Latvijas U20 sieviešu basketbola izlase ar uzvaru noslēdz FIBA “Challenger” turnīru (VIDEO)

18/07/2021 21:58

Latvijas U-20 sieviešu basketbola izlase svētdien ar uzvaru noslēdza FIBA “Challenger” turnīra Sofijā. Latvijas basketbolistes ar rezultātu 74:58 (22:16, 20:10, 17:11, 15:21) uzvarēja vienaudzes no Bulgārijas.

Latvijas valstsvienībā ar 20 punktiem izcēlās Jete Katrīna Nulle, kura realizēja sešus no astoņiem tālmetieniem, 11 punktus guva Paula Kļeščova, bet desmit punkti bija Ketijai Vihmanei. Mārtiņa Zībarta vadītā komanda Sofijā uzvarēja trīs no piecām spēlēm. Pārspētas tika Vācijas, Horvātijas un Bulgārijas basketbolistes, bet zaudējumus nācās ciest pret Beļģiju un Itāliju.

Latvijas U20 izlases treniņos piedalījās 16 spēlētājas, no kurām 12 devās uz Sofiju. Viņu vidū bija divas NCAA čempionāta spēlētājas Jete Nulle un Paula Mauriņa, kā arī Itālijas A sērijas vienības Venēcijas “Umana Reyer” spēlētāja Laura Meldere. Izlasi vada Mārtiņš Zībarts, kuram asistē Mudīte Gūtmane un Edgars Ikstens.

Ņemot vērā sarežģīto epidemioloģisko situāciju, Starptautiskās Basketbola federācijas Eiropas zonas (FIBA Europe) valde atcēla 2021.gada Eiropas jaunatnes čempionātus. Lai nodrošinātu spēļu praksi, tiks rīkots neoficiālu sacensību seriāls – FIBA “Challengers”. Tajos startē arī Latvijas U-18 un U-16 meiteņu un puišu izlases (U-18 meiteņu turnīrs jūlija beigās notiks Rīgā).

Latvijas U-20 sieviešu basketbola izlases sastāvs dalībai FIBA “Challenger” turnīrā:

Jete Nulle (“La Salle” universitāte, NCAA), Katrīna Trankale, Ketija Vihmane, Līna Loceniece (visas – “Liepāja”), Vanesa Jasa, Marta Leimane, Anita Miķelsone, Elīna Sičeva (visas – “Latvijas Universitāte”), Paula Kļeščova, Nikola Priede (abas – “Rīga”/”Juniores”), Paula Mauriņa (Hārtfordas Universitāte, NCAA), Laura Meldere (Venēcijas “Umana Reyer”, Itālija).

Pieslēgties

Dienas fokusā

Andrejs Makarovs
18/09/2021 17:15

Kādreizējais “Dinamo” vārtsargs Makarovs joprojām skatās komandas spēlēs un sarakstās ar Meiju 

28 gadus vecais Andrejs Makarovs savulaik tika uzskatīts par vienu no Krievijas talantīgākajiem vārtsargiem. Tomēr viņa karjera Nacionālajā hokeja līgā (NHL) sanāca visai īsa, arī posms Kontinentālajā hokeja līgā (KHL)…