Latvijas U19 futbola izlase piekāpjas Ukrainai un Federācijas kausā finišē trešajā vietā

10/09/2018 15:11

Latvijas U19 futbola izlase pirmdien ar zaudējumu noslēgusi Latvijas Futbola federācijas (LFF) Federācijas kausa izcīņu, turnīra noslēdzošajā mačā ar rezultātu 0:2 (0:1) piekāpjoties Ukrainas valstsvienībai.

Latvieši turnīru iesāka ar zaudējumu 1:2 pret Maķedoniju, kam sekoja panākums pār Fēru salām (2:0). Savukārt zaudējums ukraiņu vienaudžiem nozīmē, ka Aleksandra Basova vadītā Latvijas izlase turnīru noslēgs trešajā pozīcijā.

Par turnīra uzvarētāju kļuva Ukraina, kas izcīnīja trīs “sausos” panākumus pēc kārtas – vispirms pārliecinoši tika pārspēta Fēru salu izlase (3:0), bet pēcāk ar rezultātu 2:0 tika gūta virsroka gan pār Maķedoniju, gan arī Latviju. Otrie ar sešiem punktiem palika maķedonieši, bet aiz Latvijas pēdējā vietā finišēja Fēru salu U19 puiši.

Latvijas U19 izlase jūnijā triumfēja Baltijas kausa izcīņā, bet martā komanda Eiropas čempionāta kvalifikācijas elites kārtas apakšgrupā trīs spēlēs tika pie diviem panākumiem pār Maķedoniju un Ungāriju, vienīgo zaudējumu piedzīvojot pret spēcīgo Angliju.

Nākamo Eiropas čempionāta atlases turnīru U19 izlase uzsāks jau 13. novembrī, izbraukumā tiekoties ar Krieviju. Latvijas pārstāvētajā 11. kvalifikācijas grupā vēl par vietu finālturnīrā cīnīsies arī Kipras un Melnkalnes izlases.