Latvijas U20 hokeja izlase pārbaudes turnīru Baltkrievijā sāk ar zaudējumu mājiniekiem

07/11/2019 18:26

Latvijas U20 hokeja izlase ceturtdien Baltkrievijā notiekošos pārbaudes turnīru iesāka ar zaudējumu pret mājiniekiem.

Latvijas izlase ar rezultātu 0:1 (0:0, 0:1, 0:0) piekāpās vienaudžiem no Baltkrievijas.

Viesi iedzinējos nonāca otrā perioda septītajā minūtē, kad Rūdolfu Lazdiņu pārspēja Jegors Bujaļskis.

Latvijas izlasei šajā spēlē nevedās ar disciplīnu, kas visvairāk pievīla otrā perioda beigās, jo 5+20 minūšu jeb spēles sodu nopelnīja Oskars Lapinskis. Uzbrucējs pretinieku aizsardzības zonā tika pie ripas, bet pēc izdarītā metiena viņa nūja atdūrās pretiniekam sejā. Baltkrievs pēc šīs epizodes ilgi palika guļam uz ledus, bet vēlāk to pameta ar asiņojošu seju. Latvieši gan prata aizstāvēties un vārtus neielaida, bet mača turpinājumā neviena no izlasēm vairs neizcēlās ar precīziem metieniem, Latvijas valstsvienībai piedzīvojot zaudējumu.

Jau ziņots, ka šajā turnīrā Kārļa Zirņa pienākumus pārņems Valērijs Kuļibaba. Zirnis Latvijā ieradīsies novembra beigās, kad Latvijas U20 komanda uzsāks gatavošanos pasaules čempionātam pirmās divīzijas A grupā, kas decembra sākumā norisināsies Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā.

Latvijas U20 izlases treneri uz turnīru Bobruiskā līdzi paņēma divus vārtsargus, septiņus aizsargus un 13 uzbrucējus. Darbā ar Latvijas U20 izlasi Kuļibabam šajā turnīrā Baltkrievijā palīdzēs Jēkabs Rēdlihs un Edgars Lūsiņš.

Piektdien Latvijas U20 izlasei paredzēta spēle ar Dāniju, bet turnīrs noslēgsies sestdien ar maču pret Austrijas vienaudžiem.

Latvijas U20 komanda 2019./20.gada sezonā piedalīsies pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupā. Par ceļazīmi uz eliti bez Latvijas šajā turnīrā startēs arī Norvēģija, Dānija, Austrija, Slovēnija un mājiniece Baltkrievija.

Latvijas U20 hokeja izlases sastāvs pārbaudes turnīram Baltkrievijā:

vārtsargi – Ēriks Vītols (AKO/”Marūpe”), Rūdolfs Lazdiņš (Hokeja skola “Rīga”);

aizsargi – Kārlis Štolcs (Arlandas “Wing”, Zviedrija), Mārtiņš Ķevlis (“Liepāja”), Emīls Mežnieks, Bogdans Hodass, Ralfs Bergmanis, Haralds Slišāns (visi – Hokeja skola “Rīga”), Aleksandrs Frīdenbergs (AKO/”Mārupe”);

uzbrucēji – Artjoms Lapiks (“Karlskrona”, Zviedrija), Alberts Ķirsons (“Dusseldorfer”, Vācija), Oskars Lapinskis (“Langnau”, Šveice), Ralfs Jevdokimovs, Vladislavs Barkovskis (abi – Daugavpils “Dinaburga”), Ričards Fomins (“Liepāja”), Berts Rudzītis, Gļebs Prohorenkovs, Roberts Zalāns (visi – Hokeja skola “Rīga”), Ričards Puriņš (“Olimp”), Patriks Trasūns, Pāvils Galsons (“Prizma”), Ričards Stāmurs (“Prizma”/IHS).