Latvijas un Spānijas čempions Kurucs atklāj vasaras plānus

Artūrs Kurucs, sportazinas.com
Artūrs Kurucs | Foto: Mikus Kļaviņš/estlatbl.com

šovasar koncentrēsies uz saviem trūkumiem saspēles vadītāja pozīcijā, intervijā jaunajam sporta medijam “MVP.lv” atklāj basketbolists.

Kurucs 2019./2020.gada sezonas lielāko daļu pavadīja “VEF Rīga” komandā, bet sezonas beigās viņš atgriezās Spānijas augstākās līgas klubā Vitorijas “Baskonia”, ar kuru tika kronēts par ACB čempionu.

No kopumā septiņām spēlēm Kurucs laukumā devās tikai vienā, taču latvietis daudz palīdzēja komandai treniņu procesā. Lai gan pusfinālā un finālā viņš nespēlēja, Kurucam ir sajūta kā čempionam.

“Man sasniegums bija jau tas vien, ka spēju sevi apliecināt vienīgajā mačā un ka treneris man uzticējās, iekļaujot divpadsmitniekā uz izšķirošajām spēlēm, jo komandā mēs bijām 16 spēlētāji. Treneris teica, ka tā enerģija, ko esmu ienesis komandā kā jaunais spēlētājs, deva daudz. Protams, šis nebūs čempiona tituls, par kuru būšu priecīgs saistībā ar savu sniegumu laukumā, taču esmu priecīgs, ka biju kopā ar komandu, kas izgāja cauri šim posmam un sasniedza mērķi,” intervijā MVP stāsta Kurucs.

Tā kā Kurucs vēl nebija gatavs pilnvērtīgi spēlēt “Baskonia” pirmajā komandā, 2019./2020.gada sezonā viņš tika izīrēts “VEF Rīga” klubam. Basketbolists atklāj, ka līdz U19 Pasaules kausam par viņu interese bijusi no septiņām, astoņām komandām.

“Pēc tam bija laba iespēja pievienoties “Ventspils” komandai. Beigās no Ventspils tomēr saņēmām negatīvu atbildi, turklāt bija atkrituši arī pārējie varianti. Parādījās “VEF Rīga” iespēja, sazvanījos ar galveno treneri Jāni Gailīti, kurš apliecināja, ka gribētu redzēt mani komandā,” pagājušās vasaras notikumus atceras Kurucs.

Kurucs atzīts, ka, spēlējot otrā numura pozīcijā, viņš modernajā basketbolā salīdzinājumā ar pretiniekiem ir augumā īss. Tas jākompensē ar ātrumu, metienu un spēles izpratni. Savukārt, spēlējot pirmajā pozīcijā, viņam neesot tik labas spēles kontroles izjūtas, taču šajā pozīcijā viņš var dominēt fiziskajā ziņā.

“Plusi un mīnusi ir abās pozīcijās, bet savā kladītē pierakstu mīnusus un cenšos pie tiem strādāt. Šovasar fokusēšos tieši uz saviem trūkumiem pirmā numura pozīcijā, jo “Baskonia” mani vairāk grib redzēt kā pirmo numuru, bet tieši šajā pozīcijā man ir vairāk mīnusu,” atklāj Kurucs.

Jaunais basketbolists nākamsezon visdrīzāk neatgriezīsies “VEF Rīga” komandā un centīsies spert soli uz priekšu savā karjerā.

“Ja tikšu izīrēts, tad, visticamāk, tas notiks tepat, Spānijā, jo ir jāizmanto tas pluss, ka šeit tieku uzlūkots kā vietējais spēlētājs, kas nav mazsvarīgi,” pauž Kurucs.

Zīmīgi, ka Kurucs 2019./2020.gada sezonā kļuva par divu nacionālo čempionātu uzvarētāju, jo “VEF Rīga” sastāvā viņš tika arī pie Latvijas zelta.

Kurucs pieteicies šī gada draftam, kas norisināsies rudenī, taču viņam ir iespēja atsaukt savu dalību jauno spēlētāju atlasē, lai iemēģinātu laimi kādā no nākamajiem gadiem.

Latviešu aizsargs FIBA Čempionu līgā 14 grupu turnīra spēlēs vidēji 30 minūtēs guva 10,6 punktus, izcīnīja 3,2 atlēkušās bumbas un 1,6 reizes rezultatīvi piespēlēja. Latvijas-Igaunijas līgā Kurucs vidēji 27 minūtēs guva 14,4 punktus, izcīnīja 3,1 atlēkušo bumbu, un 3,0 reizes rezultatīvi piespēlēja.

Februārī basketbolists Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra mačā debitēja Latvijas pieaugušo izlasē, kur divos mačos caurmērā guvis 6,0 punktus, izcīnījis 1,5 atlēkušo bumbu un veicis 1,0 rezultatīvu piespēli. Kurucs pārstāvējis dažāda vecuma Latvijas jaunatnes izlases un aizpērn Rīgā kļuva par Eiropas U-18 vicečempionu.

2018./2019.gada sezonā Kurucs spēlēja Spānijas pēc spēka trešajā līgā jeb LEB Plata “Grupo Eleyco Baskonia” komandā, vidēji mačā gūstot 13,7 punktus, izcīnot 2,4 atlēkušās bumbas, kā arī izdarot 2,5 rezultatīvas piespēles. Aizsargs debitēja arī ACB “Baskonia” komandas sastāvā, taču viņa spēles laiks bija simbolisks.

Kurucam līgums ar “Baskonia” klubu ir vēl uz divām sezonām. Spānijas vienībai viņš pievienojās 2015.gadā.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par