Latvijas U18 izlases basketbolistes uzvar Krieviju, izcīnot Pasaules kausa ceļazīmi

09/08/2018 21:30
Latvijas U18 meiteņu izlase, Sportazinas.com

Latvijas U18 izlases basketbolistes ceturtdien Itālijas pilsētā Udīnē Eiropas čempionāta (EČ) ceturtdaļfinālā ar rezultātu 69:62 (15:20, 21:11, 16:12, 17:19) uzvarēja Krievijas vienaudzes, izcīnot ceļazīmi uz U19 Pasaules kausa izcīņu, kas notiks nākamajā gadā.

Latvijas basketbolistes spēles sākumā bija iedzinējos ar septiņiem punktiem, bet otrajā ceturtdaļā pārņēma iniciatīvu un vadību vairs neatdeva līdz mača beigām, svinot skaistu panākumu, kas ļaus turpināt cīņu par medaļām.

Uzvarētājām lielisku spēli aizvadīja Aleksa Gulbe, kura guva 22 punktus un izcīnīja desmit atlēkušās bumbas. Tāpat pa 14 punktiem sameta Paula Kļeščova un Laura Meldere, kura izcīnīja arī 14 atlēkušās bumbas, kamēr Māra Mote izcēlās ar deviņiem punktiem. Tikmēr Krievijas izlasē 20 punktus sameta Darja Ignatova, bet Darja Repņikova pievienoja desmit punktus.

Spēles sākums bija līdzīgs, Latvijai esot vadībā ar 7:5, taču tad pretinieces guva piecus punktus pēc kārtas, pēc tam panākot arī 20:13 savā labā. Savukārt otrās ceturtdaļas sākumā Latvija guva astoņus punktus pēc kārtas, pārņemot iniciatīvu. Lieliska uzbrukumā bija Gulbe, kura ļāva Latvijai saglabāt pārsvaru, minūti pirms puslaika beigām latvietēm panākot jau 36:28. Pašā izskaņā pretinieces trīs punktus gan atguva.

Trešās ceturtdaļas sākumā krievietes ietuvojās līdz četriem punktiem, tomēr Latvijas izlase atkal veica nelielu izrāvienu, šoreiz gūstot sešus punktus pēc kārtas, pirmo reizi mačā panākot padsmit punktu pārsvaru 44:34. Palielināt to gan neizdevās, bet pirms pēdējās ceturtdaļas latvietes bija drošā vadībā ar 52:43.

Noslēdzošajā desmitminūtē Krievija uz neilgu brīdi spēja pietuvoties līdz 56:61, taču Latvijas jaunās basketbolistes nesalūza, atjaunoja deviņu punktu pārsvaru, beigās droši nosargājot uzvaru. Otrajā puslaikā teicama bija Meldere, kura guva 14 punktus. Latvijas basketbolistes pusfinālā tiksies ar Vācijas un Čehijas mača uzvarētāju, šai cīņai sākoties plkst.22 pēc Latvijas laika.

Latvijas U18 izlase turnīru sestdien sāka ar zaudējumu, sīvā cīņā ar 62:66 atzīstot Vācijas pārākumu, bet vēlāk ar 74:41 sagrāva Slovēniju un ar 71:59 pieveica Ungāriju. Uzvara pēdējā spēlē ar vairāk nekā astoņu punktu pārsvaru latvietēm B apakšgrupā deva pirmo vietu un tikšanos astotdaļfinālā ar A apakšgrupas ceturtās pozīcijas īpašnieci Zviedriju, kuru Latvijas basketbolistes trešdien uzvarēja ar 59:47.

Tikmēr Krievijas izlase apakšgrupu turnīrā vispirms ar 50:57 zaudēja Francijai, bet tad ar 77:37 sagrāva Īriju un ar 75:67 uzveica Poliju, D apakšgrupā ieņemot otro vietu. Savukārt astotdaļfinālā Krievija ar 63:54 uzvarēja Serbijas vienaudzes.

Krievijas basketbolistes U-18 čempionātā triumfējušas piecas reizes, pēdējo no tām 2014.gadā, savukārt pēdējo reizi medaļas tika izcīnītas 2016.gadā, kad spēlē par trešo vietu tika uzveiktas tieši Latvijas basketbolistes.