Latvijas U19 futbolistes EČ kvalifikācijā zaudē arī horvātietēm

22/10/2021 20:07
Meiteņu futbols

Latvijas U19 sieviešu futbola izlase piektdien Porečā piedzīvoja zaudējumu 2022.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas kārtas turnīra otrajā mačā. Latvijas futbolistes ar rezultātu 1:3 (1:1) zaudēja vienaudzēm no Horvātijas.

Pirmās šajā mačā izvirzījās latvietes, 30.minūtē 1:0 panākot Anastasijai Poļuhovičai, bet pirmā puslaika kompensācijas laika trešajā minūtē rezultātu izlīdzināja Karla Šabašova. Neizšķirts turējās līdz 58.minūtei, kurā mājiniecēm vadību ieguva Lucija Domazeta, bet 12 minūtes vēlāk Antonela Blaževiča panāca 3:1 Horvātijas izlases labā.

Latvijas izlases vārtu rāmī sita trīs reizes, bet pretinieces – trīsreiz vairāk. Jau ziņots, ka pirmajā duelī latvietes ar rezultātu 0:3 piekāpās vienaudzēm no Kosovas. Sacensību noslēgumā Latvijas izlasei būs mačs 25.oktobrī pret Lihtenšteinu. Grupā pēc divām spēlēm pa sešiem punktiem ir Horvātijai un Kosovai, bet bez punktiem cīnās Latvija un Lihtenšteina.

Sacensības vienlaikus notiek gan pēc formāta, kāds ir UEFA Nāciju līgā, spēcīgākajām komandām spēlējot A līgā, bet rangā zemāk esošajām – B līgā, gan kā kvalifikācija 2022.gada finālturnīram. Latvijas izlase sacenšas B līgas piektajā apakšgrupā. Grupas uzvarētāja un labākā no otrās pozīcijas ieguvējām kvalificēsies spēcīgākajai jeb A līgai, no kuras būs iespēja izcīnīt vietu finālturnīrā.

Kvalifikācijas otrā kārta tiks aizvadīta 2022.gada pavasarī. U 19 izlasēm finālturnīrs ar astoņu komandu dalību nākamajā vasarā notiks Čehijā. Latvijas U19 sieviešu futbola izlasi vada Viktors Vicehovskis.