Latvijas U19 futbolistes EČ kvalifikācijas ievadā zaudē Kosovai

19/10/2021 15:43
Futbola bumba

Latvijas U19 sieviešu futbola izlase otrdien Porečā cieta zaudējumu 2022.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas kārtas turnīra pirmajā mačā. Latvietes ar rezultātu 0:3 (0:2) piekāpās vienaudzēm no Kosovas.

Jau otrajā minūtē pretinieces vadībā izvirzīja Leunora Čemaja, bet 13.minūtē 2:0 panāca Erona Bajrāmi. Otrajā puslaikā, 70.minūtē, vēl vienus vārtus kosovietēm guva Fortesa Beriša. Latvijas futbolistes vārtu rāmī sita trīs reizes, bet pretinieces izdarīja divtik vairāk sitienu.

Sacensību turpinājumā Latvijas izlasei 22.oktobrī gaidāms mačs pret mājinieci Horvātiju, bet noslēdzošā spēle paredzēta 25.oktobrī pret Lihtenšteinu. Sacensības vienlaikus notiek gan pēc formāta, kāds ir UEFA Nāciju līgā, spēcīgākajām komandām spēlējot A līgā, bet rangā zemāk esošajām – B līgā, gan kā kvalifikācija 2022.gada finālturnīram. Latvijas izlase sacenšas B līgas piektajā apakšgrupā. Grupas uzvarētāja un labākā no otrās pozīcijas ieguvējām kvalificēsies spēcīgākajai jeb A līgai, no kuras būs iespēja izcīnīt vietu finālturnīrā.  Kvalifikācijas otrā kārta tiks aizvadīta 2022.gada pavasarī. U19 izlasēm finālturnīrs ar astoņu komandu dalību nākamajā vasarā notiks Čehijā.