Latvijas U19 florbola izlase PČ izcīna piekto vietu

28/08/2021 15:05
Florbola bumbiņa

Latvijas U19 vīriešu florbola izlase sestdien cīņā par piekto vietu uzvarēja Vāciju un pasaules čempionātu Čehijas pilsētā Brno noslēdza piektajā vietā. Latvija ar 8:1 (1:0, 4:1, 3:0) cīņā par piekto vietu pārliecinoši uzvarēja vienaudžus no Vācijas. Uzvarētājus vadībā pirmā perioda sestajā minūtē izvirzīja Jorens Malkavs. Otrās trešdaļas pirmajās sešās minūtēs Jēkabs Keišs, Daniels Jānis Anis un Armands Savins jau nokārtoja 4:0, bet piektos vārtus mača 34.minūtē iemeta Ralfs Polis. Oskars Tutāns trīs minūtes līdz otrā perioda beigām bumbiņu ieraidīja savos vārtos.

Trešajā trešdaļā Latvijas izlasē ar vārtu guvumu vēlreiz izcēlās Polis, 7:1 vairākumā ar metienu no distances panāca Andrejs Šķerbergs, bet Malkavs savus otros un komandas astotos vārtus iemeta 58.minūtē.  Divi vārti šajā spēlēm Polim un Malkavam, bet vārti un rezultatīva piespēle Anim, Savinam, kā arī Keišam, kurš saņēma labākā spēlētāja balvu.

Latvijas florbolisti ar trīs spēlēs iekrātu vienu uzvaru A grupā ieņēma trešo vietu, ar trim uzvarām pirmo vietu ieņemot somiem, Čehijai ar divām uzvarām ierindojoties otrajā vietā un Slovākijai bez uzvarām ieņemot pēdējo vietu. Jau ziņots, ka pirmajā mačā Latvija ar 14:10 pārspēja Slovākiju, otrajā ar 4:14 piekāpās vienaudžiem no Somijas, bet grupu turnīra pēdējā mačā ar 2:12 graujoši zaudēja Čehijai.

Latvijas U19 vīriešu izlasei līdz šim divas reizes pasaules čempionātā izdevies izcīnīt ceturto vietu, bet zemāk par septīto vietu pasaulē juniori nav bijuši nekad. 11.pasaules junioru čempionāts sākotnēji bija plānots šī gada pavasarī, tomēr pandēmijas radīto ceļošanas un drošības ierobežojumu dēļ tika pieņemts lēmums to pārcelt uz rudeni. Jūnija izskaņā Starptautiskā florbola federācija (IFF) deva zaļo gaismu turnīra norisei augustā.

Pasaules čempionātā 15 komandas, kas iepriekš spēlēja A un B divīzijā, sadalītas četrās grupās. Trijās no tām startē četras izlases, bet vienā trīs. Pusfinālā iekļūs A un B grupas divas spēcīgākās komandas, bet trešās vietas ieguvējas cīnīsies par piekto vietu. A un B grupā ceturto vietu ieņēmušās komandas izslēgšanas turnīrā tiksies ar pārējo grupu līderēm, šo maču uzvarētājiem vēlāk arī aizvadot cīņu par septīto vietu. C un D grupā otro un zemāku vietu izcīnījušās komandas nevarēs ierindoties augstāk par 11.pozīciju.

Latvijas U19 izlases sastāvs

vārtsargi – Klaids Maļcevs (Kocēnu “Rubene”), Kristians Ralfs Lavendels (“Talsu NSS”/”Krauzers”);

aizsargi – Gustavs Griezītis, Mārtiņš Puķīte (abi – Liepājas “Kurši”), Reinis Rudzītis, Rūdolfs Vilmanis (abi – “Apelsīns”/”Oxdog Ulbroka”), Armands Savins, Oskars Tutāns (abi – “Lielvārde”/”Fatpipe”), Ralfs Matīss Balodis (“Valmiera”), Markuss Dumpis (Kocēnu “Rubene”);

uzbrucēji – Jorens Malkavs, Krišjānis Tiltiņš (abi – Cēsu “Lekrings”), Ralfs Polis, Sandis Lēvalds (abi – Liepājas “Kurši”), Daniels Jānis Anis, Valters Lapiņš (abi – “Apelsīns”/”Oxdog Ulbroka”), Jēkabs Keišs (Kocēnu “Rubene”), Valters Kalnietis, Andrejs Šķerbergs, Mariss Bergmanis (visi – “Talsu NSS”/”Krauzers”).