Latvijas U19 basketbola izlase piedzīvo vēl vienu zaudējumu Krievijas vienaudžiem

08/06/2019 21:10

Latvijas U-19 basketbola izlase, gatavojoties šovasar gaidāmajai Pasaules kausa izcīņai, sestdien mājās atkārtoti piekāpās Krievijas vienaudžiem.

Abas komandas sestdien aizvadīja krietni rezultatīvāku maču nekā piektdien, bet otro reizi divās dienās ar rezultātu 97:95 (19:20, 26:20, 24:21, 28:34) pārāki bija Krievijas basketbolisti.

Latvijas izlasē ar 27 punktiem un septiņām rezultatīvām piespēlēm izcēlās Artūrs Kurucs, bet 14 punktus pievienoja Armands Berķis. Savukārt 13 punktus guva Dāvids Vīksne.

Dienu iepriekš latvieši pret krieviem cieta zaudējumu ar rezultātu 66:74.

Jau ziņots, ka šonedēļ U-19 izlases līderis Artūrs Žagars paziņoja, ka nevarēs palīdzēt valstsvienībai šī gada Pasaules kausa izcīņā.

Latvijas jaunajiem basketbolistiem paredzētas pārbaudes spēles arī ar Lietuvas, Austrālijas un Ķīnas vienaudžiem, kā arī Igaunijas U-20 komandu.

Latvijas U19 izlase aizvadījusi divas pārbaudes spēles ar Krievijas U19 komandu. Abās iniciatīva un pārsvars pārmaiņus bija abām komandām, bet galotnē precīzāki bija viesi – 66:74 (17:20, 38:38, 59:55) un 95:97 (20:19, 40:45, 61:69). Abas komandas gatavojas U19 Pasaules kausa izcīņai, kas 29. jūnijā sāksies Grieķijas pilsētā Heraklionā.

Latvijas komanda spēlēs iesaistīja 13 basketbolistus (no 14 kandidātiem nespēlēja tikai Oskars Hlebovickis, pa vienai spēlei Ojāram Bērziņam un Ričardam Vitoļskim).

Pirmajā spēlē lielākoties vadībā bija Latvijas komanda, piecas minūtes pirms beigām rezultāts bija 62:62, bet atlikušajā laikā Latvijas komanda zaudēja ar 4:12.

Otrajā mačā mājiniekiem bija pārsvars gandrīz visu pirmo puslaiku. Neveiksmes tā galotnē un otrā puslaika sākumā meistarīgi izmantoja krievi, panākot itin drošu pārsvaru. 34. minūtē tas pieauga līdz 66:81, bet 39. minūtē Dāvids Vīksna jau izvirzīja vadībā Latviju (91:90). Atlikušajā laikā latvieši vēl divreiz atspēlējās (93:93 un 95:95), tomēr līdz ar beigu signālu krieviem izdevās ieraidīt grozā vismaz trīs reizes pēc kārtas pie mūsu groza izcīnīto atlēkušo bumbu. Cīņa pie groziem noteikti ir viens no elementiem, kuriem iespējams un nepieciešams progress (otrajā spēlē 31-42).

Latvijas komanda turpinās gatavoties 14 spēlētāju sastāvā, 15. un 16. jūnijā Mežaparkā pārbaudes spēles ar Lietuvas komandu, kas arī gatavojas U19 Pasaules kausa izcīņai.