēkiem ar Slovākijas izlasi un centīsies izcīnīt vietu ceturtdaļfinālā.

Latvijas U18 valstsvienība līdz šim Zviedrijā notiekošajā pasaules čempionātā ir aizvadījusi divas spēles un parādījusi ļoti cienījamu sniegumu. Aizvadot pirmo maču pēc atgriešanās elites divīzijā, mūsu jaunie hokejisti izvirzījās vadībā pret mājiniekiem zviedriem, taču spēles turpinājumā ielaida četrus vārtus un piedzīvoja zaudējumu ar 2:5. Latvijas izlases labā ar precīziem metieniem izcēlās Patriks Zabusovs un Jānis Švānenbergs.

Nākamajā dienā Latvijas valstsvienību gaidīja ļoti smags pārbaudījums – Sorokina trenētajai komandai vien nepilnas 18 stundas pēc mača pret Zviedriju bija jāaizvada jau nākamo spēli turnīrā un jātiekas pret Krievijas izlasi, kas uzsāka čempionātu dienu agrāk un kam bija daudz vairāk laika atpūtai.

Mūsu jaunie hokejisti gan ar šo sarežģīto uzdevumu godam tika galā, jo līdz pat pēdējām minūtēm spēja parūpēties par intrigu un nedaudz lika panervozēt pretinieku līdzjutējiem. Latvijas valstsvienība trīs minūtes līdz pamatlaika beigām atradās iedzinējas lomā ar 1:3 un, cenšoties atspēlēties, nomainīja vārtsargu Artūru Šilovu pret sesto laukuma spēlētāju, taču pēdējās 20 sekundēs ielaida vēl divus vārtus un beigās cieta neveiksmi ar 1:5. Vienīgos vārtus mūsējo labā guva Raivis Ansons.

Pēc vienas dienas atpūtas Sorokina vadītā komanda šodien atkal dosies laukumā un aizvadīs svarīgāko spēli apakšgrupu turnīrā, tiekoties ar Slovākijas vienaudžiem, kuri vakar vēlu vakarā mērojās spēkiem ar mājiniekiem zviedriem, un cenšoties iekļūt ceturtdaļfinālā. Lai garantētu vietu ceturtdaļfinālā un varētu nodrošināt palikšanu elites divīzijā, Latvijas izlasei šovakar obligāti nepieciešama uzvara. Zaudējuma piedzīvošana pamatlaikā un, visticamāk, arī papildlaikā vai pēcspēles metienos mūsējiem liktu samierināties ar pēdējo vietu grupā un cīnīšanos par vietas saglabāšanu elites divīzijā pret Somijas vai Šveices izlasi.

Slovākijas U18 izlase šogad aizvada jau septīto pasaules čempionātu pēc kārtas elites divīzijā un piecus gadus pēc kārtas ir iekļuvusi ceturtdaļfinālā, taču šogad nedemonstrē tik pārliecinošu sniegumu, kādu ir rādījusi iepriekšējos turnīros. Tiesa pirmajās divās pasaules čempionāta spēlēs slovāki guva piecus vārtus skaitliskajā vairākumā un iemeta divas ripas skaitliskajā mazākumā.

Kaut gan turnīra pirmajā mačā Slovākijas jaunie hokejisti realizēja trīs skaitliskos vairākumus pret Krievijas valstsvienību, viņi ielaida trīs ripas laika posmā no piektās līdz 17. minūtei un piedzīvoja zaudējumu ar 3:6. Dienu vēlāk notiekošajā spēlē pret ASV komandu slovāki realizēja divus vairākumus un guva divus(!!!) vārtus viena mazākuma laikā, taču pēdējā trešdaļā ielaida septiņas ripas un piedzīvoja līdz šim otro smagāko zaudējumu visā turnīrā (5:12). Savukārt vakar Slovākijas izlase ielaida divus vārtus mazākumā pret mājinieci Zviedriju un cieta neveiksmi ar 1:5.

Latvijas izlases sastāvā pēc pirmajām divām spēlēm tikai pieci hokejisti ir izcēlušies ar rezultatīvu sniegumu un neviens no viņiem nav nopelnījis vairāk par vienu rezultativitātes punktu. Pa vieniem vārtiem guvuši Zabusovs, Švānenbergs un Ansons, bet ar vienu rezultatīvu piespēli izcēlušies Gustavs Millers un Rūdolfs Polcs.

Tikmēr Slovākijas komandas rindās pirmajos trīs mačos ar vismaz vienu rezultativitātes punktu atzīmējušies 13 hokejisti. Slovākijas izlases uzbrukuma lielākā zvaigzne ir Maksims Čajkovičs, kurš guvis divus vārtus un izdarījis divas rezultatīvas piespēles. Pagājušajā gadā notiekošajā U18 pasaules čempionātā piecās spēlēs viņš nopelnīja 11 (4+7) punktus, pārliecinoši kļūstot par Slovākijas izlases labāko bombardieri un ieņemot otro vietu turnīra rezultatīvāko spēlētāju sarakstā.

Čajkovičs ir viens no trim spēlētājiem, kuri Slovākijas valstsvienības sastāvā guvuši divus vārtus. Tikpat bieži sāncenšu vārtsargus ir sarūgtinājis arī Čajkoviča tuvākais sekotājs Slovākijas izlases labāko bombardieru sarakstā Dominiks Sojka (2+1) un tikai 16 gadus vecais Martins Čromiaks (2+0). Savukārt trīs rezultatīvas piespēles ir izdarījis Arturs Turanskis.

”Jāiet laukumā un jāspēlē. Netaisāmies kaut ko baidīties vai gaidīt,” intervijā Latvijas Hokeja federācijai par maču pret Slovākiju teica Latvijas U18 valstsvienības galvenais treneris Oļegs Sorokins. ”Esam līdzīgas komandas, slovāki ir svara un auguma ziņā nedaudz pārāki. Tas, ka viņiem ir 1-2 spēlētāji, kuri cer uz NHL draftu, komandas sniegumā neko neizsaka.”

Latvijas izlase jau rīt aizvadīs pēdējo spēli grupu turnīrā, tiekoties ar ASV vienaudžiem.

Katras grupas pirmo četru vietu ieguvējas iekļūs ceturtdaļfinālā, bet vājākās komandas savā starpā cīnīsies par palikšanu elites divīzijā.

U18 pasaules čempionāts elites divīzijā norisināsies līdz 28. aprīlim.

Latvijas U18 hokeja izlases sastāvs pasaules čempionātam:

Vārtsargi: Artūrs Šilovs, (“Rīga”), Rūdolfs Lazdiņš (Hokeja skola “Rīga”), Kārlis Reinis Riba (“Lido”);

Aizsargi: Patriks Ozols (“Lido”), Ernests Ošenieks, Kārlis Krustiņš (abi – HS “Rīga”), Miks Tumānovs, Harijs Brants, Ņikita Mateiko (visi – “Rīga”), Nauris Sējējs (Ženēvas “Servette”, Šveice);

Uzbrucēji: Rūdolfs Polcs, Gustavs Millers, Jānis Švānenbergs, Patriks Zabusovs (visi – “Rīga”), Gļebs Prohorenkovs, Raivis Kristiāns Ansons, Kristaps Skrastiņš, Ralfs Jevdokimovs, Rihards Liģis, Roberts Petrovičs, Aleksandrs Biškins, Raimonds Mikus Vītoliņš (visi – HS “Rīga”), Patriks Marcinkēvičs (“Prizma”).