Latvijas vadošais biatlonists Rastorgujevs aizvadīs šosezon pirmās sacensības iedzīšanā

Andrejs Rastorgujevs, sportazinas.com
Andrejs Rastorgujevs | Foto: biatlons.lv

Latvijas biatlonists šodien Pasaules kausa otrajā posmā Kontiolahti aizvadīs sacensības iedzīšanā.

Vīrieši 12,5 kilometru iedzīšanas sacensības sāks plkst.14.20 pēc Latvijas laika, tās tiešraidē translējot Latvijas Televīzijas 7.kanālam (LTV7).

Vadošais Latvijas biatlonists Rastorgujevs startēs atbilstoši ieņemtajai vietai sprintā, trasē dodamies ar 42.numuru. Viņš ceturtdien sacensībās sprintā pa reizei kļūdījās abās šautuvēs un no uzvarētāja norvēģa Tarjeja Bē atpalika par minūti un 48,7 sekundēm.

Kā otrais 13,9 sekundes pēc Bē startēs Vācijas biatlonists Arndts Peifers, bet trešais 29,4 sekundes aiz Tarjeja trasē dosies uzvarētāja brālis Juhanness Tīngnēss Bē.

Ceturtais startēs šveicietis Benjamins Vegers, piektais – norvēģis Erlends Bjentegārds, sestais – slovēnis Jakovs Faks.

Tās šosezon būs pirmās sacensības iedzīšanā.

Pasaules kausa kopvērtējumā pēc trim sacensībām Rastorgujevs ar 38 punktiem ieņem 27.vietu. Līderis ar 162 punktiem ir Juhanness Tīngnēss Bē. Pa 115 punktiem ir Tarjei Bē un zviedram Sebastianam Samuelsonam.

Iepriekšējā sezonā Mazo kristāla globusu iedzīšanas disciplīnā izcīnīja francūzis Emiljēns Žaklēns. Visu disciplīnu kopvērtējumā triumfēja norvēģis Juhanness Tīngnēss Bē.

Ceturtdien sprintā Roberts Slotiņš finišēja 79.vietā, Kirils Matjuhins – 98.vietā un labāko 60 biatlonistu skaitā, kas ieguva tiesības piedalīties iedzīšanā, neiekļuva.

Sezonas pirmajā posmā, kas iepriekšējā nedēļā arī norisinājās Kontiolahti, Rastorgujevs 20 kilometru individuālajā distancē ieņēma 21., bet sprintā – 23.vietu.

Iepriekšējā sezonā Rastorgujevs Kontiolahti pēc 35.vietas sprintā atkāpās uz 38.vietu iedzīšanā, sešreiz šaujot mērķim garām. Viņa labākais sasniegums iedzīšanā iepriekšējā sezonā bija Hohfilcenē izcīnītā 19.vieta, šautuvē kļūdoties tikai reizi un pakāpjoties no 39.vietas sprintā.

Labākā vieta Pasaules kausa sacensībās iedzīšanā Latvijas izlases līderim ir 2013./2014.gada sezonā izcīnītā ceturtā vieta Oberhofā.

Ceturtdien sieviešu sacensībās vienīgā Latvijas pārstāve Annija Keita Sabule sašāva visus desmit mērķus un 103 sportistu konkurencē ierindojās augstajā 69.vietā.

Vēl sestdien plkst.16.15 sāksies 4×6 kilometru stafete sievietēm, kurā Latvija nepiedalās, bet svētdien notiks iedzīšana sievietēm bez Latvijas pārstāvju līdzdalības un 4×7,5 kilometru stafete vīriešiem, kurai Latvijas četrinieks ir pieteikts.

Latvijas izlase pirmajos divos posmos piedalās neierastā sastāvā.

Jau ziņots, ka treniņnometnē Zviedrijā Covid-19 pozitīvi testi bija biatlonistei Baibai Bendikai un izlases galvenajam trenerim Pasaules kausa posmos Ilmāram Bricim, kuri abos pirmajos Pasaules kausa posmos nepiedalās.

Kā pirmie Somijā ieradās Slotiņš, Sabule un Rastorgujevs. Savukārt Zviedrijā esošie sportisti – Aleksandrs Patrijuks, Sanita Buliņa un Edgars Mise – piesardzības dēļ devās mājās, bet Somijā izlasei pagājušajā nedēļā pievienojās juniori Rūdis Balodis, Renārs Birkentāls, Kirils Matjuhins un Ieva Pūce. Galvenā trenera pienākumus abos pirmajos posmos Kontiolahti pilda Intars Berkulis, kurš Somijā ir jau no pagājušās pirmdienas.

Pēc Kontiolahti divi Pasaules kausa posmi decembrī notiks Hohfilcenē. Jauno gadu sportisti iesāks ar diviem posmiem Oberhofā, bet turpinājumā iecerēts etaps Antholcā-Anterselvā. Februārī pasaules čempionātu uzņems Pokļuka, turpinājumā būs divi posmi Nove Mesto, bet sezonas izskaņa paredzēta marta otrajā pusē Oslo.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par