Latvijas U18 meiteņu izlase svin trešo uzvaru Eiropas čempionātā

08/07/2019 17:29

Latvijas U18 meiteņu basketbola izlase pirmdien Sarajevā Eiropas čempionāta trešajā mačā ar rezultātu 73:69 (20:17, 17:12, 15:29, 21:11) pārspēja vienaudzes no Lietuvas, tādējādi latvietes apakšgrupu turnīrā izcīnījušas panākumus visās trijās spēlēs.

Latvijas izlases rindās rezultatīvākā ar 30 punktiem bija Laura Meldere, kuras rēķinā arī 13 atlēkušās bumbas. Tikmēr Jete Nulle izcēlās ar 16 punktiem, sešām rezultatīvām piespēlēm un sešām atlēkušajām bumbām. Zīmīgi, ka Melderei šis bija jau otrais “double-double” šajā turnīrā.

Tikmēr pretiniecēm 20 punktus guva Brigita Sinickaite, kura izcīnīja arī četras atlēkušās bumbas un pieļāva sešas kļūdas.

Čempionāta trešo spēli latvietes iesāka apņēmīgi – bieži vien esot vadībā ar vienu vai diviem puktiem, tomēr lietuvietes izrādīja sīvu pretestību, un pēc desmit nospēlētām minūtēm Latvijas valstsvienība ieguva nelielu pārsvaru ar 20:17. Visai labs turpinājums padevās arī otrajā ceturtdaļā, kurā izdevās gūt par pieciem punktiem vairāk nekā pretinieces, līdz ar to pēc pirmā puslaika Latvijas izlase diezgan cerīgi devās pretim trešajam panākumam trīs spēlēs.

Tas gan krasi mainījās trešajā ceturtdaļā, kad Lietuvas izlase ne vien panāca izlīdzinājumu, bet arī izrāvās vadībā ar desmit punktu pārsvaru, ko gan līdz ceturtdaļas beigām izdevās sadeldēt līdz -8. Par laimi, latvietes nebija nokārušas galvas un pēdējo ceturtdaļu uzsāka ar 8:2 atrāvienu, bet rezultāta tablo drīz vien vēstīja neizšķirtu 60:60. Pēc lieliska sākumā Latvijas valstsvienība turpināja demonstrēt lielisku sniegumu, jo drīz vien tika iegūta vadība ar 64:63. Mača turpinājumā abas komandas apmainījās ar precīziem metieniem, kas abām izlasēm pārmaiņus deva minimālu pārsvaru, tomēr lietuvietes jau visai agri bija sakrājušas piezīmju normu, ko Latvija izlase spēles galotnē arī spēja izmantot, gūstot trešo panākumu čempionātā ar 71:69.

Iepriekš jau ziņots, ka Latvijas izlase pirmajā čempionāta spēlē ar 85:60 sagrāva mājinieces Bosniju un Hercegovinu, bet otrajā mačā ar 89:84 tikai pagarinājumā tika pārspētas polietes, kuras pirms tam turnīrā piekāpās Lietuvas izlasei.

Apakšgrupā ar trim uzvarām trīs spēlēs vadībā ir Latvija, tālāk ar vienu uzvaru ir bosnietes un lietuvietes, bet divas neveiksmes ir Polijai.

Trešdien astotdaļfinālā Latvijas izlase, visticamāk, spēkosies ar Izraēlas vienaudzēm.

Sezonas laikā liela daļa no basketbolistēm kopā spēlējušas “TTT Rīga – Juniores” vienībā pie izlases galvenā trenera Aināra Čukstes, bet divas dāmas ieguvušas labu praksi Liepājas komandā. Trīs spēlētājas U18 čempionātā varēs spēlēt arī nākamgad, viena – vēl divus gadus.

Šī gadu gājuma komanda galvenā trenera Kaspara Mājenieka vadībā 2017.gadā Eiropas U16 čempionātā izcīnīja ceturto vietu un ceļazīmi uz U17 Pasaules kausa izcīņu, kurā pērn tika sasniegta astotā vieta. Jetei Nullei šis ir jau astotais jauniešu čempionāts, Laurai Melderei – septītais, Ketijai Vihmanei un Paulai Kļeščovai – piektais.

Čukste Eiropas jaunatnes čempionātos regulāri strādā kopš 2001.gada, šai laikā divas reizes ar U-20 izlasi izcīnot bronzas medaļas, bet pēdējos gados divreiz iegūstot ceļazīmi uz U19 Pasaules kausa izcīņu.

Gatavojoties Eiropas čempionātam latvietes vispirms pārbaudes spēlēs piekāpās somietēm, kuras spēlēs Eiropas čempionāta B divīzijā (66:92 un 73:90), pēc tam pārliecinoša uzvara Baltijas kausa izcīņā (tai skaitā 67:43 pār Lietuvas izlasi), kam sekoja divi zaudējumi Francijas juniorēm (48:81 un 53:72) un uzvara pār Krievijas U-18 izlasi (61:56).

Latvija ir vienīgā valsts Eiropā, kuras jauniešu komandas šovasar piedalās U19 Pasaules kausa izcīņā gan puišu, gan meiteņu konkurencē, kā arī Eiropas čempionātu A divīzijās visās sešās vecuma grupās.