Latvijas U21 izlase EČ kvalifikācijā spēlē neizšķirti ar Igauniju

08/09/2020 19:48
Latvijas U21 futbola izlase

Latvijas vīriešu U-21 futbola izlase otrdien Jelgavā 2021.gada Eiropas čempionāta (EČ) kvalifikācijas turnīrā spēlēja neizšķirti ar Igauniju.

Latvija Zemgales Olimpiskā centra Jāņa Lūša stadionā spēlēja neizšķirti 1:1 (0:0) ar Igauniju, aizvien nespējot izcīnīt pirmo panākumu kvalifikācijas turnīrā.

Pirmajā puslaikā bumbu biežāk kontrolēja Latvijas futbolisti, kuriem arī bija vairākas iespējas izpildīt stūra sitienus un arī standartsituācijas, taču rezultāta tablo pēc 45 nospēlētām minūtēm vēstīja bezvārtu neizšķirtu.

Otro puslaiku aktīvāk iesāka igauņi, kurus 53.minūtē vadībā izvirzīja Stens Reinkorts. Latvijas valstsvienība atbildi parādā nepalika un jau astoņas minūtes vēlāk pēc Emīla Birkas piespēles izlīdzinājumu panāca Marko Regža. Atlikušajā laikā neviena no komandām vārtus vairs neguva, spēlei noslēdzoties neizšķirti 1:1.

Nākamo spēli kvalifikācijas turnīrā latvieši aizvadīs 9.oktobrī pret Bulgāriju, bet četras dienas vēlāk paredzēta cīņa ar Krievijas vienaudžiem. Pēdējā kvalifikācijas turnīra spēle plānota 17.novembrī pret Poliju.

Jau ziņots, ka piektdien Latvija turpat Jelgavā cīnījās neizšķirti 2:2 ar vienaudžiem no Serbijas. Tikmēr igauņi mājās ar 0:6 kapitulēja Polijai.

Pirmajā aplī Latvija ar Igauniju tikās pērn oktobrī, kad savā laukumā pārāki ar 2:1 bija ziemeļu kaimiņi. Tiesa, salīdzinot ar iepriekšējo spēli, otrdien laukumā nedevās Londonas “Arsenal” sistēmas vārtsargs Karls Heins, kurš sestdien UEFA Nāciju līgā debitēja Igaunijas pieaugušo izlasē. Visi Igaunijas U-21 izlases kandidāti ir vietējo klubu spēlētāji.

Aleksandram Basovam piektdien bija debijas spēle pie Latvijas U-21 izlases stūres. Viņš uz izlasi izsaucis 23 futbolistus, no kuriem ārzemēs savas prasmes kaldina pieci – Vjačeslavs Kudrjavcevs, Roberts Veips, Dāvis Dāvids Sprūds, Aleksejs Saveļjevs un Dmitrijs Zelenkovs.

Pārējie spēļu praksi krāj Latvijas futbola virslīgā, kur redzamākais ir uzbrucējs Raimonds Krollis, kurš gan piektdien pievienojās nacionālajai izlasei un svētdien palīdzēja tai UEFA Nāciju līgā, tāpēc arī šodien viņš laukumā nedosies.

E grupas kopvērtējumā pirmo vietu ar 17 punktiem septiņās spēlēs ieņem Krievija, 13 punkti sešos dueļos ir Polijai, pa astoņiem punktiem sešos un septiņos mačos ir Bulgārijai un Serbijai, bet pa četriem punktiem septiņās cīņās – Igaunijai un Latvijai.

Latvijas U-21 izlases kandidātu loks dalībai 2021.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā:

vārtsargi – Vjačeslavs Kudrjavcevs (Olštinas “Stomil”, Polija), Rūdolfs Soloha (“Valmiera”), Nils Toms Puriņš (“Riga”);

aizsargi – Ivo Minkevičs (“Jelgava”), Emīls Birka, Roberts Ķipsts (abi – “Metta”), Roberts Veips (“Sampdoria”, Itālija), Dmitrijs Litvinskis (“Ventspils”), Dāvis Dāvids Sprūds (Rosportas “Victoria”, Luksemburga), Dāvis Cucurs (“Daugavpils”), Daniels Balodis (“Valmiera”);

pussargi – Vladislavs Soloveičiks, Jānis Grīnbergs (abi – “Jelgava”), Aleksejs Saveļjevs (Veronas “Hellas”, Itālija), Kristaps Liepa (“Valmiera”), Maksims Toņiševs, Raivis Ķiršs (abi – “Daugavpils”), Dmitrijs Zelenkovs (“Empoli”, Itālija), Kristers Čudars (“Liepāja”), Renārs Varslavāns (RFS), Rihards Ozoliņš (“Metta”);

uzbrucēji – Marko Regža (“Daugavpils”), Kaspars Kokins (“Ventspils”).