Latvijas U19 florbolistes noslēdz PČ piektajā vietā, vīriešu izlasei zaudējums Četru nāciju turnīrā

04/09/2021 22:55
Latvijas U19 sieviešu florbola izlase

Latvijas sieviešu U-19 florbola izlase sestdien Zviedrijā svinēja uzvaru pār vienaudzēm no Polijas un pasaules čempionātu noslēdza piektajā vietā. Latvietes spēlē par piekto vietu ar 7:3 (0:1, 2:1, 5:1) uzvarēja Poliju.

Četras minūtes līdz pirmā perioda beigām Barbaru Rabčevsku pārspēja Nikola Kotelnika, bet jau nākamās trešdaļas pašā ievadā pārsvaru dubultoja Dominika Bučeka. Spēles 39.minūtē Latvijas izlases pirmos vārtus iemeta Jūlija Rozīte, savukārt Anna Ankudinova vien 23 sekundes vēlāk nokārtoja neizšķirtu.

Trešajā periodā uzvaru palīdzēja izcīnīt divi Simonas Grāpēnas un Rozītes vārti. Tāpat otro reizi vārtsardzi izdevās pārspēt arī Ankudinovai. Rozīte, kura saņēma mača labākās spēlētājas balvu, spēli noslēdza ar trim vārtiem un divām rezultatīvām piespēlēm, bet Grāpēnai un Ankudinovai pa diviem “goliem”.

B apakšgrupas pirmajā spēlē latvietes ar 0:16 piekāpās Čehijai, otrajā ar 1:14 atzina Zviedrijas pārākumu, bet piektdien ar 7:6 uzvarēja slovākietes, nopelnot iespēju spēlēt par piekto vietu.

Latvijas Florbola savienības publicētā informācija liecina, ka Latvijas izlasē iekļautas divas vārtsardzes, septiņas aizsardzes un 11 uzbrucējas. Vislielākā pārstāvniecība (sešas spēlētājas) ir no Kocēnu “Rubenes”, četras florbolistes pārstāv “Ķekavu”, trīs – Cēsu “Lekringu”, divas – “Ķekavas Bulldogs”/”NND”, bet viena – “Rēzeknes BJSS”. Četras valstsvienības spēlētājas nākamajā sezonā spēlēs ārvalstu klubos – Aurēlija Zariņa (“Kalannin Pallo-65”, Somija), Anna Ankudinova, Samanta Bērziņa un Jūlija Rozīte (visas – Cīrihes “Floorball Lioness”, Šveice).

Septiņas no šīm spēlētājām – Anna Ankudinova, Laura Gaugere, Jūlija Rozīte, Simona Grāpēna, Kristiāna Elizabete Krūmiņa, Viktorija Kuročkina un Kate Meldere – piedalījās iepriekšējā pasaules čempionātā, kas 2018.gadā notika Šveicē, bet piecas (Gaugere, Ankudinova, Rozīte, Grāpēna un Samanta Bērziņa) savus spēkus jau pamēģinājušas arī pieaugušo pasaules čempionātā.

Pasaules U-19 čempionātā deviņas komandas sadalītas divās apakšgrupās. A grupā ir piecas komandas, bet B – četras. A apakšgrupā katra komanda dienas laikā aizvada divas spēles, kas katra ilgst 45 minūtes jeb trīs 15 minūšu periodi. Otras grupas vienības aizvada apļa turnīru. Grupu turnīrā spēle pamatlaikā var noslēgties neizšķirti, jo papildlaiks vai soda metieni nav paredzēti.

Cīņās par medaļām un pārējām vietām notiks pēc ierastā formāta – trīs 20 minūšu periodi. Pusfinālu sasniegs katras grupas divas spēcīgākās izlases. Covid-19 pandēmijas dēļ noteiktie ceļošanas ierobežojumi šajā čempionātā lieguši dalību Austrālijas, Kanādas, ASV, Austrijas, Ķīnas, Jaunzēlandes un Norvēģijas izlasēm. Iepriekšējā pasaules čempionātā, kas tika aizvadīts 2018.gadā, Latvijas U-19 sieviešu izlase B divīzijā uzvarēja visās spēlēs un izcīnīja pirmo vietu.

Latvijas U-19 sieviešu florbola izlases sastāvs dalībai pasaules čempionātā Zviedrijā:

vārtsardzes – Barbara Rabčevska (“Ķekava”), Jolanta Bačkure (“Rēzknes BJSS”);

aizsardzes – Nikola Biezuma (“Ķekavas Bulldogs”/”NND”), Lāsma Ēvele, Daniela Dafne Hāna (abas – Kocēnu “Rubene”), Samanta Bērziņa (Cīrihes “Floorball Lioness”, Šveice), Kristiāna Elizabete Krūmiņa, Viktorija Kuročkina (abas – “Ķekava”), Kate Meldere (Cēsu “Lekrings”);

uzbrucējas – Laura Gaugere, Marta Lība Zameca, Simona Grāpēna, Emīlija Salaciete (visas – Kocēnu “Rubene”), Jūlija Rozīte, Anna Ankudinova (abas – Cīrihes “Floorball Lioness”, Šveice), Katrīna Kate Fībiga (“Ķekava”), Dārta Derupa (“Ķekavas Bulldogs”/”NND”), Aurēlija Zariņa (“Kalannin Pallo-65”, Somija), Betija Raseiceva, Luīze Raseiceva (abas – Cēsu “Lekrings”).

Četru nāciju turnīrs

Latvijas vīriešu florbola izlase sestdien piedzīvoja otro neveiksmi Četru nāciju turnīrā, kas norisinās Vidzemes Olimpiskajā centrā. Latvijas izlase ar rezultātu 2:5 (0:2, 1:0, 1:3) zaudēja Šveices B komandai jeb pastiprinātajai U-23 izlasei.

Mājiniekiem pirmos vārtus izdevās gūt vien otrā perioda ceturtajā minūtē, kad 1:2 panāca Rolands Kovaļevskis. Trešā perioda pirmajās 12 minūtēs latvieši ielaida trīs vārtus, taču vairāk šveicieši turpinājumā neiemeta. Divas sekundes līdz pamatlaika beigām vairākumu izdevās realizēt Krišjānim Tiltiņam. Kovaļevskis tika atzīts par spēles labāko florbolistu Latvijas izlasē.

Tāpat sestdien notika spēle starp Zviedrijas un Somijas komandām, šajā duelī ar 9:6 panākumu svinot zviedriem. Jau ziņots, ka Latvijas izlase piektdien ar 7:8 piekāpās Zviedrijai, lai arī spēles gaitā ieguva vadību ar 5:1. Svētdien Latvijas izlase tiksies ar Somiju.

Latvijas vienība šajā turnīrā spēlē ar galvenajiem spēkiem, bet ārzemju viesi uz Valmieru sūtījuši savus B sastāvus jeb pastiprinātas U-23 izlases. Komandas aizvadīs viena apļa turnīru, pēc kura noskaidrosies vietu sadalījums.