Latvijas U20 valstsvienība EČ otrās divīzijas mačā pārliecinoši pārspēj Azerbaidžānu

15/07/2018 20:47

Latvijas U20 vīriešu izlase (1998./1999.dzimšanas gads) Eiropas U20 vīriešu čempionāta B divīzijas turnīrā Sofijā trešajā kārtā šodien ar 92:46 18:7, 51:22, 66:36) pārspēja Azerbaidžānas komandu.

Latvijas komanda ieguva pārsvaru jau no pirmās spēles minūtes un spēja to noturēt līdz pat mača beigām. Spēlē Artūrs Strautiņš izcēlās ar 19 punktiem un 11 atlēkušajām bumbām, Māris Koltons guva 15 punktus un 11 atlēkušās bumbas, bet Valtera Liepiņa kontā 11 punkti.

“Arī šodien vajadzēja parādīt raksturu, jo tādai spēlei grūti koncentrēties. Bet – “nesavāksies” šodien, varbūt “nesavāksies” arī tad, kad tas būs vajadzīgs par 110 procentiem,” pēc mača pauda valstsvienības galvenais treneris Agris Galvanovskis.

“Slodzi sadalījām vienmērīgi, nedzenoties pēc individuālajiem rekordiem. Ļāvām visiem iespēlēties, sajust metienu garšu. Rīt brīvdiena, kurā gatavosimies otrdienas spēlei ar Baltkrieviju. Uzvara garantēs pirmo vietu, zaudējums ar mīnus 6 var izstumt ārpus ceturtdaļfināla, tātad jānoskaņojas nopietni. Informācijas par pretiniekiem pietiek. Pirmdien arī būs skaidrs, vai Ozoliņš varēs palīdzēt,” piebilda treneris.

A grupas turnīrā latvieši otrdien plkst.13:45 cīnīsies ar Baltkrievijas komandu. Piektdien, 20. jūlijā, ceturtdaļfinālā būs jāspēlē ar kādu no B grupas vienībām (Slovēnija, Bulgārija, Igaunija, Slovākija, Albānija, Moldova). Uzvarētāji turpinās cīņu par vienu no trim ceļazīmēm uz A divīziju.

A apakšgrupā 3. kārtā Maķedonija – Beļģija 65:76. Pēc 3 kārtām: Latvija 3-0, Beļģija 2-1, Baltkrievija 1-1, Azerbaidžāna 0-2, Maķedonija 0-2.

B grupā 3. kārtā: Slovēnija – Moldova 135:44, Slovākija – Bulgārija 56:69, Igaunija – Albānija Situācija tabulā: Slovēnija 3-0, Igaunija 2-0, Bulgārija 2-1, Albānija 1-1, Slovākija 0-3, Moldova 0-3.