Latvijas U18 izlases basketboliste – trešā rezultatīvākā Eiropas čempionātā

Laura Meldere, sportazinas.com
Laura Meldere
Foto: FIBA

Latvijas U18 sieviešu basketbola izlase aizvadītajā Eiropas čempionātā, kas norisinājās Sarajevā, pieļāvusi vismazāk kļūdu, tikmēr valstsvienības spēlētāja bija trešā rezultatīvākā basketboliste visā turnīrā.

Jau ziņots, ka Latvijas U18 meiteņu izlase svētdien Bosnijā un Hercegovinā sava vecuma Eiropas čempionātu noslēdza septītajā vietā, pēdējā spēlē ar 59:52 gūstot uzvaru pār Čehijas vienaudzēm.

Latvijas izlase starp pārējām 15 čempionāta komandām vairākos statistikas rādītājos atrodama labāko sešiniekā, bet tikai trīs rādītājos valstsvienība bija zemāk par desmito vietu – bloķētajos metienos (12.), pārtvertajās bumbās (dalīta 12.vieta) un metienu precizitātē (11.).

Tikmēr pieļauto kļūdu ziņā latvietes bijušas līderes, jo vidēji mačā kļūdījušās vien 15 reizes, kamēr otrā ar 15,1 kļūdu bija Itālijas izlase, bet Beļģijai un Baltkrievijai pa 15,7. Tāpat latvietes lieliski darbojušās zem groziem, būdamas trešās labākās atlēkušajās bumbās, vidēji spēlē izcīnot 49,3 bumbas. Līdere bija Vācija ar 51,1, bet 50,7 atlēkušās bumbas Francijas izlasei.

Labāko pieciniekā latvietes iekļuva trijos radītājos – vidēji spēlē gūtie “double-double”, saņemtajās piezīmēs un rezultatīvajās piespēlēs. Ar “double-double” Latvijas izlases spēlētājas izcēlušās piecas reizes, no kurām četrās to izdarīja Meldere, bet pirmajā vietā bija Lietuvas izlase, to paveicot sešas reizes. Tikmēr ceturto vietu Latvijas izlase ieguva saņemtajās piezīmēs, bet ar vidēji 16 rezultatīvām piespēlēm basketbolistes ierindojās piektajā pozīcijā. Līdere Ungārija vidēji spēlē veica 20,3 piespēles.

Savukārt vidēji spēlē un kopumā gūtajos punktos Latvijas valstsvienība ieņēma sesto vietu. Latvietes vidēji spēlē guva 68,3 punktus, kamēr līdere Spānija izcēlās ar 79 punktiem. Tāpat spānietes ar 553 punktiem bija rezultatīvākās visā čempionātā, kamēr Latvijas izlase sameta 478, ieņemot sesto vietu. 66,4% realizācija no soda metienu līnijas deva septīto vietu (1.vieta Lietuvai ar 75,5%), bet divpunktu un trīspunktu metienos attiecīgi 38,1% un 26% realizācija, ierindojoties desmitajā pozīcijā.

Tāpat labi statistikas rādītāji bijuši arī individuāli. Meldere otro vietu ieņēma uzreiz trijos rādītājos – vidēji 11,6 atlēkušās bumbas spēlē, 17,3 efektivitātes koeficienta punkti, kā arī četri “double-double” tikai par vienu atpaliekot no lietuvietes Simonas Visockaites. Tikmēr ar 17,3 gūtiem punktiem vidēji spēlē Meldere ierindojās trešajā pozīcijā, bet šādu pašu vietu viņai deva 121 gūts punkts septiņos čempionāta mačos.

Septīto vietu latviete ieņēma ar 79,6% realizētiem sodiņiem, bet Ketija Vihmane bija 14.labākā no tālās distances, metienus realizējot ar 37,1% precizitāti. Tikmēr Jete Katrīna Nulle bija otrā nedisciplinētākā spēlētāja turnīrā, ierindojoties otrajā vietā saņemtajās piezīmēs.

Latvija ir vienīgā valsts Eiropā, kuras jauniešu komandas šovasar piedalās U19 Pasaules kausa izcīņā gan puišu, gan meiteņu konkurencē, kā arī Eiropas čempionātu A divīzijās visās sešās vecuma grupās.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par