Latvijas U18 meiteņu izlase EČ mačā piedzīvo sagrāvi pret Spāniju

13/07/2019 22:25

Latvijas U18 meiteņu izlase sestdien Sarajevā Eiropas čempionātā cīņā par 5.-8. vietu piedzīvoja graujošu zaudējumu Spānijas izlasei.

Zaudētāju rindās ar 13 punktiem rezultatīvākā bija Laura Meldere, kuras rēķinā arī sešas atlēkušās bumbas, bet astoņus iemeta Anita Megija Miķelsone.

Latvijas izlase ar 46:75 (7:24, 9:17, 11:16, 19:18) piekāpās Spānijas valstsvienībai, tādējādi latvietēm būs jācīnās par septīto vietu.

Spēles pirmās desmit minūtes latvietēm bija pagalam neveiksmīgas, jo neizdevās visai bieži uzbrukt grozam. Pat, ja šāda iespēja pavēra, spānietes elpoja pakausī, neļaujot izdarīt brīvus metienus, kā rezultātā pirmajā desmit minūtēs tika gūti vien septiņi punkti, kamēr pretinieces sameta trīs reizes vairāk. Nedaudz enerģiskāka padevās otrā ceturtdaļa, tomēr Spānijas izlase turpināja dominēt, realizējot gandrīz 50% no divpunktu metieniem, kas pēc pirmā puslaika deva drošu vadību ar 41:16.

Otrā ceturtdaļa noritēja krietni līdzvērtīgāk. Latvietes uzlaboja metienu realizāciju, taču arī pretinieces deva vairāk iespēju izpaustie, tomēr rezultāta starpība pēc trešās ceturtdaļas pieauga vēl par pieciem punktiem. Tikmēr noslēdzošās mača desmit minūtes lielas pārmaiņas nenesa, lai gan latvietes spēja gūt vairāk par 15 punktiem, mačs noslēdzās ar visai graujošu rezultātu 46:75.

Iepriekš jau ziņots, ka Latvijas izlase pirmajā čempionāta spēlē ar 85:60 sagrāva mājinieces Bosniju un Hercegovinu, bet otrajā mačā ar 89:84 pārspēja Poliju, kamēr grupu turnīra noslēdzošajā cīņā ar 73:69 tika apspēlēta Lietuva un gūta uzvara apakšgrupā. Savukārt astotdaļfinālā ar 74:58 droši pārspēta Izraēlas izlase, tomēr ceturtdaļfinālā ar 52:79 piedzīvots zaudējums Krievijas valstsvienībai.

Sezonas laikā liela daļa no basketbolistēm kopā spēlējušas “TTT Rīga – Juniores” vienībā pie izlases galvenā trenera Aināra Čukstes, bet divas dāmas ieguvušas labu praksi Liepājas komandā. Trīs spēlētājas U18 čempionātā varēs spēlēt arī nākamgad, viena – vēl divus gadus.

Šī gadu gājuma komanda galvenā trenera Kaspara Mājenieka vadībā 2017. gadā Eiropas U16 čempionātā izcīnīja ceturto vietu un ceļazīmi uz U17 Pasaules kausa izcīņu, kurā pērn tika sasniegta astotā vieta. Jetei Nullei šis ir jau astotais jauniešu čempionāts, Laurai Melderei – septītais, Ketijai Vihmanei un Paulai Kļeščovai – piektais.

Čukste Eiropas jaunatnes čempionātos regulāri strādā kopš 2001. gada, šai laikā divas reizes ar U20 izlasi izcīnot bronzas medaļas, bet pēdējos gados divreiz iegūstot ceļazīmi uz U19 Pasaules kausa izcīņu.

Gatavojoties Eiropas čempionātam, latvietes vispirms pārbaudes spēlēs piekāpās somietēm, kuras spēlēs Eiropas čempionāta B divīzijā (66:92 un 73:90), pēc tam pārliecinoša uzvara Baltijas kausa izcīņā (tai skaitā 67:43 pār Lietuvas izlasi), kam sekoja divi zaudējumi Francijas juniorēm (48:81 un 53:72) un uzvara pār Krievijas U-18 izlasi (61:56).

Latvija ir vienīgā valsts Eiropā, kuras jauniešu komandas šovasar piedalās U19 Pasaules kausa izcīņā gan puišu, gan meiteņu konkurencē, kā arī Eiropas čempionātu A divīzijās visās sešās vecuma grupās.