Latvijas U21 izlase EČ kvalifikācijas turnīra spēlē mazākumā piekāpjas Bulgārijai

09/10/2020 23:27
Marko Regža

Latvijas vīriešu U-21 izlase Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā futbolā Sofijā piektdien otrā puslaika sākumā pēc Marko Regžas otras dzeltenās kartītes palika mazākumā un piekāpās vienaudžiem no Bulgārijas.

Bulgārija Sofijā ar 1:0 (0:0) pārspēja Latviju.

Otrajā minūtē pēc Jāņa Grīnberga sitiena bumba satricināja vārtu konstrukciju, un tieši tad mājinieki visā mačā bija vistuvāk vārtu zaudējumam.

Jau sestajā minūtē bumba varēja iespurgt Latvijas vārtos, kad, pārtraucot bulgāru piespēli, Dmitrijs Litvinskis bumbu gandrīz raidīja savos vārtos.

47.minūtē otro dzelteno kartīti šajā mačā četru minūšu laikā nopelnīja Marko Regža, atstādams viesus mazākumā, taču arī turpinājumā vārtu gūšanas momentu bija maz.

Tomēr 67.minūtē trīs minūtes iepriekš laukumā nākušā Zdravko Dimitrova sitienu ārpus soda laukuma Latvijas U-21 izlases vārtsargs Vjačeslavs Kudrjavcevs bumbu atvairīja. Tomēr pēc Georgija Ruseva piespēles soda laukumā vārtus no vārtsarga laukuma līnijas ar galvu guva Staņislavs Ivanovs – 1:0. Vārtsargs bija bezspēcīgs.

Citā grupas spēlē līdere Krievija ar 4:0 (4:0) pieveica Igauniju, bet Serbija ar 1:0 (1:0) apspēlēja Poliju.

E grupas kopvērtējumā pirmo vietu ar 20 punktiem deviņās spēlēs ieņem Krievija, 16 punkti astoņos dueļos ir Polijai, 14 punkti astoņās cīņās – Bulgārijai. 11 punkti deviņos mačos ir Serbijai, bet pa četriem punktiem astoņās spēlēs – Igaunijai un Latvijai.

Latvijas U-21 izlase kvalifikācijas turnīru iesāka ar 1:2 pret Igauniju, pēc tam sekoja 0:0 pret Bulgāriju, bet Krievijai zaudēts ar 0:2. Pēc šīs spēles latvieši divreiz spēkojās neizšķirti – 2:2 pret Serbiju un 1:1 pret Igauniju.

Tikmēr bulgāri turnīru iesāka ar 0:1 zaudējumu pret Serbiju, pēc neizšķirta pret Latviju sekoja 3:0 uzvara pār Poliju, bet Krievijas vienaudžiem zaudēts ar 0:2. Pēdējā spēlē bulgāri ar 2:1 pārspēja serbus.

Neizšķirts 0:0 līdz šim arī bija vienīgā valstsvienību līdzšinējā tikšanās reize.

Latvijas valstsvienība 4.oktobrī uzsāka treniņnometni, kurā Aleksandra Basova rīcībā trenējās 24 spēlētāji no 12 dažādiem klubiem. Četri no futbolistiem bija ar pierakstu ārzemju klubos, bet tikpat daudz spēlētāju bija arī no “Daugavpils” un “Valmieras” komandām.

Latvijas futbolisti uz Bulgāriju aizlidoja trešdien, bet jau sestdien atgriezīsies mājās, lai gatavotos spēlei ar Krievijas vienaudžiem, kas paredzēta 13.oktobrī.

Pēdējā kvalifikācijas turnīra spēle plānota 17.novembrī pret Poliju. Tomēr Latvijas izlase jau zaudējusi pat teorētiskas iespējas kvalificēties finālturnīram.

Basovam izlasē palīdz treneri – Dāvis Caune, Vladimirs Žavoronkovs un Sergejs Golubevs -, kā arī vārtsargu treneris Andrejs Piedels.

Latvijas U-21 izlases kandidātu loks dalībai 2021.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā:

vārtsargi – Vjačeslavs Kudrjavcevs (Olštinas “Stomil”, Polija), Rūdolfs Soloha (“Valmiera”), Nils Toms Puriņš (“Riga”);

aizsargi – Ivo Minkevičs (“Jelgava”), Emīls Birka, Roberts Ķipsts (abi – “Metta”), Roberts Veips (“Sampdoria”, Itālija), Dmitrijs Litvinskis (“Ventspils”), Dāvis Cucurs (“Daugavpils”), Daniels Balodis (“Valmiera”), Vladislavs Soloveičiks (“Jelgava”);

pussargi – Jānis Grīnbergs (“Jelgava”), Aleksejs Saveļjevs (“Mantova 1911”, Itālija), Kristaps Liepa (“Valmiera”), Maksims Toņiševs, Raivis Ķiršs (abi – “Daugavpils”), Dmitrijs Zelenkovs (bez kluba), Raivis Skrebels (Jūrmalas “Spartaks”), Renārs Varslavāns (RFS), Rihards Ozoliņš (“Metta”), Eduards Daškevičs (“Anderlecht”, Beļģija);

uzbrucēji – Marko Regža (“Daugavpils”), Kaspars Kokins (“Ventspils”), Daniils Skopenko (“Valmiera”).